Falešná Pařížanka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kamila snila o velkém městě, slávě a šampaňském. Ale kariéra módní návrhářky se zvrhla dokonce ještě dřív, než se za svým snem odstěhovala do Paříže, kde se pokazilo i všechno ostatní. Místo skvělého života v hlavním městě módy začíná předem prohraný boj o získání statutu Pařížanky a uznání společnosti. Na pokraji osobního bankrotu i fyzických sil se rozhodla otočit kola osudu a stát se Falešnou Pařížankou. Přestat slepě následovat místní nesmyslné společenské konvence a určovat vlastní pravidla hry. Své zkušenosti začala formou vtipných a nezaměnitelně osobních sloupků popisovat v Pravém domácím časopisu, odkud byl už jen krůček k vlastní knize....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/355919/falesna-parizanka-XYr-355919.jpg 3.457
Žánr
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Esence
více informací...


Nahrávám...

Komentáře (19)

Kniha Falešná Pařížanka

Přidat komentář
Pavla79
12.12.2019

Nebylo to vyloženě špatné, ale čekala jsem asi něco jiného.. Jiný styl... Skoro jsem to nedočtené odložila...

hellena1523
21.11.2019

Příjemné setkání s autorkou, s níž se v mnohém shoduji. Faktem ale je, že se v podstatě dost opakuje a chvílemi už jsem byla znudena.
Píše velmi civilne, dobře se čte, ale pravdou je, že nemám chuť číst pokračování.
Zajímavý náhled i na Paříž jako takovou, ovšem pozor, pořád jde o názor a vlastní zkušenost, kterou nelze považovat za faktickou a generalizujici informaci. ;)

eva3992
22.09.2019

Skutečný příběh Kamily, která by se ráda stala známou módní návrhářkou a dobyla Paříž. Postupně se z malého města za Prahou dostává do Londýna, kde chvíli pracuje v módním průmyslu a nakonec se dostává i do Paříže, kde také získá práci. Právě díky ní "prokoukne" rychlou a nekvalitní módu, nepochopitelné obchodní praktiky a ze svého snu stát se skutečnou Pařížankou se změní na Falešnou Pařížanku a snaží se nejprve sebe a pak i ostatní naučit udržitelnost šatníku, jak se dá z mála vykouzlit kvalitní model, jak je důležité věci opravovat...
Samozřejmě s tím jde ruku v ruce i ekologie ve všech ostatních směrech života.
Zajímavě napsaný příběh o tom, jak z jednoho velkého snu může vzniknout jiný životní styl, který člověka natolik naplní a obohatí, že svou vizi předává dál.
Pěkná a poučná knížka a hned se jdu vrhnout na druhý díl.

Taralcielle
27.08.2019

Za mě nic moc. Kniha mě trochu nudila, očekávala jsem od ní něco jiného, nápad zajímavý, té ekologie na mě někdy bylo až moc. Kniha by mohla být kratší, pak by možná dostala spád...

bookworm90
14.08.2019

Tato kniha spíše představuje biografii ženy, která chce prorazit do světa módy, jenž překypuje elegancí, luxusem a haute couture. Ovšem cesty k takovému snu nebývají příliš jednoduché, právě toto pocítila i Kamila ve svém příběhu, kdy naráží na mnoho překážek, jenž ji brání k naplnění svého cíle. Nicméně se nevzdává, a na vše pohlíží s velkým optimismem, který ji pomáhá se hnát za svým úsilím dál. Nakonec dojde ke svému naplnění, i když ne tak, jak tomu původně předpokládala. Udržitelná móda a šíření o jejím povědomí se tak stala pro Kamilu pracovním, a do jisté míry, i životním cílem. Během svého putování za snem ukazuje mimojiné i skutečný život pravých Pařížanů a jejich neduhy v životě. Tato kniha v sobě nemá nic převratného, ale na druhou stranu Ti na pár stránkách ukazuje optimismus do života. Není nutné se poddávat negativismu a těžkostem, jednoduše bylo hůř, ale zase bude lépe. Především je to o cestě, kterého se člověk nesmí vzdát. Pokud si něco opravdu přejeme, tak k tomu, spolu se svým úsilím, i dojdeme. A o tom to je. ????

mariva
05.08.2019

Čekala jsem obvyklý příběh Češky, která poznává život v jiné zemi a porovnává rozdíly mezi námi a Francouzkami, ale kniha byla o něčem jiném. Módní průmysl, to je něco, co jde mimo mě, a přečtení této knihy mě jen utvrdilo, že právem. Neuznávám nekonečný kolotoč módních trendů a potřebu spousty lidí neustále nakupovat další módní novinky, aby je za pár měsíců či týdnů odložili. V tomhle je mi autorka sympatická a její snahu o udržitelnou módu oceňuji. Z toho, co jsem se díky ní o fungování nadnárodních společností v oblasti módy dověděla, nemám dobrý pocit a o to víc se budu rozmýšlet nad každým kouskem oblečení, který si koupím. Navíc je kniha doplněna historkami z jejích cest, psanými s humorem a se schopností dělat si legraci sama ze sebe. Už mám připravený druhý díl a doufám, že se budu bavit stejně jako u prvního.

niknikita
14.04.2019

Trošku jako deník, trošku jako varování ekologické aktivistky...
Nemůžu přesně tuto knížku zařadit.
Chvílemi jsem se ztotožnila s autorkou, protože s životním prostředím na zemi lidstvo přímo hazarduje.
Právě tato myšlenka dává smysl jinak ne zrovna povedené knize bez napětí a bez emocí.

Vivienca
26.03.2019

Čekala jsem něco úplně jiného, ale i tak se mi knížka líbila. Místy zajímavé informace, vtipné bonmoty, něco k zamyšlení... Prostě pohodové milé počtení.

1