Dievča z Brooklynu

Závratný psychologický triler s prekvapujúcim záverom! Anna bola žena môjho života. O tri týždne sme sa mali brať. Samozrejme, že by som ju miloval bez ohľadu na to, čo by urobila. Prinajmenšom som si to myslel, no ona sa horúčkovito prehŕňala v taške a podala mi fotografiu. „Toto som spravila ja.“ Pozrel som sa na jej tajomstvo, absolútne omráčený, a v tej chvíli mi bolo jasné, že naše svety sa otriasli v základoch. Šok, ktorý som utrpel, mi nedovolil premýšľať. Jednoducho som vstal a bez slova som odišiel. Keď som sa vrátil, bolo príliš neskoro: Anna zmizla....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353756/dievca-z-brooklynu-R3s-353756.jpg 4.2107
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno, Motto

La fille de Brooklyn, 2016

Kniha Dievča z Brooklynu

renakr
02.12.2020

Výborná, jako vždy..... A ten konec...

knihomolkaL
22.11.2020

Můj další román od Mussa, další skvělé hodnocení. Zápletka opět dobrá, napínavý děj. Konec mě dostal, smutný, ale nádherně poetický. Ale tentokrát mi po přečtení zůstalo hodně otázek. Dost mě mrzí, že zlo nebylo potrestáno, nedovedu si představit - spoiler - že vrah a spol. stanou v čele státu. Tohle bylo stejně takové nedořešené nebo nedořečené. Nedovedu si ani představit, že novinář Alan, když věděl, co věděl, by to nechal být. A co Marc, částečně dobrý, pak už vlastně vrah, zaslouží si potrestat nebo je mu trestem už jeho utrpení?

kniha
12.09.2020

Výborná, žádná hluchá místa. Přečteno jedním dechem.

Elapheg
11.09.2020

Je to moje první kniha od tohoto autora, ačkoliv mám od něj téměř vše, takže jsem si řekl, že je načase se s tímto autorem seznámit. Jedná se o velice čtivý thriller. Naštěstí pro mne, autor nijak zdlouhavě nepopisuje ostřejší scény a to mi vyhovuje. Ze začátku se jednalo pouze o to, kam vlastně a hlavně proč Anna zmizela, poté co Raphaelovi ukázala fotku, co udělala. Ale autor umně dávkuje s každou další kapitolou napětí a příběh tak nabírá grády. Co se původně ze začátku zdálo jako banalita, či snadno řešitelný případ, s každou další kapitolou nabírá na obratu, do příběhu je zainteresováno stále více postav a příběh se tak mění v jízdu, kde se člověk chce dozvědět, jak to vlastně vše původně bylo a jak to dopadne. Chci podotknout, že jsem si s přibývajícím čtením myslel, že vím, kdo už asi za čím stojí a kdo je viník. Vše ale dopadlo jinak. Ten konec mě naprosto dostal. Kniha se mi velmi líbila a dávám plný počet hvězd a doporučuji k přečtení. Zápletka byla opravdu brilantní a mi velmi sympatická tím, že se obešla bez brutalit. Určitě zkusím i další knihy autora. :-)

konicekbily
20.08.2020

Špičková, možná trochu moc zamotaná zápletka s velice dobrým provedením, chvílemi možná trochu zbytečně natahovaným, mi přinesla pohodu příjemného odpočinkového počteníčka. Další autorovy knihy si přečtu rád.

Amazonka72
24.05.2020

Mně se Dívka z Brooklynu líbila. Příjemné čtení, pokud venku skoro celý den prší a nikam se Vám nechce. Přečetla jsem ji za 2,5 dne, kniha splnila přesně ten účel, který má mít - pobavila a vyplnila den.
Musela jsem se smát, když jsem zjistila, že s odstupem týdne čtu opět knihu, která se tak trochu dotýká prezidentských voleb v Americe. Ano, i zde je naprosto stejně popisováno, jak je celá kampaň v rukou "schopných a chladnokrevných poradců", a že "moc" je tak silná, že odstraňuje všechny morální zásady.
Ano, příběh je místy trochu překombinovaný, zpočátku jsem měla problém se ve všech těch jménech a osobách, které se v knize postuplně objevovaly, orientovat, ale nakonec se vše propojilo.
Jednu hvězdičku ubírám, protože kniha na 5 hvězd musí mít "něco navíc", nějakou přidanou hodnotu. Toto byl, dle mého názoru, povedený příběh, který měl spád a bylo příjemné u něj trávit volný čas.
A ještě jedna vsuvka - ráda bych ocenila nové přebaly knih od tohoto autora - moc se mi líbí, jak nakladatelsví Motto vkusně pracuje s obálkami knih. Když se podívám na první vydání knih G. Mussa, tak doufám, že doba "vyzývavých fotografií" je snad již za námi. Mnohdy mě tyto "komerční" obálky, a la červená knihovna, od koupi knihy odrazují.

L.Helena
12.05.2020

Docela zamotaný příběh, občas vyprávění pozbývalo na napětí, ale četlo se to poměrně dobře. Nakonec se sice vše odhalí a vysvětlí, ale chybí mi tam, jak jednotlivé postavy dopadly - kladné, záporné i ty, které měly úplně jiný charakter, než se zdálo ;-)

Venny345
05.05.2020

Tato kniha mě vůbec neoslnila, podle recenzí jsem čekala daleko více.
Sáhla jsem po ní v nouzi karanténní, poněvadž zásoba z knihovny došla. Holt, stává se, že člověk sáhne vedle.
Oceňuji ale spád děje, který se spisovateli povedl vygradovat, avšak těsně před koncem jakoby gradace spadla do propasti.