Richardson Richardson komentáře u knih

O krok pozadu O krok pozadu Henning Mankell

Asi je pravda, že Mankell s Wallanderem úplně neodpovídají současnému trendu severské krimi jako Nesbo, Larsson, Adler-Olsen a další. Mně to ale vůbec nevadí a knihy mě baví. Tím, že jsou knihy starší a styl je jinačí se jedná vlastně o jiný druh detektivky. Je fakt, že jsou místa, kde je děj pomalejší, Mankell se věnuje Walladerově postavě, jeho problémům atd. To ale přece neznamená, že je potřeba hned křičet, že je to nuda, málo akce a blabla. 5/5

29.12.2015 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Abych řekl pravdu, tak s menším odstupem vlastně mohu říct, že se mi Syn líbil více než některé díly série HH (třeba Levhart). Jestli takhle bude vypadat "postholeovské" období Nesba, nemůžu se dočkat další knihy.

15.12.2015 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Moc nechápu komentáře typu: "tohle je Nesbo? Vždyť to je úplně něco jiného než HH..." u posledních dílů HH zase komentáře typu: "už je to moc podobné, pořád to samé schéma..." tak co teda chcete? Mně se to líbilo, Nesboův styl psaní je skvělý, věty se čtou samy. A to je podle mě hlavní. Za mě OK, fajn knížka.

27.01.2016

HHhH HHhH Laurent Binet

Kniha mě velice bavila. Jedná se dle mého o román s historickými fakty, autor to sám zmiňuje, že románový žánr mu umožňuje si vymýšlet, či v jeho případě spíše domýšlet a poupravovat známá fakta - nechápu tedy, jak se v tom někdo může tolik rýpat a hledat historické nesrovnalosti. Nejedná se přece o literaturu faktu...

07.01.2015 5 z 5

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Velká paráda! Moc se mi líbilo propojení detektivky s meziválečným Německem.

21.07.2018 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Po delší době milé překvapení (Dívka v pavoučí síti a Nesmírný pro mě byla spíš nemilá překvapení). Sebastian je správně nafoukaný a zábavný. Zbytek vyšetřovacího týmu mi také zaujal, zajímavé postavy. Zápletka je skvělá, všechno je to tak hezky zamotané, tempo zůstává po celou dobu na vysoké úrovni a čtenář neustále chce vědět, co bude následovat... 5/5

16.01.2017 5 z 5

Neklidný muž Neklidný muž Henning Mankell

Kniha celkove dobra, jakozto fanousek Wallandera jsem musel docist serii. Nicmene pravdou je, ze v serii byly lepsi knihy.

04.06.2017 4 z 5

Kritik Kritik Peter May

Lepší než první díl.

28.03.2017 4 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Ale jo, líblo se mi to. Je pravda, že Lewis je lepší, nicméně svou kvalitu kniha má. Popisy prostředí a zápletka se mi líbily, jen tam možná na někoho může být až příliš francouzštiny... Největším problémem byl hlavní hrdina, jak už tu někdo psal - hlavní hrdina s vlasy do culíku asi není úplně nic pro mě :-/

07.01.2016 4 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Já nevím, něco fantasy literatury jsem se v dřívějších letech načetl, a tak když jsem dostal doporučení ke čtení Hry o trůny od lidí nejrůznějšího zaměření (vášnivým čtenářem fantasy počínaje a majitelem doktorátu konče), rozhodl jsem se, že to také zkusím. Z prvního dílu jsem měl smíšené pocity, ncméně jsem jej ne a ne odložit a nějak jsem ho přečetl. S druhým díle už to bylo trochu horší, během jeho čtení jsem si odskočil i k jiným knihám... Celkově vzato - ano, určitě je to pěkné a zábavné čtení, nicméně se asi nikdy nezařadí k velkým fanouškům ságy. Na druhou stranu je pravda, že nevylučuji, že sáhnu časem po dalším dílu.

15.12.2015 4 z 5

Číňan Číňan Henning Mankell

Začátek super, pěkně se to rozjelo... neustále jsem během první části čekal, kdy se konečně objeví Walander :-) . Další dějové linie špatné nebyly, ale přece jen to trochu zdlouhavé místy bylo. Konec poměrně slabý.

02.06.2015 3 z 5

Led v žilách Led v žilách Yrsa Sigurðardóttir

Poslední rituál se mi líbil moc (navnadil mi tolik, že jsem sáhl hned po dalších dílech), od té doby bohužel u každého dílu čekám, kdy autorka podobnou úroveň zopakuje, bohužel zatím marně.

25.04.2015 3 z 5

Mrazivé světlo Mrazivé světlo Yrsa Sigurðardóttir

Po knize jsem sáhnul hned po přečtení Posledního rituálu, ze kterého jsem byl příjemně překvapen. Mrazivé světlo je ve srovnání trochu slabší kousek, zachránilo to zajímavé rozuzlení.

13.02.2015 3 z 5

Bludiště odrazů Bludiště odrazů Sergej Lukjaněnko

Docela mi zaráží tak vysoké hodnocení, neříkám, že to bylo špatné, ale na Hlídku to přece jen nemá ani zdaleka. Kvůli tomuto kontrastu jen 3/5.

08.01.2015 3 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Doposud jsem všem předchozím dílům dal plný počet, ale u tohoto dílu poprvé jednu hvězdu uberu. Přišlo mi to už všechno přece jen až moc překombinované a akční. Tím rozhodně nechci říct, že nestojí za přečtení, to vůbec ne :-)

07.01.2015 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Je sice pravda, že to není úplně nejlepší kniha tohoto autora, ale aby se daly jednotlivé knihy lépe ohodnotit ve srovnání s jinými autory, musela by být stupnice alespoň destibodová. Takže přesto stále 5/5

07.01.2015 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Právě jsem dočetl. Celkově vzato opět super počtení, stejně jako první díl - Žena v kleci. Musím ale říct, že první díl se mi přece jen líbil víc.

07.01.2015 4 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Neni to spatne, ale s puvodnim Mileniem se to uz bohuzel srovnavat neda. Takove prijemne cteni, ktere vcelku rychle utika, ale na konci se ten 'wow' efekt zkratka nedostavi. 3/5

05.09.2018 3 z 5

Sedm mínus jedna Sedm mínus jedna Arne Dahl (p)

Velice milé překvapení!

03.10.2017 5 z 5

Němá dívka Němá dívka Hans Rosenfeldt (p)

Kvalitativně určitě opět zlepšení po Hrobu v horách.

23.05.2017 5 z 5