Nástroje temnoty

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nejmocnější rody skrývají ta nejděsivější tajemství Dlouho očekávaná řada prvotřídních historických příběhů z georgiánské Anglie s detektivy amatéry – madam Westermanovou a anatomem Crowtherem – konečně přichází! Thornleigh Hall, sídlo sussexského hraběte, dominuje svému okolí. Jeho dědic je nezvěstný a rodina, kdysi plná života, nyní sestává z ochrnutého starce, přivdané bývalé tanečnice a alkoholem nasáklého druhorozeného syna. Moc rodu ovšem přetrvává. Impulsivní Harriet Westermanová, majitelka sousedního sídla, najde na okraji svého pozemku tělo zavražděného muže, který má u sebe prsten s pečetí Thornleighů. Zločin volá po spravedlnosti. Harriet přiměje ke spolupráci samotářského a podivínského anatoma Gabriela Crowthera. Ve stejný den je ve svém londýnském obchodě s hudebninami zavražděn Alexander Adams, vdovec a otec dvou malých dětí. Po jeho smrti se příběh vrací zpátky do Sussexu a odhaluje hluboké tajemství, které už jednu rodinu zničilo a nyní ohrožuje i mnohé další. Imogen Robertsonová ve svém debutu kombinuje napínavou atmosféru knih Daphne du Maurierové s přesvědčivými detaily stylu Tess Gerritsenové, přesouvá se hned ze salonu do pitevny, hned z kavárny do venkovské krčmy. Obě hlavní postavy, Harriet Westermanová i Gabriel Crowther, mají vynikající postřeh a neotřelé názory, čímž vdechují tomuto strhujícímu historickému thrilleru opravdový život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141704/big_nastroje-temnoty-ZGT-141704.jpg 4164
Série:

Gabriel Crowther a Harriet Westermanová 1.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány

Vydáno: , Jota
Originální název:

Instruments of Darkness, 2009


více info...
Nahrávám...

Komentáře (38)

Kniha Nástroje temnoty

Peršanka
16.12.2018

Nevím, jestli to dočtu. Je to jako oživovat Dickense a neznat jeho krevní skupinu. Prostě vznešeně se tvářící blábolení.

haki34
17.10.2018

tak..znovu jsem byla na vážkách, kolik hvězd dát..ale 3 by byly asi málo..ideálně tak 3,5*
jako první jsem četla až třetí díl dobrodružství Harriet Wstermannové a Gabriela Crowthera, a možná to tak bylo dobře...sice jsem vzpomínala, co že to v něm bylo a kdo tam vystupoval, ale byl tak nějak lépe psaný autorka se už asi časem vypsala a zžila se svými hrdiny..
v tomto prvním jsem se neustále motala ve spleti jmen, navíc většina začínala na C či G a tím se mi postavy pletly dohromady...
Příběh začíná dramatickou zápletkou, vraždou hodného gentlemana před zraky jeho dětí...a rozvine se tím kolotoč tak spletitý, že se až divím, že ho naše nesourodá dvojice rozpletla za použití minimálních vědeckých metod a důkazů....
Opět jsme nakoukli do života šlechty, rod Thornleighů byl bohužel u některých členů prototypem toho nejhoršího - vraždy, násilí, nemanželské děti, sexuální násilí, zejména na nezletilých děvčátkách....a každý ve finále dostal co si zasloužil...(nebo ne ?)
Scéna s levharty mi přišla trochu přitažená za vlasy, ale bvyla potřeba zachránců, tedy se zjevili v pravý čas...
co dodat ? snad jen, že i když místy se děj příliš motal a táhl, ztrácela jsem se a měla jsem chuť knihu nedočíst, přeci jen tam byla spousta světlých míst a navíc příběh je hezky neotřelý svým historickým pozadím a prostředím...takže ... 65% a doporučení vyzkoušet a zhodnotit na vlastní kůži... autorku určitě budu sledovat dále...


jarin58
27.03.2018

Historické detektivky mám rád a tato stojí za to ji přečíst.Začátek volnější a postupem času příběh zrychluje.A střídání děje z tehdejší současnosti a válkou o nezávislost nám přiblížilo charakter a minulost některých postav.Doporučuji k přečtení.

andraja
07.11.2017

Všimli jste někdo, že se píše o viktoriánském období i když ve skutečnosti se to odehrává v georgianském?

Sandalkar
25.10.2017

Mám moc ráda historické detektivky. Tato měla přehledný průběh, čtenář měl šanci se po malých kouscích dovtípit, kdo že by mohl být ten vrah. Ovšem "televizory jsem napětím" rozhodně neohryzávala... Oceňuji a neobvyklou tématiku kastrátů a zpívání. Hvězdičku ubírám za (pro mě zbytečnou) dějovou linku s vědmou,která je tam nalepená jaksi nadbytečně a ubírá reálnosti příběhu. Knížka je hezká oddechovka, kterou s klidným srdcem doporučím dál.

akinomV
21.09.2017

Knížka se mi opravdu líbila, ke konci jsem nemohla přestat číst. Rozuzlení sice nebylo tak překvapivé, ale celkově byl děj napínavý. Hlavní postavy byly sympatické, děj srozumitelný a zajímavý. Určitě sáhnu po pokračování.

Astonius
18.07.2017

Dobrodružný příběh, velmi čtivý, ale i velmi předvídatelný. Začátek knihy mne úplně pohltil, ale zhruba v jedné třetině došlo k tomu, že se autorka jakoby otáčela na místě a nevěděla, jak propojit dobře rozehraný děj s jeho koncem. Tehdy moje pozornost trochu polevila a ke knize jsem příliš nespěchala. Celkově to však bylo ideální odpočinkové čtení, které nemělo víceméně hluchá místa odbíhající od příběhu, bylo jednoduché na pochopení a bavilo. I když jsem věděla, že čtu detektivku, stále mi tam však nějak chyběla nějaká alespoň malá milostná linka - tou by se to dalo okořenit :-) Zřejmě budu chtít číst i další knihy série, ale ne hned, trochu odstupu neuškodí.

Nestorkea
12.05.2017

Kdo od této knihy očekává hluboké myšlenky a životní moudra, bude nejspíš zklamán. Pokud ale hledáte svižnou a zamotanou detektivku s prvky romantiky, vřele knihu doporučuji. Příjemné oddechové dílo,potěšilo mě a určitě sáhnu i po pokračování.

1