Richardson Richardson komentáře u knih

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Neni to spatne, ale s puvodnim Mileniem se to uz bohuzel srovnavat neda. Takove prijemne cteni, ktere vcelku rychle utika, ale na konci se ten 'wow' efekt zkratka nedostavi. 3/5

05.09.2018 3 z 5

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Velká paráda! Moc se mi líbilo propojení detektivky s meziválečným Německem.

21.07.2018 5 z 5

Sedm mínus jedna Sedm mínus jedna Arne Dahl (p)

Velice milé překvapení!

03.10.2017 5 z 5

Neklidný muž Neklidný muž Henning Mankell

Kniha celkove dobra, jakozto fanousek Wallandera jsem musel docist serii. Nicmene pravdou je, ze v serii byly lepsi knihy.

04.06.2017 4 z 5

Němá dívka Němá dívka Hans Rosenfeldt (p)

Kvalitativně určitě opět zlepšení po Hrobu v horách.

23.05.2017 5 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Slabší než předchozí díl - chybí dějová linie s Hindem. Naopak se zajímavě zamotaly vztahy mezi členy týmu. Celkově fajn, hned se vrhnu na další díl.

12.04.2017 4 z 5

Kritik Kritik Peter May

Lepší než první díl.

28.03.2017 4 z 5

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Opět podobně jako u některých předchozích dílů je děj neukončený a naváže na něj další díl - což mně osobně nijak nevadí. Celkem vzato se jedná pořád o příjemné čtení.

07.02.2017 4 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Po delší době milé překvapení (Dívka v pavoučí síti a Nesmírný pro mě byla spíš nemilá překvapení). Sebastian je správně nafoukaný a zábavný. Zbytek vyšetřovacího týmu mi také zaujal, zajímavé postavy. Zápletka je skvělá, všechno je to tak hezky zamotané, tempo zůstává po celou dobu na vysoké úrovni a čtenář neustále chce vědět, co bude následovat... 5/5

16.01.2017 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Oproti předchozím dílům série veliký propad.

19.11.2016 3 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Skoro jsem nedočetl, konec za to nakonec taky nestál - srovnání s Larssonem je absolutně nemožné, bohužel se mu to ani nepřibližuje.

20.07.2016 2 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Skvělé, není potřeba říkat víc.

23.06.2016 5 z 5

Kamenný déšť Kamenný déšť Thomas Enger

Děj má dobrý spád, jak už někdo psal. Mně ale naopak rozuzlení překvapilo nemile, nějak nejsem schopný přijmout motivy pachatele... :-/
Každopádně Henning je sympaťák a šanci mu ještě časem dám.

10.06.2016 3 z 5

Růže smrti Růže smrti Arnaldur Indriðason

Po knihách Arnaldura Indridasona jsem pokukoval už dlouho, nicméně horší hodnocení a popis děje mě nikdy nedonutily po některé sáhnout. Růži smrti jsem si nakonec vybral kvůli Čtenářské výzvě (nevím proč, ale z knih od R se mi opravdu špatně vybíralo...), nemůžu říct, že by mě zklamala. Zápletka dobrá, jen ten konec byl trochu zvláštní. Faktem je, jak už zde psali další, že knihy od Yrsy jsou přece jen někde trochu jinde...

22.04.2016 3 z 5

Nástroje temnoty Nástroje temnoty Imogen Robertson

Není to špatné, poměrně zajímavé prostředí. Na druhou stranu nemůžu říct, že bych se do děje a do doby úplně vžil. 3/5

29.03.2016 3 z 5

Černý arcimág Černý arcimág Brent Weeks

Nejsem žádný velký fanda Fantasy, zároveň jsem se mu nikdy nebránil. Tohle byl ale krok vedle, nedočetl jsem, ačkoliv to z počátku vypadalo zajímavě, přestalo mě to bavit. Další věc je předklad do češtiny s poměrně velkým množstvím chyb, nikdy jsem si na to nepotrpěl, ale tady mi to vadilo dost.

28.01.2016 1 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Moc nechápu komentáře typu: "tohle je Nesbo? Vždyť to je úplně něco jiného než HH..." u posledních dílů HH zase komentáře typu: "už je to moc podobné, pořád to samé schéma..." tak co teda chcete? Mně se to líbilo, Nesboův styl psaní je skvělý, věty se čtou samy. A to je podle mě hlavní. Za mě OK, fajn knížka.

27.01.2016

Dramatik Dramatik Ken Bruen

Jo, to se mi líbilo. Dostal jsem k Vánocům, autora ani Jacka jsem vůbec neznal a byl jsem příjemně překvapen. Super čtení na jeden dva večery.

13.01.2016 5 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Ale jo, líblo se mi to. Je pravda, že Lewis je lepší, nicméně svou kvalitu kniha má. Popisy prostředí a zápletka se mi líbily, jen tam možná na někoho může být až příliš francouzštiny... Největším problémem byl hlavní hrdina, jak už tu někdo psal - hlavní hrdina s vlasy do culíku asi není úplně nic pro mě :-/

07.01.2016 4 z 5

O krok pozadu O krok pozadu Henning Mankell

Asi je pravda, že Mankell s Wallanderem úplně neodpovídají současnému trendu severské krimi jako Nesbo, Larsson, Adler-Olsen a další. Mně to ale vůbec nevadí a knihy mě baví. Tím, že jsou knihy starší a styl je jinačí se jedná vlastně o jiný druh detektivky. Je fakt, že jsou místa, kde je děj pomalejší, Mankell se věnuje Walladerově postavě, jeho problémům atd. To ale přece neznamená, že je potřeba hned křičet, že je to nuda, málo akce a blabla. 5/5

29.12.2015 5 z 5