renisla renisla komentáře u knih

Zhroucený čas Zhroucený čas Blake Crouch

Ač občasné ztrácení v textu v první třetině knihy lehce rušilo čtení. Na zbytek se vyplatilo počkat. Vyvrcholila očekávaně nečekaně :)

26.11.2020 4 z 5

Vraždy v nakladatelství Vraždy v nakladatelství P. D. James (p)

Téměř jsem se nedostala přes úvod. Prokousala jsem se knihou a nezanechala ve mne žádnou stopu

01.11.2020 3 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Šokovala mne! Četla se příjemným tempem. Čtenář soucítil s hlavní postavou a když vše vyšlo najevo byl stejně překvapený, jako kdyby to zažil on sám. Za mne. Skvělá!

Dcera Sherlocka Holmese Dcera Sherlocka Holmese Leonard S. Goldberg

Přečetla jsem ji jedním dechem. Jen občas mi přišli lidé zamotaní. Celkově za mne fajn. Přečetla jsem ji již 2x.

Umění v krvi Umění v krvi Bonnie MacBird

Ačkoliv místy táhlé, bylo to příjemné čtení. Watson mi přišel trochu více aktivní než bych jej ráda viděla, ale možná ani to není úplně k zahození. Nakonec mne kniha celkem okouzlila.

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Tento typ literatury nečtu a přesto je kniha brilantní a toužím po pokračování a nebo filmové adaptaci. Ačkoliv zamyšlení nad tím co je v životě důležité, o tom vlastně Svatojakubská pouť je, bylo na můj vkus velmi okrajově rozebráno, ale postavy jsem vykresleny živě, jejich osudy celkem také. Zaujal mne hlavně jeden...

Zlatoruká Zlatoruká Garth Nix

Překvapivě zvláštní uzavření řady. Dalo by se řídi, všichni se setkali se všemi. Hm..

Za Zdí Za Zdí Garth Nix

Tato kniha se mi z řady zdá nejslabší. Místy velmi utahaná :( Je to škoda - Staré království jsem si zamilovala.

Clariel Clariel Garth Nix

Ze začátku mi vykreslení Clariel nepřišlo tak skvělé, jako u dalších knih, ale cca od 20 strany jsem se nemohla odtrhnout. Opět nezklamal!

Abhorsenka Abhorsenka Garth Nix

Kniha by se dala shrnout do věty: "Kdo by to Kdy čekal!"

Lirael Lirael Garth Nix

Nádherné pokračování Nixova světa s ještě úžadnější zápletkou!

Sabriel Sabriel Garth Nix

Příjemný příběh, který mne krásné uvedl do žánru fantasy G. Nixe. Každý tento žánr vnímá po svém a jeho pojetí mi přijde absolutně úžasné.

Pan Pondělí Pan Pondělí Garth Nix

Na to, jak mám ráda Nixovu ředu Za Zdí. Toto jsem téměř nedočetla :(

01.11.2020 1 z 5

Nedokončený portrét Nedokončený portrét Mary Westmacott (p)

Vyprávění ve vvyprávění mne zase tolik neoslovilo. Trvalo, než jsme se dozvěděli, kdo co kdy a proč. Miluji knihy pí Christie. Bohužel tato je zvláštní.

01.11.2020 2 z 5

Kniha M Kniha M Peng Shepherd

Do konce knihy, jsem se dokázala kompletně zorientovat. Kde se postavy nachází. Co se kolem nich i v nich děje. Vyprávění bylo velmi příjemné a napínavé. Konec byl velmi překvapivý.

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

(SPOILER) V některých pasážích a příbězích hlavních postav jsem viděla odraz reality lidí, které znám. Ale někde jsem se vůbec nechytala a přišli mi popisy velmi neobratné. Například jsem si nedokázala představit okolí "lázní" a téměř ani dům. Nadpoloviční většinu hvězdiček dostává pouze ze věrohodnost hlavní hrdinky, spisovatelky v letech.

01.11.2020 3 z 5

Odpočítávání Odpočítávání Timo Parvela

pokračování dobrodružství dítek - pro hráče jak dělaná

Pozvánka Pozvánka Timo Parvela

pro hráče her, kteří se dokáží do ni vžít, jedna radost

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Zajímavá kniha odlehčeného čtení nejen pro YA

27.10.2020 4 z 5

Nindža Timmy a honba za ukradeným smíchem Nindža Timmy a honba za ukradeným smíchem Henrik Tamm

Skvělá kniha nejen pro kočkomily :) Četly jsme se synem před spaním.

27.10.2020 5 z 5