Falešná Pařížanka

od:


KoupitKoupit eknihu

Kamila snila o velkém městě, slávě a šampaňském. Ale kariéra módní návrhářky se zvrhla dokonce ještě dřív, než se za svým snem odstěhovala do Paříže, kde se pokazilo i všechno ostatní. Místo skvělého života v hlavním městě módy začíná předem prohraný boj o získání statutu Pařížanky a uznání společnosti. Na pokraji osobního bankrotu i fyzických sil se rozhodla otočit kola osudu a stát se Falešnou Pařížankou. Přestat slepě následovat místní nesmyslné společenské konvence a určovat vlastní pravidla hry. Své zkušenosti začala formou vtipných a nezaměnitelně osobních sloupků popisovat v Pravém domácím časopisu, odkud byl už jen krůček k vlastní knize....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/355919/falesna-parizanka-XYr-355919.jpg 3.628
Žánr:
Novely, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Esence
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Přidat komentář
Edeltruda
17. září

Z knihy mám rozporuplné pocity. Podle názvu jsem čekala příběh o životě v Paříži, srovnání s českými reáliemi. Podle anotace knihu o odvrácené straně módního průmyslu. Dostala jsem od každého, ale jen trochu... A přestože jsem se dozvěděla nové informace, některé myšlenky opakovaly.

piliticek
01. září

Autorka je jistě zajímavá žena, kniha mě však nezaujala. Celá by se dala shrnout do jedné kapitoly.

SSTknihy
19. srpna

Cesta jedné obyčejné české holky, která si vysnila úžasnou kariéru v módním průmyslu a vydala se za svým snem až do Paříže, aby nakonec zjistila, že její hodnoty i smysl života tkví v něčem úplně jiném - v udržitelné módě, její propagaci a v životním stylu, který možná jednoho dne pomůže zlepšit náš svět k lepšímu. Pohodové čtení se zajímavými informacemi ze světa módního průmyslu a hezkými myšlenkami.

Tyet
24. května

Malá knížečka, kterou jsem od Kamily Boudové dostala jako dárek při příležitosti našeho rozhovoru: http://rozhovoryvesvatojanu.blogspot.cz/…/kamila-boudova.ht … je stejná jako její autorka. Upřímná, opravdová, upovídaná, trochu praštěná, veselá a nesmírně energická. Je to vyprávění jedné neohrožené dívky, která se rozhodla změnit svět a myšlení milionů lidí tím, že jim ukáže, co je udržitelná móda a přesvědčit je o tom, že je to správná cesta ke zdraví vlastnímu i planetárnímu, ohleduplnosti a šťastnému životu. Za celou dobu čtení téhle roztomilé knížky se nepřestanete usmívat

Mufka
14. května

Asi jsem od knihy čekala něco mnohem více.. Což mě přivádí k myšlence - nevybírat si knihy z větší části podle názvu a obalu, ale přečíst si alespoň anotaci... Inu.. dočetla jsem, ale trápila se u ní. Některé myšlenky zajímavé, ale to je asi tak, mimo už níže zmíněných hezkých kreseb, vše. Co mě ale vyloženě iritovalo, byly poznámky o komunistickém Česku a jak v něm musela vyrůstat - přitom je autorka ročník 1988...

ardetka22
07. dubna

Kniha se mi moc líbila, dobře se četla, bylo v ní hodně informací o udržitelné módě, což oceňuji. Co mě rušilo, bylo vysoké množství slov z branže, většina v cizím jazyce - jazyky umím a učím, ale tohle už na mě bylo příliš, celkem mě ta četnost unavovala. Jinak kniha moc hezká a ilustrace také.

Analady
05. března

Tato kniha není ani tak o životě v Paříži, jako o lásce autorky k ekologii a k udržitelné módě. Co se mi na této knize líbilo nejvíc, byly hezké kresby, kterými knihu vyzdobila sama autorka a taky mě oslovily některé myšlenky. Ale čekala jsem od ní víc.

nikol8613
13. února

Na knihu jsem narazila úplnou náhodou ač to nebylo poprvé co jsem o paní Boudové slyšela. Nečekejte návod na to jak se stát chic Pařížanka, skutečný obsah je mnohem zajímavější. Falešná Pařížanka je velmi čtivá kniha, která vás vtáhne do Kamily příběhu hned po přečtení prvních řádků. Ukáže vám fast fashion z té skutečné stránky a inspiraci nejen pro šatník, ale především pro životní směr. Děkuji paní Boudové za to co dělá a doufám, že se tahle kniha (a její vize) dostane k co nejvíce lidem.

Stoklaska
12. února

Velmi čtivá kniha, která ukazuje módní byznys z té méně lichotivé stránky. Nutí nás k zamyšlení, zda opravdu potřebujeme všechny ty věci, které si kupujeme.

Roberta
28. ledna

Zajimava vec, urcite bych doporucila ke cteni. Neprejimam uplne bez namitek, na druhe strane precteno jednim dechem. Podle me uprimna vypoved, velmi inspirativni.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

ekologie módní průmysl

Autor knihy

Kamila Boudová

Kamila Boudová
česká, 1988

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených2x
v Přečtených37x
v Čtenářské výzvě4x
v Doporučených2x
v Knihotéce7x
v Chystám se číst47x
v Chci si koupit8x