Renike Renike komentáře u knih

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

(SPOILER) Jakože Zoey byla ta její tajemství? No .. nic extra už tenhle díl nebyl, občas to bylo vtipné (hlavne babička), jinak moc té velké lásky jsem necítila ani moc nevěřila. Erotika tady taky hodně pokulhávala. Upřímně, další díl asi už číst nebudu.

12.05.2022 3 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Tahle kniha mě příjemně překvapila. Sympatický pán Carl i Šaša. Jedna z nejhezčích knih o přátelství, o knihách, o čtení a o rozpoznání povah lidí. Obsahuje ne jenom moudrosti o knihách, ale i o mezilidských vztazích. Knížka je krátká, třeba na jedno nebo dva odpoledne, vřele doporučuji každému, kdo knihy miluje stejně jako já.

10.05.2022 5 z 5

Knihovna mého srdce Knihovna mého srdce Freya Sampson

Krásné odpočinkové čtení na víkend.. nejvíc mě bavila paní Bransworthová, jak se jí nelíbila žádná kniha, co půjčovala a pořád dokola chtěla vrátit svou průkazku :)
a ještě hláška Alexe (při čem jsem se zasmála i nahlas):
"Půjčil jsem si dvanáct knih, i když bez tvého doporučení jsem byl ztracený, takže jsem nazdařbůh tahal jednu knihu za druhou a dorazil domů s harlekýnkou." :)))

08.05.2022 5 z 5

Třetí zahrada Třetí zahrada Sarah Parsley (p)

Docela zajímavá historická romance, taková netradiční a občas i překvapující. Konec možná předvídatelný, ale napsán zajímavém závěrem. Nelituji, že jsem přečetla.

04.05.2022 5 z 5

Dům u jezera Dům u jezera Kate Morton

Bohužel mě to nudilo, čekala jsem od autorky větší úroveň jako u Zapomenuté zahrady nebo u Ztraceného slibu. Tahle byla slabota, až na konec. Ale jelikož chcete už konečně dokončit nudnou knihu, ani ten záver už mě moc nepřekvapil a nezanechával dobrý pocit.

01.05.2022 3 z 5

Zachraň Jacka Zachraň Jacka Gareth Crocker

Vietnamská válka, drsné podmínky přežití i smrtí .. statečný, zoufalý, odhodlaný muž a Jack - labrador .. nádherný příběh a přitom šíleně smutný .. pokud netoužíte ke konci brečet jak želva, nečtěte .. ja bych dala i víc * než těch 5

20.04.2022 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Páni.. tak to bylo NĚCO :) ani nemám slov, určitě je to tu už v komentech vše napsané.. 3 časové linie, krásně, nesmírně zajímavě a napínavě propletené .. knihu jsem nemohla odložit.. DOPORUČUJU

18.04.2022 5 z 5

Moře vzpomínek Moře vzpomínek Fiona Valpy

Nádherný příběh .. co dodat? .. na konci i slzička ukápla .. Fiona tak nádherně píše, není divu, že hned mám chuť na její další knihu :)

15.04.2022 5 z 5

Království zvířat Království zvířat kolektiv autorů

Užasná kniha, podrobná a hodnotní

14.04.2022 5 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

Po přečtení anotací a prologu, jsem si říkala, ano, to bude vtipné..no, moc vtipné mi to nepřipadalo, řekla bych - takový průměrný harlequin
Souhlasím s Lutzinkou

10.04.2022 3 z 5

Nejdražší Josephine Nejdražší Josephine Caroline George

Tak pro mě to bylo něco úžasného, nikdy jsem nečetla takovou knihu, která obsahovala 4 formy psani: emaily, smsky, dopisy, román, a i tak vytvořil celek, a děj ubíhal plynule ke krásnému závěru. Kniha obsahovala nádherné vyjadřování o lásce, moudrosti a spousta citátů. Nedokázala jsem si predstavit jak nakonec vše s minulostí a současnosti dopadne. Doporučuji přečíst - byl to dokonalý romantický příběh.

09.04.2022 5 z 5

Země Nory Robertsové Země Nory Robertsové Ava Miles

Do půlky byla taková pohodová romance, pak od druhé půlky i napínavá..četla se skvěle, a závěr: líbila..určitě přečtu i další díl, zajímá mě i Jill a Brian

06.04.2022 5 z 5

Deník zvěrolékaře: Můj život nejen se zvířaty Deník zvěrolékaře: Můj život nejen se zvířaty Jaroslav Morávek

Docela vtipné příběhy z veterinární praxe, ale čekala jsem dle názvu knihy, že autor bude psát ve formě deníku, nebylo to tak, proto o 1* míň.

03.04.2022 4 z 5

Hrdina ze sousedství Hrdina ze sousedství Nora Roberts

Mitch byl sympatický od začátku.. příběh se mi líbil.. byla to hezká oddychovka

31.03.2022 5 z 5

Ostrov kamélií Ostrov kamélií Tabea Bach (p)

Ano, libila. Krásný i když předvídatelný příběh z nádherné Bretaně. Ráda bych takový ostrov a zahradu kamélií navštívila. Takových botanickych zahrad v Bretani je víc...třeba jednou ;)
A jdu na pokračování..

21.03.2022 5 z 5

Atlas štěstí Atlas štěstí Helen Russell

Nádherná kniha. 33 mezinárodních návodů, jak dosáhnout štěstí. Zavede nás do 30 různých zemí v abecedním pořadí - od Anglie, přes Brazílii, Finsko, Itálii, Japonsko, Sýrii ...až po USA a Wales. Naučná kniha s krásnou ilustrací.

20.03.2022 5 z 5

Zvířata v naší mysli Zvířata v naší mysli Helena Leblochová

K vyučování super. Naučí děti respektovat zvířata, chránit přírodu. Na konci knihy shrne zásady ochranu a welfare farmarských, domácích a volně žijících zvířat.

19.03.2022 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Mě přišla tahle kniha nejslabší ze série. Dost mě nudila a čekala jsem víc o mé milované Paříži. Kdyby nebyla v názvu, ani nevím, že zrovna tam se odehrává, kromě francouzských moučníků.

19.03.2022 4 z 5

Čtvero ročních období v Římě Čtvero ročních období v Římě Anthony Doerr

Můžu tvrdit, že jsem šťastný člověk, protože se mi také podařilo nějaký čas strávit v Římě, jak se píše v anotaci, v jednom z nejúchvatnějších měst na světe. Vím, jak to tam vypadá a jak nádherné město to je. Proto jsem si sáhla pro knihu, abych si to po té dlouhé době znovu připomněla a vzpomínala. Jenomže táhle kniha o tom to nebylo, bohužel. Americký spisovatel vypráví jak nezvládají nový pobyt, jak nezvládají být rodiče dvojčat, nezábavné, nevýživné, nudné a líčí historické prostředí Říma opravdu nevkusně (např. Sixtinská kaple voní jako plesnivé noviny???). Jako kdyby tam byli za trest. Dvě hvězdičky dávám kvůli Římě a kvůli nádhernému obalu knihy. Pokud někdo chce něco dozvědět o Římě, má si vybrat jinou knihu. Tohle bych spíš (ne)doporučila pro rodiče s miminem, k pobavení.

16.03.2022 2 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Bylo milé dozvědět se víc o dalších postavách, také z perspektivy Thomase a vše co se nevešlo, nebo bylo vynechané v 1. dílu

12.03.2022 5 z 5