Jmenuji se Nikdo

Vycházející hvězda špionážních thrillerů je tu – fanoušci románu Já, Poutník a seriálů Ve jménu vlasti a Noční recepční si bezpochyby přijdou na své. „Znám tajemství. Tajemství, kterým se mění úplně všechno…“ Solomon Vine patřil k nejlepším špionům své generace. Měl před sebou zářivé vyhlídky. Pak ho za nevyjasněných okolností odstavili na vedlejší kolej. Čtvrt roku nato unesli šéfa istanbulské expozitury MI6. Nikdo neví, komu věřit. Pomoci by mohl dávný přítel zmizelého: Solomon Vine. Je mimo službu, a proto hledá pravdu na vlastní pěst. A brzy zjistí, že v sázce je daleko víc než jen život jednoho špiona…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/347306/jmenuji-se-nikdo-n9y-347306.jpg 3.537

My Name Is Nobody (2017)

Literatura světová, Dobrodružné, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

Kniha Jmenuji se Nikdo

Patapuf

Je to takový nemastný, neslaný... oproti panu Forsythovi nebo třeba Ludlumovi se to nedá srovnat... něco tomu chybí... věřím tomu, že se autor ještě vypracuje...

biki
21.11.2018

Velmi slušný špionážní thriller, v němž je hlavní zbraní aktérů mozek, zatímco akčních momentů je zde minimum, což je ale tomuto typu příběhů jen ku prospěchu. Rozhodně jsem se v ději nijak neztrácela a kupodivu mi tu na rozdíl od jiných knih vůbec nevadilo střídání minulosti a současnosti - naopak mi řazení těchto změn přišlo dost logické. To je ale samozřejmě věc názoru. No, a k vlastnímu příběhu: co všechno je schopen a ochoten podstoupit či obětovat mstitel, aby dosáhl svého? A to vše v nepřehledném polosvětě tajných služeb.

Jane100
24.09.2018

Tak s Já, poutníkem se kniha vůbec nedá srovnávat. Kdo se na ni společně s touto knihou odkazuje, patrně ji nikdy nečetl. Jmenuji se Nikdo byla nudná kniha, kde se neustále nepochopitelně přeskakovalo v čase. Jednotlivé kapitoly nebyly pořádně označeny, takže jste najednou zjistili, že v nich žije postava, která ale na předchozích stránkách zemřela. A špionážní thriller? Spíše špionážní pohádka.

Hannik
10.05.2018

Kniha nebyla špatná, ale četla jsem lepší... Byla čtivá, ale na to, že měla jen cca 300 stránek, tak jsem se místy nudila.

pobijecmuch
05.04.2018

Také se připojuji, že je to docela dobrá špionáž. Trochu někdy zmatečné v střídání minulosti a přítomnosti, ale na první počin solidní.

JanzPardubic
31.01.2018

Velice dobrý britský špionážní thriller, který rozhodně jako autorova prvotina nezklamal, právě naopak. Zaujal mne Richardsonův styl, který hlavně na prvních stránkách knihy navodil velmi stísněnou atmosféru.

Iki1
18.01.2018

Výborný špionážní thriller mě upoutal od první stránky. Svižný děj, výborně využitý literární jazyk, na první počtení skvělá znalost prostředí anglické vysoké politiky a tajných služeb. Děj knihy postupně stupňuje napětí, několikrát jsem zkusil odhadnout totožnost agenta, a přesto jsem byl na posledních stránkách příjemně překvapen dějovým zvratem. Autorovým mistrovstvím je to, že děj je skutečně příjemně uvěřitelný.

rm
26.12.2017

Nebylo to špatný, jen jsem některé věci vytusil dřív, než hlavní hrdina ( a to nemám kdovíjak krátké vedení :-)

alzbeta4340
19.12.2017

Autor umí navodit pocit napětí, všudypřítomné paranoe a podezírání. Problém byl v přehlednosti děje, já se občas při čtení vyloženě ztratila, a to mě rušilo. Nicméně oceňuji aktuálnost příběhu, jeho pointu a protože se jedná o prvotinu, tak knihu hodnotím jako zdařilou. 3,5 hvězdičky

albert19
27.11.2017

Je to dost náročná kniha, ale jinak jsem si početl, hlavně ke konci zápletky.

Hella
07.11.2017

Bohužel jsem se ani trochu nezačetla, takže to po cca 50 stranách vzdávám a raději nehodnotím. A to jsem velký fanoušek špionských příběhů.

mikika
06.11.2017

kdo už četl předtím knihy Charlese Cumminga, ten tady zažívá silný poct dejá-vu. asi je těžký vymyslet ve špionážním žánru něco novýho...

Kesi85
30.10.2017

Jestli čekáte Poutníka budete zklamaní. Posledních 50 stránek bylo dobrých, ale těch prvních 200 jsem si říkala, proč to proboha čtu.

lenka.g
22.10.2017

Zápletka zajímavá, příběh napínavý, vyhovovaly mi krátké kapitoly, ale něco tomu chybělo. Patrně mi úplně nesedl autorův styl vyprávění, ale i tak dávám ****.

Babouš
19.09.2017

Což o to, atmosféru Nočního recepčního to mělo, ale to napětí mi tam chybělo. Vítejte ve světě elitních špionů, což jsou muži jako každý jiný, jenom s tím rozdílem, že zatímco když má normální muž milenku, ohrozí to maximálně jeho manželství, zatímco když si milenku najde agent MI5, ohrozit to může celou zemi. Zápletka mě bavila, nápad dobrý, ale autorův styl mi nesedl.