Umění v krvi

Londýn, chladný prosinec roku 1888. Sherlocku Holmesovi je 34 let a po katastrofálním vyšetřování případu Jacka Rozparovače se opět uchýlil ke kokainu. Watson nedokáže svého přítele ani utěšit, ani ho vytrhnout z letargie – když tu přijde z Paříže podivně zašifrovaný dopis. Mademoiselle La Victoire, krásná francouzská kabaretní hvězda, píše, že se pohřešuje její nemanželský syn, jehož otcem je anglický šlechtic, a ji samotnou na ulicích Montmartru kdosi napadl. Poté co Holmes s Watsonem po boku vyrazí do Paříže, zjistí, že únos dítěte je pouze špičkou ledovce v mnohem spletitější aféře: v Marseilles byla uloupena nesmírně vzácná antická socha a v továrně na hedvábí v Lancashiru bylo zavražděno několik dětí. Stopy ve všech třech případech vedou k jedinému, nedotknutelnému člověku. Zotaví se Holmes včas, aby nalezl ztraceného chlapce a zarazil další vraždění? Pokud se mu to má podařit, musí se udržet o krok před nebezpečným francouzským soupeřem a vyhnout se intrikám svého bratra Mycrofta....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/329844/umeni-v-krvi-9L4-329844.jpg 4.123
Série:

Dobrodružství Sherlocka Holmese (1.)

Originální název:

Art in the Blood (2015)

Žánr:
Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Přidat komentář
tess.for
13. listopadu

Bohuže pro mě slabší průměr. Kniha se četla docela rychle a ze začátku se mi i líbila, ikdyž bylo poznat, že to psala žena. Je zde ale vidět, že autorka a spisovatelka nemusí být jedno a totéž. Vadilo mi opakování se, zvlášť několikrát zdůrazňovaná citová stránka Sherlocka Holmese a to doslova namísto toho, aby to vyplynulo z děje, popisu apod. Zápletka byla na tak krátkou knihu moc velké sousto a byla dost neuvěřitelná. Stejně jako chování postav. Poslední třetina knihy byla až přehnaná. Celkový dojem knihy ve mě zanechal mlhavý šedý pocit, který jsem měla skoro po celou dobu čtení díky neodstatečnému propracování knihy.

soukroma
03. října

Přestože se pořád nemůžu smířit s tím, že někteří autoři klidně "ukradnou" Holmese a použijí ho pro svůj román a že ani po asi čtvrtém autorovi, jehož ne-doylovský případ jsem přelouskala, se obdivný aplaus nekonal, tak téhle knize se jistý šmrnc upřít nedá. Děj spěje od relativně poklidné chůze přes běh ke sprintu přes pár mrtvol až k dramatickému vyvrcholení, kdy jde o život i samotnému Holmesovi. Není divu, že je román takto okázale filmově vystavěn, protože autorka, Američanka, celý život pracovala pro Hollywood :-) Líbila se mi mj. část děje v Paříži a zejména krátká půvabná pasáž s Henri de Toulouse-Lautrecem. Takže suma sumárum slušných 75%.

HaniSebi
19. července

Mám ráda klasické holmesovky, takže jsem se trochu bála zklamání z Sherlocka, kterého nenapsal sir Doyle, ale tato kniha mě opravdu příjemně překvapila. Zápletka je příjemně zapletená :-) a přitom se člověku nestane, že by se v ději ztratil. Místy jsem se zasmála a místy jsem byla napnutá. Souhlasím, že některé pasáže mohly být rozvedeny více, kniha plyne v opravdu svižném tempu, ale za mě 5*.

Hanja
14. července

Kniha se velmi dobře četla. Rozhodně bych některé pasáže víc rozvedla, protože děj tam utíkal až moc rychle a čtenář se tak nemohl víc ponořit do celkového dění, ale příběh měl zajímavou zápletku, která měla ještě zajímavější rozuzlení... :)

encyklopedie
28. června

...dobře vymyšlený příběh....obstojný doylovský rukopis...
rozhodně to není taková srágorovina, jak nové poirotovky....je vidět, že tuhle novou holmesovku tlačila spolu s autorkou skupinka Holmesových nadšenců..... bavil jsem se , proto přečteno na jedno usednutí ...nehledám chyby a nedostatky a dávám za zábavu 100%