renisla renisla komentáře u knih

101 esejů, které změní vaše myšlení 101 esejů, které změní vaše myšlení Brianna Wiest

(SPOILER) Není vhodná pro lidi, kteří nemají rádi psychologické kecy a poučky - protože tímto přesně tato příručka je!

Pro ty, kteří se chtějí odpíchnout ode dna aniž by k tomu používali další osoby je to kniha Velmi nápomocná. Zodpovíte si základní otázky: kdo jsem, odkud a kam kráčím. Co chci a co nikoliv i s AHA momenty, ano - je to tak správně! Doporučuji - Miluji!

09.01.2023 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Z knihy jsem zklamaná. Mám ráda detektivní i kriminální série. U Cormorana jsem četla první dvě knihy a nyní tuto a bohužel stále stejný problém. On se prostě nevyvíjí. Je to stagnující prázdný tvor, bez duše a prožívání čehokoliv (psychologie? O tom si stále mohu nechat jen zdát!) Taková škoda!

09.01.2023 2 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Přečtená za jedno odpoledne. Od autorky moje první, ale již další číst nehodlám. Nelíbí se mi autorčin styl klouzání po povrchu.

09.01.2023 4 z 5

Knihkupectví u jezera Knihkupectví u jezera Jenny Colgan

Přijde mi trošku slabší než Pojízdný krámek snů. A to jsem se na ni tolik těšila :(

09.01.2023 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Přišla mi slabší, než předchozí kniha

21.12.2022 2 z 5

Upgrade Upgrade Blake Crouch

Knihu jsem přečetla jedním dechem, jak už jsem od autora zvyklá. Překvapil mne uceleným pojetím, pro mne tak neznámého tématu, kterým je genové inženýrství. Božského komplexu se nyní dotkl výrazně a překvapil mne možnými následky, jelikož nyní ani postava klaďase není zcela bílá jako papír a ku konci...

To už si musíte přečíst sami!

21.12.2022 5 z 5

V pasti času V pasti času Madeleine L'Engle

Jako kniha mne nezaujala :-/ Což je škoda - mám pro takovéto knihy slabost.

15.04.2021 2 z 5

Odloučeni zjara Odloučeni zjara Mary Westmacott (p)

Příjemné čtení. Uvěřitelné vnitřní monology. Uvěřitelné chování rodiny, završené jemným dotekem milované osoby, která hrdinku chrání i před ní samotnou. Je vidět, že byla A. CH. opravu Paní Spisovatelkou!

15.04.2021 5 z 5

Podzemní chrám Podzemní chrám Thomas Thiemeyer

Zklamání - Koróna je daleko lepší. Doporučuji přečíst si Podzemní chrám před knihou Koróna.

14.04.2021 1 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Pro mne, nejlepší ze série! Nejen díky rozuzlení a nečenakosti událostí, ale i díky promyšlenosti světa a postupnému odhalování až k samotnému novému druhu života! Tato kniha byla pro mne Svarým Grálem celé série. Asi bych si ty dvě předchozí knihy dokázala představit jako dvě kapitoly Prachu a byla bych úplně spokojená!

14.04.2021 5 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

(SPOILER) Překvapivější než jednička, byla dvojka. Doporučuji nečíst okamžitě po sobě. Turnus začíná a točí se kolem zcela jiných věcí, než Silo. Je překvapivé. Strhující. A celkem vysvětlující, ačkoliv kompletní vysvětlení nedostaneme. Jen řadu možných kliček a nabídnutých pomocných prstů, které se rozuzlí až v Prachu.

14.04.2021 4 z 5

Silo Silo Hugh Howey

(SPOILER) Tedy napínavé - co se vlastně stalo se světem venku to bylo. Proč jsou některé části Sila, tak tajemné, také. Jak se kniha postupně začínala rozuzlovat, byla jsem lehce zklamaná. Ale i tak mne zajímalo, co se tedy stalo a dočetla jsem celou řadu.

14.04.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Kniha mne příjemně překvapila. Vtáhla mne do prostředí, které důvěrně znám z jiného úhlu, jenž mi nebyl úplně příjemný. Nechtěla bych tam v té době takto žít.

Autorka docílila příjemného prolínání reálií, Slezské mluvy a manýrů, s citlivou proměnou obou hrdinek a jejich milovaných z Šikmého kostela vytvořili krásnou knihu.

05.02.2021 5 z 5

Andělský mág Andělský mág Garth Nix

Čtu, ale na sérii Starého kralovství to nemá :-/ Zklamání na celé čáře :(

27.01.2021 odpad!

Úterní ženy mezi bylinami a řepou Úterní ženy mezi bylinami a řepou Monika Peetz

Tedy "první díl" mne uchvátil - ale toto nastavované cosi, které již nebylo ani trochu originální s průhlednými zápletkami, rozhovory a "během událostí". To tedy byla čára přes rozpočet! Jediné co se mi líbilo, bohužel se o toto téma kniha jen otřela, bylo zpracování tématu posttraumatického stresu...

22.01.2021 2 z 5

Koróna Koróna Thomas Thiemeyer

Napínavá, neotřelá, škoda jen, že autor více nerozvedl druhou říši. I tak velmi dobré čtení ;)

12.01.2021 4 z 5

Příběh české rekordwoman: Zákulisí největšího sportovního skandálu první republiky Příběh české rekordwoman: Zákulisí největšího sportovního skandálu první republiky Pavel Kovář

Překvapila mne. Šokovala, že i život slavného člověka mohl být ututlán.

20.12.2020 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Skvělá! Přečtená jedním dechem.

05.12.2020 5 z 5

Město přeživších Město přeživších Thomas Thiemeyer

Parádní - napsaná jednoduše - s občasnými výrazy, které se mi tam až zase tak moc nehodili - četla se dobře a rychle

04.12.2020 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Bombastická! Čekala jsem na ni a překvapila mne v mnoha oblastech.

29.11.2020 5 z 5