Podzemní chrám

Podzemní chrám https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26451/bmid_podzemni-chram-N6Q-26451.jpg 4 36 11

Anglického vědce Davida požádá matka jeho dávné přítelkyně o pomoc. Emily pracovala v africkém Kongu na výzkumu pro biotechnologickou firmu, náhle však zmizela. David se v doprovodu dvou lovců vydá na záchranou akci a sleduje stopy zmizelé výpravy až k velkému jezeru v hlubinách pralesa. Proč se zdejší Pygmejové vyhýbají všem otázkám , které se týkají jezera a před jakou ničivou silou se je snaží varovat mladý domorodec?... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Alpress

Reptilia

renisla
renisla
14.04.2021 1 z 5

Zklamání - Koróna je daleko lepší. Doporučuji přečíst si Podzemní chrám před knihou Koróna.

bekule
bekule
14.02.2019 4 z 5

Celkem dost povedený dobrodružný příběh s prvky sci-fi , moje první setkání s autorem a vůbec to nebylo špatné. Předešlé komentáře kritizují překlad což při prvním setkání s autorem nedokážu posoudit , zato se můžu těšit na další snad ještě povedenější knihu .

..........................................................................................Výzva 2019/13

jaruva
jaruva
21.11.2017 4 z 5

Pěkná zápletka, uvěřitelně napsané, hezky se sešly dvě linie příběhu.
Formální stránka mě nejednou zarazila - použité výrazy, slovosled, ale koneckonců rozložení textu v řádcích a stránce...

ELMA
ELMA
26.10.2016 4 z 5

Jedna z těch knih, kterým jednoznačně ubližuje špatný překlad

Tevik
Tevik
20.09.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem dostala jako dárek.Můj žánr to nebyl jsem těžká romantička,i když záhady mám taky ráda.Ovšem kniha mě velmi překvapila a neodolala jsem si koupit další knihu od tohoto autora Nembru(cena pouhých 9kč)

Arsi007
Arsi007
14.01.2016 4 z 5

Thomas Thiemeyer je jeden z mých nejoblíbenějších autorů. Doteď nechápu, jak se mohla jeho Nebra octnout v Levných knihách za 29,-. Co se ale týče Podzemního chrámu.. Příběh je výborný. I konec mě potěšil. Ale styl, jakým byla kniha napsaná, resp. slovní obraty a slovní spojení někdy vůbec nedávaly smysl. Nemyslím si ale, že je to přičiněním autora. Jeho dřívější kniha Kamenné oko žádný takový problém neměla. Takže podle mě je tohle prostě ukázková překladatelská katastrofa! Jméno překladatelky Jesika Schaft nezní moc česky a myslím, že v tom byl hlavní kámen úrazu. Někdy to vypadalo, že čtete slohovku žáka 7. třídy základní školy. Chudák Thomas. Tohle si vážně nezasloužil. I přesto dávám 4*, protože zápletka knihy byla opět nadmíru napínavá a hlavní postavy popsány tak, že jste si už od první chvíle na ně udělali přesně takový obrázek, který autor zamýšlel.

lenkaknel
lenkaknel
08.02.2015 5 z 5

Podzemní chrám jsem začala číst předevčírem a za těch prvních sto stránek se paní překladatelce podařilo rozesmát mě hned dvakrát. Poprvé to bylo u věty "A teď bych ti byl zauzlovaný, kdybys mě nechal pár hodin v klidu vyřizovat a zařizovat." (str. 58) Druhý případ byl na straně 86, kde jsem se dočetla, že "browser zaktivněl" (ten výraz mi přišel strašně divný). Dočetla jsem včera a naštěstí už se tam nic podobného nevyskytlo. Moc mi nesedla ich forma, ale to je můj problém. A příběh? Nemám slov. Thomas Thiemeyer je na nejlepší cestě stát se mým oblíbeným spisovatelem.

orinka3
orinka3
07.12.2013 3 z 5

Docela fajn čtení, je to sice kapánek jako akční film, ale přesto bych to nehodnotila jako literární brak. Nakonec - kolik dobrodružných knížek o tajemném Mokele mbembe se nám dostane do rukou? Tohle má všech pět P - expedice do nitra pralesa, padouch i kladný hrdina, tajemné zvíře v hlubinách, úžasné poselství neznámé civilizace...a kdo to čte před spaním, má parádní sny!

bogi
bogi
29.03.2013 5 z 5

Zda se zajímáte o kryptozoologii, tuhle knihu si Musíte přečíst..nic víc, nic míň.

ina77
ina77
14.12.2012 5 z 5

Já mohu jenom chválit, kniha je fantastická.Určitě jsou i jiné knihy s touto tématikou,ale tenhle spisovatel je na špičce.

Eleanor
Eleanor
12.02.2011

Nedavno jsem ji četla a byla vážně dobrá, i když znám lepší

Thomas Thiemeyer
německá, 1963