rilajaan rilajaan komentáře u knih

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Krásná kniha na velmi těžké téma rasismu. Hodně jsem při čtení přemýšlela, co já, jak bych se zachovala, kdybych bylo postavena do stejné situace a konec byl fakt dobrý.

14.08.2019 5 z 5

Případ půvabné žebračky Případ půvabné žebračky Erle Stanley Gardner

Klasický Perry Mason - E.S.Gardner. Čtivé, svižné, prostě jednohubka, která nezklame.

08.08.2019 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha o běžných i neobvyklých problémech lidí. Oceňuji propojení osudů v jednotlivých kapitolách - to mě bavilo. Kniha se četla dobře.

27.07.2019 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Dobře napsaná i trošku strašidelná kniha. Já jsem se tedy moc nebála, ale stránky jsem hltala až do pozdní noci. Určitě doporučuji lidem, kteří se rádi bojí.

20.07.2019 5 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Poutavý příběh o krutém dětství a víře v budoucnost.

10.07.2019 4 z 5

Obelháni, podvedeni a převychováni - dětské osudy z 20. století Obelháni, podvedeni a převychováni - dětské osudy z 20. století Peter Hartl

Neskutečně děsivé a kruté, ale poutavě napsané.

09.07.2019 5 z 5

Knihu by si měl přečíst každý. Je napsána tak realisticky a bez příkras. A i když si myslíme, že nám se něco takového přece stát nemůže, realita je jiná.

09.07.2019 5 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Příběhy tří lidí, které válka svedla dohromady. Mě nejvíce zaujal příběh dívky Matildy. Musela být opravdu neuvěřitelně statečná a silná osobnost. Willem byl velmi rozporuplná osoba, asi pokřivená výchovou svého otce. Paradoxně osud židovky Elsi mě zaujal nejméně.

02.07.2019 4 z 5

Dcery strážce majáku Dcery strážce majáku Jean E. Pendziwol

Kniha byla určitě zajímavá a čtivá. Konec jsem tedy musela číst dvakrát, abych pochopila.

07.06.2019 4 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Knížka byla určitě zajímavou sondou do psychiky znásilněné ženy. Všechny její pochyby a dilemata byly popsány věrohodně. Jen mi občas hlavní hrdinka přišla až možná naivní, vzhledem k jejímu povolání.

30.05.2019 3 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Knihu jsem četla asi před 15 lety a byla jsem nadšená. Teď jsem se k ní vrátila kvůli čtenářské výzvě a kniha je zajímavá a nápaditá.

29.05.2019 4 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Posledních 150 stran bylo dobrých, ale než jsem se k nim prokousala. Několikrát jsem knihu už chtěla odložit, protože některé části byly až moc roztahané. Takže jsem něco opravdu i přeskakovala.

15.05.2019 3 z 5

Pokoj bez dveří Pokoj bez dveří Karolina Tůmová

Knihu jsem přečetla rychle a četla se mi dobře. Příběh je uvěřitelný ve všech časových rovinách. Jen jsem nějak čekala větší rozuzlení ohledně onoho "magického" prstenu. Ale i přesto to bylo dobré.

12.05.2019 4 z 5

Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Eva Slonim

Kniha se čte dobře a rychle. Je napsána jednoduše, ale příběh je určitě moc poutavý. Myslím si, že tuto knihu by si měl přečíst každý, aby se nezapomnělo.

02.05.2019 5 z 5

Případ chirurg Případ chirurg Václav Gruber

Je úžasné jak se člověk mění. Knihu jsem četla jako přípravu na maturitu (což už je řádně dávno) a tenkrát se mi líbila. Dnes mě na ní bavila vykreslení minulé doby.

02.05.2019 2 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Není to úplně špatná kniha, ale asi jsem čekala víc. Několik opravdu dobrých pasáží, které okamžitě vystřídá naprosto plochá část.

26.04.2019 2 z 5

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Osobně mám ráda skoro všechny její knihy. Pět malých prasátek patří mezi TOP 10. Doporučuji všem přečíst.

26.04.2019 5 z 5

Rudá jako krev Rudá jako krev Salla Simukka

Použila bych motto: "Neurazí, nenadchne." Podruhé bych ji už nečetla.

12.04.2019 2 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Pro mě nejlepší detektivní kniha, která v naší rodině zaujala již několik generací.

10.04.2019 5 z 5