rilajaan rilajaan komentáře u knih

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Kniha se četla dobře, příběh byl fajn. Jen mi chování některých postav přišlo nereálné.

29.04.2020 4 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Strašidelný příběh, který mě nejdříve trochu zmátl děsivými sny pana učitele (opravdu sci-fi nečtu a nechápu), ale pak přišla druhá linie knihy. Ta byla hrůzostrašná a bohužel založená na skutečné události. Kniha dle mého ukázala spoustu hrůzy, strachu, ale i odvahy malé holky. Určitě stojí za přečtení.

18.09.2019 5 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Posledních 150 stran bylo dobrých, ale než jsem se k nim prokousala. Několikrát jsem knihu už chtěla odložit, protože některé části byly až moc roztahané. Takže jsem něco opravdu i přeskakovala.

15.05.2019 3 z 5

Syndrom E Syndrom E Franck Thilliez

Velmi zvláštní čtení. Příběh byl určitě zajímavý, ale někdy jsem se ztrácela. Konec byl až děsivý a určitě to láká číst další pokračování.

22.04.2024 4 z 5

Spirála Spirála Džundži Itó

Tuhle knihu dostali moje děti, jen jsem do ní nakoukla a dočetla. Graficky je to velmi povedené, obsahově také - jen někdy opravdu odporné.

26.12.2023 4 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

Krátké kapitoly byly skvělé, čtení díky tomu rychle plynulo. Co se týká příběhu, jsem opravdu rozpolcená, která z hrdinek byla "horší". Ani jedna mi svým jednáním nepřirostla k srdci.

01.11.2023 4 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Ano, je to taková pohádka a bát se asi moc nebudete. Ale bavilo mě to a četlo se to skvěle.

05.08.2023 5 z 5

Vražda bez soucitu Vražda bez soucitu Catherine Shepherd

Nebylo to špatné, četlo se to dobře.

05.07.2023 4 z 5

Vězeňkyně z Teheránu Vězeňkyně z Teheránu Márína Nemat

Příběh, který zaujme. Jen mám pocit, že má hrdinka několik andělů strážných nebo ....

13.06.2023 4 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

K této knize mám rozporuplné pocity, některé části byly super, jiné jsem četla jen, abych se dostala k tomu co mě zajímalo. A chování některých postav jsem nechápala.

14.02.2023 3 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Velmi smutná kniha s krásným i drsným vylíčením života.

07.09.2022 5 z 5

Dítě na nástupišti Dítě na nástupišti Gill Thompson

Válka z jiného pohledu a dobře zpracované téma. Možná bych ocenila rozsáhlejší poválečné období.

28.08.2022 4 z 5

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Zajímavé téma, dobře se četlo. Pro mě trošku hrubší slovník, ale určitě to k vykreslení atmosféry patřilo.

20.06.2022 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Nebylo to špatné, ale ani žádná pecka.

09.04.2022 3 z 5

Sestřičky na příjmu Sestřičky na příjmu Donna Douglas

Opět skvělá, čtivá, oddechová kniha.

28.02.2022 5 z 5

999: Neobyčajné ženy z prvého židovského transportu zo Slovenska do Osvienčimu 999: Neobyčajné ženy z prvého židovského transportu zo Slovenska do Osvienčimu Heather Dune Macadam

Poučná kniha bez příkras, jen se mi pletly postavy.

20.12.2021 4 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Odlišný styl psaní, který mě nadchl. Krásně je vidět, rozlišné vnímání stejné situace.

06.11.2021 4 z 5

Smrt má vůni inkoustu Smrt má vůni inkoustu Vilém Křížek

Úplně to nebylo moje gusto a to mám ráda historii. Nemohla jsem se začíst.

29.08.2021 3 z 5

Osvětimský orchestr Osvětimský orchestr Fania Fénelon (p)

Zajímavý příběh o francouzské hudebnici, která měla to "štěstí", že se v koncentračním táboře dostala do orchestru. Tím získala, alespoň částečnou výhodu pro "život" v té hrůze. Nejvíce mě zaujala změna charakteru některých postav.

17.07.2021 4 z 5

Osvětimský proces Osvětimský proces Annette Hess

Jiný na pohled na to, jak všechny ovlivnila válka. Víra, že o čem se nebude mluvit, to se jako nestalo.

14.06.2021 4 z 5