Umění v krvi

Londýn, chladný prosinec roku 1888. Sherlocku Holmesovi je 34 let a po katastrofálním vyšetřování případu Jacka Rozparovače se opět uchýlil ke kokainu. Watson nedokáže svého přítele ani utěšit, ani ho vytrhnout z letargie – když tu přijde z Paříže podivně zašifrovaný dopis. Mademoiselle La Victoire, krásná francouzská kabaretní hvězda, píše, že se pohřešuje její nemanželský syn, jehož otcem je anglický šlechtic, a ji samotnou na ulicích Montmartru kdosi napadl. Poté co Holmes s Watsonem po boku vyrazí do Paříže, zjistí, že únos dítěte je pouze špičkou ledovce v mnohem spletitější aféře: v Marseilles byla uloupena nesmírně vzácná antická socha a v továrně na hedvábí v Lancashiru bylo zavražděno několik dětí. Stopy ve všech třech případech vedou k jedinému, nedotknutelnému člověku. Zotaví se Holmes včas, aby nalezl ztraceného chlapce a zarazil další vraždění? Pokud se mu to má podařit, musí se udržet o krok před nebezpečným francouzským soupeřem a vyhnout se intrikám svého bratra Mycrofta....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/329844/umeni-v-krvi-9L4-329844.jpg 4.319
Série:

Dobrodružství Sherlocka Holmese (1.)

Originální název:

Art in the Blood (2015)

Žánr:
Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
soukroma
03. října

Přestože se pořád nemůžu smířit s tím, že někteří autoři klidně "ukradnou" Holmese a použijí ho pro svůj román a že ani po asi čtvrtém autorovi, jehož ne-doylovský případ jsem přelouskala, se obdivný aplaus nekonal, tak téhle knize se jistý šmrnc upřít nedá. Děj spěje od relativně poklidné chůze přes běh ke sprintu přes pár mrtvol až k dramatickému vyvrcholení, kdy jde o život i samotnému Holmesovi. Není divu, že je román takto okázale filmově vystavěn, protože autorka, Američanka, celý život pracovala pro Hollywood :-) Líbila se mi mj. část děje v Paříži a zejména krátká půvabná pasáž s Henri de Toulouse-Lautrecem. Takže suma sumárum slušných 75%.

HaniSebi
19. července

Mám ráda klasické holmesovky, takže jsem se trochu bála zklamání z Sherlocka, kterého nenapsal sir Doyle, ale tato kniha mě opravdu příjemně překvapila. Zápletka je příjemně zapletená :-) a přitom se člověku nestane, že by se v ději ztratil. Místy jsem se zasmála a místy jsem byla napnutá. Souhlasím, že některé pasáže mohly být rozvedeny více, kniha plyne v opravdu svižném tempu, ale za mě 5*.

Hanja
14. července

Kniha se velmi dobře četla. Rozhodně bych některé pasáže víc rozvedla, protože děj tam utíkal až moc rychle a čtenář se tak nemohl víc ponořit do celkového dění, ale příběh měl zajímavou zápletku, která měla ještě zajímavější rozuzlení... :)

encyklopedie
28. června

...dobře vymyšlený příběh....obstojný doylovský rukopis...
rozhodně to není taková srágorovina, jak nové poirotovky....je vidět, že tuhle novou holmesovku tlačila spolu s autorkou skupinka Holmesových nadšenců..... bavil jsem se , proto přečteno na jedno usednutí ...nehledám chyby a nedostatky a dávám za zábavu 100%