Válka inspektora Rádla

Světovou válku zažívá bývalý zpravodajec Jan Rádl už podruhé. Tentokrát do ní nezasahuje v legionářské uniformě, ale coby příslušník domácího i zahraničního odboje. Zkušenosti z prvorepublikové Zpravodajské ústředny jistě přijdou vhod, Rádl se však po letech mění z lovce v loveného. Rádlova tajná fronta druhé světové války prochází okupovanou vlastí, spojeneckou Británií, anebo nevyzpytatelným Švýcarskem. Velké finále přichází a žádné vítězství není beze ztrát......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/344254/valka-inspektora-radla-MDA-344254.jpg 4.310

Jan Rádl (4.)

Detektivky, Romány, Válečné
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Válka inspektora Rádla

Roberta
19.07.2018

Takze asi takto: Kniha koupena nahodne, neplanovane. Bylo to pro me dost nezvykle, cist beletrii o osobach, ktere znam jen z literatury faktu a kterych si vysoce cenim.
Sok mi zpusobila pasaz, ve ktere Petr Brazda prcha pred gestapem a v nocnich ulicich narazi na (Frantu) Péráka ! (https://www.youtube.com/watch?v=34u4al7qi0c )
Kdyz jsem si uvedomila, ze ctu vlastne RODOKAPS, ulevilo se mi.
Co musim uznat je, ze atmosfera protektoratni Prahy je popsana skvele, citila jsem takovou uzkost, jako kdybych byla primo na miste.

bookcase
05.07.2018

Dobré, čtivé, autor umí vtáhnout. Pro mě sice skok do rozjetého vlaku, protože jsem předchozí díly nečetla, ale to ani nevadí.

ivoiro
19.05.2018

Tento poslední díl i celá série jsou naprosto skvělé. Celou poslední knihu jsem zhltnul v průběhu jednoho dne. Krásný příběh.

AlesXXX
15.05.2018

Na knihu jsem se moc těšil. Přijde mi ale, že autor dost promarnil potenciál, který tahle kniha měla.
Rozhodně nehodnotím knihu špatně, ale měla na 5+ hvězd. Dávám 4, ale spíš za to, že děj se odehrává v mé oblíbené době a ještě oblíbenějším prostředí tajných služeb. :-) .

nero 13
26.01.2018

Čtvrtým dílem skončilo vyprávění o Janu Rádlovi. Je to zároveň výpověď o generaci Čechů kteří museli narukovat do války aby bojovali za neoblíbené Rakousko-Uhersko, utekli do legií a na bojištích Francie, Itálie a Ruska pomohli stvořit svobodné Československo, v meziválečném období pracovali pro nově vytvořenou demokracii, aby se po okupaci zapojily do odboje a ti co nepoložily život za naší vlast se dočkali nástupu nenáviděných komunistů. Styl psaní Marka Skřipského mi dokonale sedl a nebojím se ho srovnat s jiným mým oblíbeným autorem Františkem Niedlem, doufám že se od Marka Skřipského dočkám dalších knih.

kuruteku
16.01.2018

V elektronické podobě už knihu mám přečtenou, ale nikdy nic nevyzradím, tady navíc je - myslím - v celku jasné, jak to dopadne. Pro mne další, velmi zajímavý, střípek do mozaiky sloužící k pochopení toho, co se v historii dělo. A nic na tom nemění, že tu chybí nějaký hodnověrný sociální demokrat (ten se přece s tajnou službou potkat nemohl), že tu chybí strach 8. května, kdy hlavy věděly, že už o nic nejde, ale dole šlo o život, ... Prostě nemohl jsem přestat se čtením, dokud jsem nedočetl. Řada uzavřena. Bohužel už nic dalšího se přidat nedá. Děkuji.

Marek Skřipský

Marek Skřipský