Umění v krvi

Londýn, chladný prosinec roku 1888. Sherlocku Holmesovi je 34 let a po katastrofálním vyšetřování případu Jacka Rozparovače se opět uchýlil ke kokainu. Watson nedokáže svého přítele ani utěšit, ani ho vytrhnout z letargie – když tu přijde z Paříže podivně zašifrovaný dopis. Mademoiselle La Victoire, krásná francouzská kabaretní hvězda, píše, že se pohřešuje její nemanželský syn, jehož otcem je anglický šlechtic, a ji samotnou na ulicích Montmartru kdosi napadl. Poté co Holmes s Watsonem po boku vyrazí do Paříže, zjistí, že únos dítěte je pouze špičkou ledovce v mnohem spletitější aféře: v Marseilles byla uloupena nesmírně vzácná antická socha a v továrně na hedvábí v Lancashiru bylo zavražděno několik dětí. Stopy ve všech třech případech vedou k jedinému, nedotknutelnému člověku. Zotaví se Holmes včas, aby nalezl ztraceného chlapce a zarazil další vraždění? Pokud se mu to má podařit, musí se udržet o krok před nebezpečným francouzským soupeřem a vyhnout se intrikám svého bratra Mycrofta....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329844/big_umeni-v-krvi-9L4-329844.jpg 3.9103

Dobrodružství Sherlocka Holmese 1.

Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Mladá fronta

Art in the Blood, 2015

Kniha Umění v krvi

orangerose

Pěkně, napínavá knížka která je plna akce :)

Alvari

Příběh, který se rozjížděl trošku pomaleji, ale jako celek byl zajímavý a rozhodně neurazil.

Zewotanus

Moc pěkně jsem si početl. Je to sice jiné než od sira A.C.Doyla, ale jistá podobnost tam je.

DuncanIdaho
06.12.2020

Příjemné čtení. Případ neměl zběsilý spád, ale zase se nijak netáhl. Jen ten závěr mi přišel trochu na efekt, v reálu, nevím, nevím, by se to asi takhle neseběhlo.

renka2441
01.11.2020

Ačkoliv místy táhlé, bylo to příjemné čtení. Watson mi přišel trochu více aktivní než bych jej ráda viděla, ale možná ani to není úplně k zahození. Nakonec mne kniha celkem okouzlila.

Bar16
31.08.2020

Začátek byl hodně dlouhý, musela jsem se do čtení nutit a trochu se bojím, že za mojí čtecí krizí stojí právě tahle kniha. Přesto mě bavila, protože zhruba od poloviny děj dostal spád a četla se rychleji a lépe. Nakonec tedy docela fajn kniha, nenadchne ani neurazí.

Tuti
25.02.2020

Musím souhlasit.
Ze začátku jsem se musela do čtení trochu nutit, ale pak to najednou dostalo šmrnc a spád :)
Hodně tomu pomohla, jak sama autorka přiznala, inspirace Sherlocky s Robertem Downey jr. a Benedictem Cumberbatchem. V psaní postav to bylo dost znát a příjemně mě to potěšilo.

Hasko
10.11.2019

Zajímavé až tak od prostředka.