Deník zvěrolékaře: Můj život nejen se zvířaty

Deník zvěrolékaře: Můj život nejen se zvířaty https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469508/bmid_denik-zverolekare-muj-zivot-nejen-s-lbS-469508.jpg 4 31 10

Nestává se moc často, aby měl člověk tak pestrý život, jako se to přihodilo autorovi této knihy, veterináři doktoru Morávkovi. A navíc aby o svém životě, o tom, co zažil se zvířecími i lidskými pacienty dokázal tak příjemně, s nadhledem, vesele i méně vesele vyprávět. Jeho veterinářský profesní život sledujeme od začátků v malebné Kouřimi přes zážitky ve vojenské službě, kde musel léčit i lidské pacienty, až do odchodu na zasloužený odpočinek. Je to tedy vyprávění zahrnující desítky let, vítězství a samozřejmě i prohry, jak už to v životě bývá. Čtenář se podívá do „veterinářské kuchyně“, ale nahlédne i do autorova soukromí, pozná jeho přátele a sousedy a musí obdivovat pestrou škálu jeho koníčků. Zábavné, poutavé i poučné vyprávění, plné lidskosti, lásky k lidem, zvířatům a k povolání veterináře, to je Morávkova knížka.... celý text

Janadvorackova
05.02.2024 4 z 5

Tak on to byl doktor zvířecí i lidský :).
Úsměvné historky z praxe mě snad nedokážou nebavit.
Jen zvířátek bylo málo.

kilometr
14.10.2022 4 z 5

Knihu jsem si půjčil,abych ji mohl porovnat s oblíbenými "Herriotovkami" .A ve výsledku jsem byl mile překvapen.Jde o příjemnou a čtivou záležitost.75%.

soukroma
04.08.2022 2 z 5

Je potřeba vzít v potaz podtitul "Můj život nejen se zvířaty", přičemž těch zvířat tam bylo opravdu jen pomálu a žádná zajímavá historka. Zklamání.

viweb
09.06.2022 3 z 5

Bohužel jsem rozmazlená "Jamesem Herriotem" a tak mi tato kniha nepřipadala taková zajímavá a zábavná, ale četlo se to dobře při cestě vlakem. Oceňuji jednotlivé krátké epizody příběhů.

kvetuse3368
03.06.2022 5 z 5

Kniha mi byla doporučena naší paní knihovnicí. Je tam psáno o vesničkách a městech kolem nás. I když jsme se přistěhovali nedávno, bylo úžasně barvitě vše psáno, že jsem si situace dokázala představit jako bych tam byla. Předčítala pasáže manželovi a ten se smál.

Renike
03.04.2022 4 z 5

Docela vtipné příběhy z veterinární praxe, ale čekala jsem dle názvu knihy, že autor bude psát ve formě deníku, nebylo to tak, proto o 1* míň.

Nočnípták
30.01.2022 3 z 5

Veterinář doktor Morávek sepsal humorné i vážně případy ze svého profesního i rodinného života. Někdy úsměv, někdy slzička. Pro mladší čtenáře možná těžko uvěřitelné jak to bylo s veterinární praxí za socialismu.

Formicka93
09.11.2021 4 z 5

Humorné a hlavně reálné příběhy z veterinární praxe. Kniha se mi líbila.

bagel
05.11.2021 3 z 5

Kniha je souborem příběhů autora z jeho veterinářské praxe za socialismu, nic moc dalšího od knihy nelze očekávat. Nejzajímavější pro mě bylo období vojenské služby na Libavé.

katerina5544
16.07.2021 5 z 5

Moc zajimava a hezka kniha. Zazitky autora,ktery pracoval cely zivot jako veterinar, nektere az absurdni a vtipne. Mam rada pribehy z veterinarni praxe a tyto jsou o to zajimavejsi, ze p Moravek zacal pracovat v hlubokem komunismu, clovek se tedy dozvi jak to vlastne v tomto oboru fungovalo. Par vzpominek je i nezvirecich. Celkove mile napsano, vrele doporucuji k precteni. Me kniha bavila a obohatila :)

Autorovy knížky

2021  77%Deník zvěrolékaře: Můj život nejen se zvířaty