Umění v krvi

Londýn, chladný prosinec roku 1888. Sherlocku Holmesovi je 34 let a po katastrofálním vyšetřování případu Jacka Rozparovače se opět uchýlil ke kokainu. Watson nedokáže svého přítele ani utěšit, ani ho vytrhnout z letargie – když tu přijde z Paříže podivně zašifrovaný dopis. Mademoiselle La Victoire, krásná francouzská kabaretní hvězda, píše, že se pohřešuje její nemanželský syn, jehož otcem je anglický šlechtic, a ji samotnou na ulicích Montmartru kdosi napadl. Poté co Holmes s Watsonem po boku vyrazí do Paříže, zjistí, že únos dítěte je pouze špičkou ledovce v mnohem spletitější aféře: v Marseilles byla uloupena nesmírně vzácná antická socha a v továrně na hedvábí v Lancashiru bylo zavražděno několik dětí. Stopy ve všech třech případech vedou k jedinému, nedotknutelnému člověku. Zotaví se Holmes včas, aby nalezl ztraceného chlapce a zarazil další vraždění? Pokud se mu to má podařit, musí se udržet o krok před nebezpečným francouzským soupeřem a vyhnout se intrikám svého bratra Mycrofta....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/329844/umeni-v-krvi-9L4-329844.jpg 3.968

Dobrodružství Sherlocka Holmese (1.)

Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Mladá fronta

Art in the Blood (2015)

Kniha Umění v krvi

Jarmila97

Jedná z mala knih o Holmesovy ktera stala zato.
Nejen že tam bylo hodně napětí ale vše šlo do podrobných popisů takže se kniha velmi dobře četla a neutráceli jsem se v ní ;)

Lucii_Ami

Za mě velmi dobrý kniha! Od knihy jsem neodtrhla oči, musela jsem pořád číst. Bylo to jako bych se dívala na nový film s Sherlockem Homesem. Viděla jsem tam přesně Roberta Downey Jr. a Juda Law! Příběh, velmi napínavý, a líbí se mi, že jedna nebo dvě kapitoly jsou z pohledu Sherlocka. Doporučuji všem, co mají rádi jak seriál, tak filmy. Je to čtivé, děj napínavý, v průběhu maličko děsivý, ale velmi dobře zakončen.

Pegasus

Začátek výborný, druhá polovina už trochu horší. Zdálo se mi to hodně uspěchané, některé pasáže by chtěly více rozvést. Připadalo mi, že Sherlock a Watson zbytečně pořád jen cestují sem a tam. Možná je to ale jen můj dojem. Jinak četla se pěkně a rychle.

Sarajana

Velmi zajímavý příběh, nepředvídatelný, dobře se četl a výsledek překvapil.

mourek-veronika

I přes krásnou obálku jsem měla jisté pochybnosti, zda bude knížka stát za to, a ze začátku jsem koupě docela litovala. Sherlock se utápí ve smutku a depresích, nic nechce jíst, nic nechce dělat a nikoho nechce vidět. Problém nebyl v tom, že by mi vadilo číst o člověku v depresi (i když k Sherlockovi mi to prostě nesedělo), ale v tom, že to vůbec nebylo napsané uvěřitelně - spíš mi to připomínalo rozmazlené princezny z pohádek, a přemýšlela jsem, jestli nemám knihu odložit. Naštěstí tyhle pasáže brzo zmizely a začalo se něco dít. Dopis a úvodní vyšetřování ve Francii sice taky nebylo úplně zábavné, ale s návratem do Anglie příběh konečně dostal spád a tu správnou šťávu. Začalo mě to bavit, počáteční nespokojenost zmizela a chtěla jsem vědět, co bude dál, což trvalo až do konce knihy.

Přes počáteční nezáživnost tak knížku hodnotím kladně a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Nemůžu ji však porovnat se skutečným Sherlockem, protože jsem zatím nic od A. C. Doyla nečetla. Myslím ale, že pokud se připravíte na pomalejší rozjezd, mohl by se vám příběh líbit.

Atlantis

Umění v krvi je fenomenální kniha pro ty, kteří mají problémy s usínáním. Stačí totiž pár řádků této podprůměrnosti a už odplouváte do říše snů.
Doslova vše v této knize je nevěrohodné. Postavám nevěříte ani slovo z jejich dialogů, vše šustí laciným klišé. Prostředí jsou okoukaná, nijaká, nezajímavá. Londýn, Paříž? Jupí! O tom jsem ještě nikdy nečetl!
Příběh v sobě mixuje asi čtyři různé podzápletky, které spolu nemají prakticky nic společného a ještě ke všemu se ne všechny vysvětlí.
Tajuplné umění v krvi, za které se prý Sherlock Holmes vždy styděl a nechtěl, aby o tom jeho okolí vědělo, se projevuje tak neskutečným a nechutným způsobem, že občas Sherlock pozná známý obraz! Neskutečné! Šokující! To naprosto mění můj pohled na tuto postavu! Holmes už nikdy nebude takový, jako býval... Žvásty. Prázdná, hloupá slova.

Hellboy

Vystupuje tu Sherlock, doktor Watson, Mycroft i Lestrade, a děj se odehrává v Londýně i v Baker Street 221B. Někomu to ke štěstí stačí. Já říkám, že tohle nemá s dílem Arthura Conana Doylea nic společného. Holmes není Holmes. Kde je v knize *jakákoliv* dedukce? (když odhlédnu od podružností, jakože pozná, že nějaká žena je těhotná). Kde je jeho pronikavá inteligence? Jak je možné, že dostává neustále nakládačku? To zkrátka znamená, že ho intelektem leckdo předčí, jinak se to vysvětlit nedá. Tohle není Holmes, ale obyčejné soukromé očko, které nosí jméno největšího detektiva naprostým omylem. Watson je Watson až na půdu - z přítele hlavního hrdiny se stal trouba a otloukánek, kterého musí Holmes neustále okřikávat. Všimli jste si, kolikrát na něj Holmes "vyštěkne." Atd atd. To, že napíšete příběh, v němž vystupují postavy "Holmes" a "Watson" z něj ještě zdaleká nedělá sherlockovský román. Promarněná šance :(

Corso

Uprimne povedane, naplna to ducha holmesologie a dodrziava to kanon. Chvalim, ze autorka neposlala Holmesa a Watsona do boja s duchmi, so zombikmi alebo do ameriky, ako sa to stava ked autor bojuje s originalitou. Toto ma tu celkom dobru Doylovsku vonu. Kriticky pozeram na zaverecne rozuzlenie, ktore je akcne, k Holmesovi sa mi nehodi, plne chaosu, nezvladnute nelogicky spravajuce sa postavy a dialogy ako z Nicka Cartera. Za zaver hviezda dole.