Nástroje temnoty

Nástroje temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141704/bmid_nastroje-temnoty-ZGT-141704.jpg 4 185 42

Nejmocnější rody skrývají ta nejděsivější tajemství Dlouho očekávaná řada prvotřídních historických příběhů z georgiánské Anglie s detektivy amatéry – madam Westermanovou a anatomem Crowtherem – konečně přichází! Thornleigh Hall, sídlo sussexského hraběte, dominuje svému okolí. Jeho dědic je nezvěstný a rodina, kdysi plná života, nyní sestává z ochrnutého starce, přivdané bývalé tanečnice a alkoholem nasáklého druhorozeného syna. Moc rodu ovšem přetrvává. Impulsivní Harriet Westermanová, majitelka sousedního sídla, najde na okraji svého pozemku tělo zavražděného muže, který má u sebe prsten s pečetí Thornleighů. Zločin volá po spravedlnosti. Harriet přiměje ke spolupráci samotářského a podivínského anatoma Gabriela Crowthera. Ve stejný den je ve svém londýnském obchodě s hudebninami zavražděn Alexander Adams, vdovec a otec dvou malých dětí. Po jeho smrti se příběh vrací zpátky do Sussexu a odhaluje hluboké tajemství, které už jednu rodinu zničilo a nyní ohrožuje i mnohé další. Imogen Robertsonová ve svém debutu kombinuje napínavou atmosféru knih Daphne du Maurierové s přesvědčivými detaily stylu Tess Gerritsenové, přesouvá se hned ze salonu do pitevny, hned z kavárny do venkovské krčmy. Obě hlavní postavy, Harriet Westermanová i Gabriel Crowther, mají vynikající postřeh a neotřelé názory, čímž vdechují tomuto strhujícímu historickému thrilleru opravdový život.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Jota

Instruments of Darkness , 2009

lampernaqui
19.11.2015 4 z 5

Příjemná detektivka ve starém stylu. Dobří vyšetřovatelé, stará Anglie, rodinná sídla a malé vesničky. Přesně takové detektivky mám rád.

kryspin66
19.10.2015 4 z 5

Zajímavá detektivka. Vcelku vkusně napsaný. Autorka mě zaujala. Jsem zvědavý jak se rozvinou další osudy lidí v následujícím díle "Anatomie vraždy".

ritta
26.09.2015 1 z 5

Knihu jsem si koupila na základě vysokého hodnocení zde,ale byla jsem zklamaná.Od začátku jsem měla pocit,že čtu spíše sto let starý román s detektivní zápletkou.Unavující těžkopádný styl,věčné zbytečné obšírné popisování ničeho,díky čemuž se docela zajímavá zápletka ztrácela v promarněných natahovaných dvěstě stranách.Spoustu nudných pasáží jsem přeskakovala,abych se dopracovala k rozuzlení zápletky.Postavy mi byly spíše nesympatické a dočetla jsem s velkým sebezapřením.

trudoš
09.07.2015 2 z 5

Ženská detektivka okořeněná historickým prostředím, což znamená svazující pravidla tamější doby (bavíme se o roku 1780). A přestože se postavy zpočátku rýsují v sympatickém světle - slaměná vdova a trudomyslný patolog - nevykrystalizovalo z nich nic, co by mě nějak ohromilo. Nejsou výrazně zábavní, nejsou výrazně chytří, vlastně nejsou výrazní v ničem. S ústředními hrdiny pak souvisí i zápletka samotná. Počet stran je neúměrně nafouklý a detektivního pátrání jsem se jen těžko domáhal - spočívá pouze ve znalostech patologa a v postřezích učiněných na místě činu, jež ale působí spíš komicky, než odborně. A tak se tedy nalezení mrtvoly stává hlavně důvodem pro společenské křepčení se spoustou mluvení. I když je to chvílemi příjemně dickensovské, zdaleka to neuhraje plný počet bodů. Autorce však musím přiznat talent pro čtivou stylistiku a pěkné vykreslení postav. Vymyslet schopnější zápletku, zajímavější hrdiny a přidat trochu nadhledu, měla by mě zaháčkovaného cobydup.

hiresm
14.04.2015 3 z 5

Ač to není zrovna můj oblíbený žánr a ani literárně není tato kniha nijak výjimečná, tak se musím přiznat, že druhá polovina knihy mě svou dynamičností vcelku uchvátila. Škoda jen lehce předvídatelné zápletky.

alfinha2321
16.03.2015 5 z 5

Sociopat coby hlavní hrdina, to už je snad až takové klišé současné doby :) ale kniha se mi moc líbila, děj svižný, dáma bojující s předsudky v dobách, kdy se za něco takového téměř pranýřovalo... Jo, líbilo se mi to moc - narozdíl od mnoha jiných knih mnou tahle jen neprotekla, ale něco zanechala.

Falda
11.03.2015 4 z 5

O trochu jiný žánr než na který jsem zvyklá. U mě bude rozhodně patřit mezi knížky, u kterých musíte vydržet některé pasáže, které byly podle mě zbytečně zdlouhavé, aby jste se dostali dál, k zajímavějším částem. Ale i přesto, že jsem se některými částmi musela těžce prokousávat se mi kniha líbila a hodnotím ji čtyřmi hvězdami.

Slávka 1970
13.10.2014 5 z 5

Dočteno - nádherná knížka! Paní Robertson mne svým literárním umem dostala! Nejen že umí vymyslet krásný tajemný napínavý a rozvětvený příběh, vsazený do mé oblíbené staré Anglie koncem 18.stol. Má opravdu pěkný literární styl, slušný až poetický. A umí knihu i dobře rozvrhnout do několika rovin, čímž se četba stává náročnější, o to však zajímavější! A to podtržení celé myšlenky příběhu v závěrečném doslovu, tomu říkám úžasná kadence na závěr, po které je ještě chvíli klid, než přijde potlesk (plný počet bodů :-) )
Už mám koupený román č. 2 od této spisovatelky a hudebnice a doufám, že píše dál :-) !

Slávka 1970
22.09.2014 5 z 5

Dnes jsem si právě tuto knihu koupila, tak doufám, nebudu zklamaná!? Četla jsem 3. román od paní Robertson - Ostrov kostí a byla jsem nadšená :-) !!!
- Po prvním večeru nad knihou - nelituji! Nádherný literární styl, hra se slovy a umění opsání děje je tak zvláštní a tajemné, že mne přimělo k soustředění a hned vtáhlo do příběhu :-) !!!
Ukázka popsání nalezené mrtvoly: "Hejno much se promenádovalo po okrajích pláště jako slečinky v zámeckém parku a chvílemi zalézaly do skulin a pod okraje, aby se tam věnovaly nějakým soukromým muším záležitostem." :-)

Paul
22.09.2014 2 z 5

Tak já se bohužel k nadšeným komentářům nepřipojím. Slabé, předvídatelné, vraždy bez liter. smyslu a tak trochu aby řeč nestála. Od třetiny knihy naprosto jasné, kdo je vrah, laciné vtahování lidského soucitu. Jen jedna scéna snesla všechna kritéria... boj Gravese a ml. právníka s pronásledovateli dětí...Já si asi další díl nedám. Oproti jiným histor. detektivkám, zvláště od Arieny Franklin, slabý odvar...

Modrina
12.08.2014 5 z 5

Nemám výhrady, knížka se mi četla velmi dobře a už se těším na další. :)

Keddie
20.05.2014 3 z 5

Trochu zdlouhavé. Byly okamžiky, kdy jsem se do knihy opravdu začetl, ale bylo jich málo. Děj byl ještě rozdělen do třech linií a to čtivosti zrovna nepřidá. Nicméně to byla zajímavá historická detektivka.

miskamsk
25.04.2014

Musím smeknout, lepší než jsem čekal. Několik vražd, jejich odhalení, na konci 18. století během pouhých 7 dnů. Už se nemohu dočkat, až se pustím do dalšího dílu.

MiaVanAcid
16.04.2014

Výborné, jsem velmi překvapena a jsem ráda, že autorka měla tolik odvahy a zvolila si tento styl Sherlocka Holmese :-)Byla bych ráda, kdyby nezůstalo pouze u tří knih...

Warden
03.04.2014 3 z 5

Excelentní debut nebo jak to psali na přebalu???Ale ale ale....ani náhodou....banální příběh, který místama nudí....Slabé tři hvězdy.....2,5

Honey19
24.03.2014 5 z 5

Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst, ale poté co jsem se začetla, nemohla jsem přestat, protože kniha má velmi napínavý děj.

astroweb
26.02.2014 5 z 5

Úžasně milé překvapení, vyloženě čtenářská lahůdka!

astroweb
26.02.2014 5 z 5

Úžasně milé překvapení, vyloženě čtenářská lahůdka!

LiLLu
14.10.2013 4 z 5

Velmi dobře napsané, nebylo jediné místo, které by mě nudilo...Trošku mi to připomínalo Scherlocka Holmese a jeho kolegu Watsona ale v sukni:-)
Je zvláštní, když si člověk uvědomí, jak za starých časů bylo těžké někomu dokázat vinu/nevinu, když ještě neměli pomoc vědy v kriminalitě. Jak těžké a zdlouhavé bylo dovolat se pomoci, když nebyl telefon... Jak snadné bylo někoho zabít, aniž by se na to vůbec někdy přišlo.....
Autorka má dobře nastudované viktoriánské způsoby a velmi dobře je do knihy uměla zasadit. Je možné, že některým zarytým detektivkářům příde, že vše jim bude jasné už v polovině knihy a děj tak pro ně bude méně zajímavý a konec hodně jasný.
Každopádně druhý díl je doma:-)

bookcase
03.05.2013 5 z 5

Stará dobrá Anglie, staré rody a jejich tajemství. Pozoruhodné čtení, které působí, jako by nebylo napsáno v současnosti.

Anglie detektivní a krimi romány 18. století historické detektivky georgiánská Anglie

Imogen Robertson
anglická, 1973