Anatomie vraždy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Volné pokračování vynikajícího historického thrilleru. Londýn 1781. Královské loďstvo bojuje na moři s Francouzi a ulicemi Londýna obíhají nejrůznější zvěsti. A zatímco na březích Temže to kypí životem, z jejích kalných vod vytahují dva převozníci mrtvé tělo. Šlo o nešťastnou náhodu, soukromé vyřizování účtů nebo součást spiknutí ohrožujícího jedno z nejdůležitějších tajemství celé Anglie? V jiné části města si privilegovaní vychutnávají život plný přepychu. Málokdo z nich však tuší, co se odehrává pod slupkou bezstarostné zábavy. Přece se však najdou lidé ochotní podívat se pod povrch, bez ohledu na to, do jak nebezpečných hloubek se mohou dostat. Harriet Westermanová, omrzelá konvenčním životem venkovské zámecké paní i znepokojená vážným zdravotním stavem svého manžela, věří celým srdcem v sílu spravedlnosti. Samotářského anatoma Gabriela Crowthera zase fascinuje lidské tělo. Oba proto přijmou nabídku, aby objasnili smrt jistého muže, i když tím riskují nařčení, že jejich zájem o vraždy je nepřirozený. V sázce je však i bezpečí celé země. Harriet a Crowther si ovšem nepřipouštějí, co všechno jim hrozí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156331/big_anatomie-vrazdy-V3C-156331.jpg 3.8109
Série:

Gabriel Crowther a Harriet Westermanová 2.


Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Jota
Originální název:

Anatomy of Murder, 2011


více info...
Nahrávám...

Komentáře (21)

Kniha Anatomie vraždy

Lenka_S
18.04.2022

Tak nevím, ale tahle kniha mi moc nesedla. Nemůžu říct, že by byla špatná, ale chvílemi jsem se musela do čtení nutit a těšila jsem se, až budu na konci. Hlavní zápletka i závěr byly dobré, jen mi to přišlo takové utahané.

emamat
14.09.2021

Ten příběh nebyl špatný, ale zbytečně zdlouhavý. Špatně
se to četlo


Stanas513
17.07.2021

Historie mě sice zajímá, ALE... Vždycky se tu najde nějaké ALE. Možná tak opravdu vypadalo vyšetřování vražd někde v osmnáctém století, ale pro mě to bylo opravdu hodně zdlouhavé a vyšetřování bylo spíš na základě domněnky a logického uvažování než opravdových důkazů. Do dalších knih se asi pouštět nebudu.

Termina
23.01.2019

Autor skvěle popsal ponurou atmosféru Londýna v té době.. celou knihu jsem měla stísněnou náladu a měla pocit že mám nedostatek světla :)

Majdule
10.03.2017

Do hry se vrací Gabriel a Harriet v dalším svižném, čtivém příběhu ze staré Anglie. Tentokrát hrdinové pomáhají vlasti s odhalením špionážní sítě. Zápletka se mi zdá promyšlenější než minule, postavy jsou stále sympatické, navíc k nim přibyla postava kartářky Jocasty a výrostka Sama, kteří příběh skutečně oživují, stejně jako svět chudiny, ve kterém se pohybují. Stále oddychovka bez hlubšího přesahu, ale o kapánek lepší než jednička.
70 %

soukroma
30.03.2016

Pro mě trochu utrpení číst: nudné, zdlouhavé, takové klouzání po povrchu bez hlubšího vhledu (do historie, myšlení postav, celkového prostředí - a na to nestačí jen značný objem textu, kterým dílo oplývá). Celou dobu mi to připomínalo házení žabek - tu a tam se autorka něčeho zajímavě dotkla, ale mezitím byla jen hluchá místa (často jakoby i něco chybělo, co by vysvětlilo jednání a další posun).
Značně mi také vadily autorčiny velmi časté a přitom neobratné až zavádějící odkazy na předchozí díl, bez nichž bych se úplně obešla, protože nic neobjasnily a nebyly pro toto vyšetřování důležité. Autorka mohla ušetřit sobě i čtenářům čas a nejasnosti a vysvětlit vazby hlavních hrdinů a jejich nedávné peripetie na půl stránce někde v úvodu, a vše by bylo jasné.
Závěr knihy se mi velmi nelíbil: nejen si opět nechala autorka naplno otevřená dvířka pro nějaké pokračování, ale hlavně zvolila velice nečekaně pesimistický konec, který ale v souvislosti s dopadem na ostatní hrdiny prostě nezpracovala tak, aby se mu dalo věřit (možná na poslední chvíli nahradila původně zamýšlený rozumnější konec tímto ušmudlaným dramatem?).
Zklamání: 50%

Flexi
30.01.2016

příjemné čtení odpočinkového charakteru, možná bych doporučila studentům k vyvolání zájmu o historii, kdybych byla učitelkou dějepisu, děj trošinku nudil,

kryspin66
23.11.2015

Další díl slušné historické krimi.

1