rm rm komentáře u knih

Dievča z Brooklynu Dievča z Brooklynu Guillaume Musso

Líbilo se mi to , jak ostatně všechny jeho romány :-) Docela mě na závěr překvapila jedna situace...

20.03.2020 5 z 5

Protože tě miluji Protože tě miluji Guillaume Musso

Dost dobrý :-)
To rozuzlení mě dostalo. Čichal jsem nějakou "zradu", ale tohle mě nenapadlo.

17.10.2016 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

No, a je to :-) Konec celé trilogie. Kdo to ještě nečetl, ať nečte komentáře! Ne asi každý rozdejchá ten konec. Mno, mě taky nepotěšil, i když jsem ke konci začal cosi tušit. Ale tak nějak jsem se s tím nemohl smířit. A opravdu, žádnej fígl tam nebyl :-( Přesto (nebo právě proto?) to bylo emotivně silný a já dávám plný počet!
Před pár dny jsem zhlédl zfilmovaný první díl - pěkný, vcelku se drží předlohy. Vizuální vjem dobrý, přesto se nedosáhne takový pocitový hloubky jako v knížce.
Tak teď jsem shlédl i filmové zpracování - no, nebylo úplně špatné, ale jednak konec je úplně jiný, a tak ani zdaleka nedosahuje té síly jako knížka.

25.08.2014 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Skvělá kniha. Dystopie a romantika. Místy velmi dojímavé ;-)

08.04.2014 5 z 5

Osudová cesta Osudová cesta Kathy Reichs

Fakt dost dobrý. Kupodivu jsem se tolik v postavách neztrácel. Ty podrobnosti o vyšetřování toho leteckýho neštěstí byly skutečně hodně zajímavý. No, a jasně hlavní zápletka s nalezenou nožičkou byla dost hustá! Doporučuji.

06.03.2014 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

To se nedá vyprávět, to se dá jenom číst - a čtení je to fakt úžasné!

06.03.2013

Vinen či nevinen Vinen či nevinen Felix Francis

Mno, žel jsem čekal "Francisovku". Ale tohle zdaleka nebyla. Ano, hlavní hrdina zažil traumata - psychická i fyzická, ale kde je nějaká aktivní úloha hlavního hrdiny? Kde jsou jeho znalosti, co mu pomohou ve vyřešení situace? Já vím, tohle všechno mistrně dokázal táta Dick, a proto se mi tak líbily jeho romány.
A ten konec mě zklamal tuplem.

21.10.2023 1 z 5

Reportér Reportér Sandra Brown

Jo, mě se to také líbilo. Na konci mě čekalo překvapení, ale to dává autorka často do svých závěrů...

27.11.2022 5 z 5

Nebezpečně blízko Nebezpečně blízko Linda S. Howington

Jo, nebylo to špatný. Trochu o přežití, trochu o vztazích. Na konci jsem nebyl až tak překvapen, ale jinak fajn.

17.10.2022 5 z 5

Stín ve dveřích Stín ve dveřích Tim Weaver

První příběh hustej, ty další už nebyly tak napínavý, i když poslední trochu překvapil... Nějak stále hledám to pojítko :-(

14.08.2022 5 z 5

Advokát Advokát Michael Connelly

Zprvu jsem byl trochu zmatený z názvu - kniha, kterou jsem četl, se jmenovala Obhájce. Ale je to ta samá. A i já viděl nejprve film, který se mi mimochodem moc líbil. No, ale kniha je kniha. Super.

05.03.2022 5 z 5

Poslední řecké léto Poslední řecké léto Mandy Baggot

No, je to trochu jiný žánr, než jakému dávám přednost, ale nakonec (pro nedostatek jiného čtiva) jsem se do toho pustil, hlavně kvůli zimnímu počasí u nás, a vzpomínce na teplé Řecko
Nebylo to zlý a knížku jsem dokončil, trochu přeslazený, na můj vkus... Ale jak říkám, nejsem cílová skupina

02.01.2022 4 z 5

Krize Krize Felix Francis

Člověk nechce srovnávat, ale stejně musí. Přestože někteří tvrdí, že syn překonal otce, pro mě NE. Je mi to sice líto, ale tak to je. Zápletka to byla dobrá, pátrání atd. ALE. Vykreslení hlavní postavy, jejich pocitů a to "sympatično" co mě s nimi u Dicka vždy spojovalo tam není. A samozřejmě (i když to není rozhodující) zdaleka nedostávají Felixovi hrdinové tak do těla, jako jim dával Dick. No, a raději se nezmiňuji o té lince "a žili spolu šťastně až do smrti" - to bylo jak z jinýho žánru.

05.04.2021 4 z 5

Podfuk Podfuk Janet Evanovich

No, co se mě týče, tak se líbilo. Jasně, není nejspletitější příběh, na jaký narazíte, ale já se pobavil. Docela jsem si užíval toho herce :-)

03.01.2019 5 z 5

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

Mno, nejsem žena a ani v letech; většinou si vybírám i jiný žánr, ale knížka se mi líbila, moc. První od této autorky, tak zkusím další :-)

22.01.2018 5 z 5

Jmenuji se Nikdo Jmenuji se Nikdo Matthew Richardson

Nebylo to špatný, jen jsem některé věci vytusil dřív, než hlavní hrdina ( a to nemám kdovíjak krátké vedení :-)

26.12.2017 4 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Výborné završení skvělé trilogie. Super.

03.07.2017 5 z 5

Pád Pád Rogelio J. Pineiro

Mno, mě se to líbilo :-)
To rozdvojené vyprávění ve dvou rovinách bylo zajímavé. Popisy bojů a a "vědecký" pohled byl fajn. Místy trochu drsnější. Marťana jsem jen viděl (to je asi plus;-), takže nesrovnávám - je to jiné, ale taky dobré. A to jak někteří kroutí hlavou nad podomácku vyrobenou kombinézou - proč? I ve skutečném světě jsou šikovní lidé, kteří dovedou vyrobit super věci a to profesionálně.

06.12.2016 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Velmi zajímavý námět (nápad s (ne)dobrovolným dárcovstvím). Slušný konec (na dystopie :-). Mě se to líbilo.
Pozn. Někdy přílišná reklama může i trošku uškodit.

16.05.2016 5 z 5

Kosti zmizelých Kosti zmizelých Kathy Reichs

Fajn, líbilo se. Zajímavá vložka s cestou do Afghánistánu. Mno, a její osobní život? Ten byl vždy trochu upozaděn,ale jistý malý vývoj (retro) tam je patrný :-)

18.11.2014 5 z 5