Umění v krvi

Londýn, chladný prosinec roku 1888. Sherlocku Holmesovi je 34 let a po katastrofálním vyšetřování případu Jacka Rozparovače se opět uchýlil ke kokainu. Watson nedokáže svého přítele ani utěšit, ani ho vytrhnout z letargie – když tu přijde z Paříže podivně zašifrovaný dopis. Mademoiselle La Victoire, krásná francouzská kabaretní hvězda, píše, že se pohřešuje její nemanželský syn, jehož otcem je anglický šlechtic, a ji samotnou na ulicích Montmartru kdosi napadl. Poté co Holmes s Watsonem po boku vyrazí do Paříže, zjistí, že únos dítěte je pouze špičkou ledovce v mnohem spletitější aféře: v Marseilles byla uloupena nesmírně vzácná antická socha a v továrně na hedvábí v Lancashiru bylo zavražděno několik dětí. Stopy ve všech třech případech vedou k jedinému, nedotknutelnému člověku. Zotaví se Holmes včas, aby nalezl ztraceného chlapce a zarazil další vraždění? Pokud se mu to má podařit, musí se udržet o krok před nebezpečným francouzským soupeřem a vyhnout se intrikám svého bratra Mycrofta....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/329844/umeni-v-krvi-9L4-329844.jpg 435

Dobrodružství Sherlocka Holmese (1.)

Art in the Blood (2015)

Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Mladá fronta

Annkag

Sherlocka můžu a celkom ma to bavilo....miestami trocha nudné ale ako odpočinková kniha celkom dobré...

OndřejMergl

Jako by autorka zapomněla po první stránce, že zasadila příběh na konec 19. století a ne do 21. století. Připomínalo mi to Sherlocka z posledních filmů či seriálů a jenom jsem čekal, kdy vytáhne z kapsy mobil a vyfotí si selfíčko.

Sherlock se spíše v pozadí sjíždí drogami, než by exceloval svými schopnostmi dedukce, místo ovládání situace dostává opakovaně nakládačku a příběh, jakkoliv se nečte špatně, se spíše řeší sám od sebe, než že by k tomu Sherlock či John více přispěli.

Inu, proč nevykrást atraktivní téma, které se bude prodávat, nehledě na to, co autorka vymyslí. Mrzí mě, že takto autoři a nakladatelství s vidinou zisku "špiní" odkaz pana Doyla. Sherlock měl zůstat mrtvý na vrcholu své slávy, tak mu dopřejte klid a pište raději něco svého a originálního.

Maniki

Zápletce se nedá nic vytknout. Je svižná, má hlavu a patu a není přehnaně složitá ani moc primitivní.
Ovšem první věcí, která mi hned na začátku knihy vlepila facku do tváře, bylo chování postav. Jako by autorka naprosto ignorovala to, že je děj zasazený do Anglie 19. století. Postavy se chovají a mluví jako z 21. století, není tu ani náznak atmosféry tehdejšího Londýna nebo Paříže. V rozhovorech (a teď nevím, jestli jde o chybu autorky či překladatelky) se občas najdou slova, která se prostě do dané situace naprosto nehodí a u několika situací mě jejich neuvěřitelnost až rozesmála.
Pak tu máme povahu samotného Sherlocka Holmese. Z něj se nám tady najednou stává citlivý muž. Tu zahoří láskou k mladé dámě (protože je to dnes velký trend nechat muže, který je zdánlivě bezcitný, propadnout kouzlu krásné ženy), tu lituje děti pracující na fabrice, se kterými je až moc přísně zacházeno (tady je vidět nevědomost autorky ohledně Anglie 19. stol. - takovéto zacházení s dětmi v továrnách a fabrikách bylo v té době běžné, a tak je hloupost, aby to rodilému Angličanovi připadalo zvláštní). Navíc je tu popřeno vše, co kdy sir C. A. Doyle napsal o Holmesově vztahu k ženám.
Pokud hledáte zajímavou zápletku s nečekaným rozuzlením, knihu doporučuji stoprocentně.
Pokud jste si ale knihy s panem Holmesem oblíbili díky kouzelné atmosféry Anglie a díky nenapodobitelné povaze věhlasného detektiva, nedočkáte se ani z poloviny tak úžasného zážitku jako u originálních povídek.

Verpax

Moc pekne napsana detektivka.

Bustedka

Za mě taková kniha která nenadchne, ale ani nepohorší. Jako rodič jsem trochu nesvá, jakkoli se někde objeví jakýkoliv násilný čin ve spojitosti s dítětem, tak jsem z knihy byla trochu nesvá. Ze začátku se to trochu táhlo, ale nakonec to nabralo docela spád. Oceňuji, že v knize nejsou sáhodlouhé nudné popisy. Postavy uvěřitelné. Díky členitému dělení se četlo dobře, snadno a rychle :-)

leninam
20.12.2017

Napínavé, zajímavé, dokonalé - knihu si určitě přečtu někdy znovu.

tess.for
13.11.2017

Bohuže pro mě slabší průměr. Kniha se četla docela rychle a ze začátku se mi i líbila, ikdyž bylo poznat, že to psala žena. Je zde ale vidět, že autorka a spisovatelka nemusí být jedno a totéž. Vadilo mi opakování se, zvlášť několikrát zdůrazňovaná citová stránka Sherlocka Holmese a to doslova namísto toho, aby to vyplynulo z děje, popisu apod. Zápletka byla na tak krátkou knihu moc velké sousto a byla dost neuvěřitelná. Stejně jako chování postav. Poslední třetina knihy byla až přehnaná. Celkový dojem knihy ve mě zanechal mlhavý šedý pocit, který jsem měla skoro po celou dobu čtení díky neodstatečnému propracování knihy.

soukroma
03.10.2017

Přestože se pořád nemůžu smířit s tím, že někteří autoři klidně "ukradnou" Holmese a použijí ho pro svůj román a že ani po asi čtvrtém autorovi, jehož ne-doylovský případ jsem přelouskala, se obdivný aplaus nekonal, tak téhle knize se jistý šmrnc upřít nedá. Děj spěje od relativně poklidné chůze přes běh ke sprintu přes pár mrtvol až k dramatickému vyvrcholení, kdy jde o život i samotnému Holmesovi. Není divu, že je román takto okázale filmově vystavěn, protože autorka, Američanka, celý život pracovala pro Hollywood :-) Líbila se mi mj. část děje v Paříži a zejména krátká půvabná pasáž s Henri de Toulouse-Lautrecem. Takže suma sumárum slušných 75%.

HaniSebi
19.07.2017

Mám ráda klasické holmesovky, takže jsem se trochu bála zklamání z Sherlocka, kterého nenapsal sir Doyle, ale tato kniha mě opravdu příjemně překvapila. Zápletka je příjemně zapletená :-) a přitom se člověku nestane, že by se v ději ztratil. Místy jsem se zasmála a místy jsem byla napnutá. Souhlasím, že některé pasáže mohly být rozvedeny více, kniha plyne v opravdu svižném tempu, ale za mě 5*.

Hanja
14.07.2017

Kniha se velmi dobře četla. Rozhodně bych některé pasáže víc rozvedla, protože děj tam utíkal až moc rychle a čtenář se tak nemohl víc ponořit do celkového dění, ale příběh měl zajímavou zápletku, která měla ještě zajímavější rozuzlení... :)

encyklopedie
28.06.2017

...dobře vymyšlený příběh....obstojný doylovský rukopis...
rozhodně to není taková srágorovina, jak nové poirotovky....je vidět, že tuhle novou holmesovku tlačila spolu s autorkou skupinka Holmesových nadšenců..... bavil jsem se , proto přečteno na jedno usednutí ...nehledám chyby a nedostatky a dávám za zábavu 100%