Renike Renike komentáře u knih

Bestie Bestie Jeffrey Moussaieff Masson

Užitečná kniha, která nenechá žádného člověka bez emocí. Zhrozila jsem se nad počtem denně zabitých zvířat. Ať už kvůli masu, kůži nebo na výrobu různých předmětů. Měl by si tu knihu přečíst každý člověk na světě.

26.06.2022 5 z 5

Setkání v Římě Setkání v Římě Alice Clayton

Trvalo mi docela dlouho, než jsem knihu dočetla. Opět jsem si užívala nádherný Řím, ale příběh o to méně. Romance plná humoru? Mně to tak vůbec nepřipadalo. Avery byla - jak to říct - proti mé srsti.

26.06.2022 3 z 5

Když jsem byla štěně: Dobrodružství slečny Růžové Když jsem byla štěně: Dobrodružství slečny Růžové Veronika Souralová

Krásná dětská knížka o štěňátku Amy. Je to roztomilý příběh o prvních týdnech života pejska. Doporučuji dětem.

24.06.2022 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Ta kniha mi připomněla naši dovolenou na jachtě v Chorvatsku. Příběh byl docela fajn, Maddie mi připadala trochu naivní, ale horší byly ty dvě fifleny, které bych už hned na začátku vyhodila z jachty :) Už se těším na další dovolenou a na poslední vydanou knihu od autorky.

17.06.2022 5 z 5

S láskou z Říma S láskou z Říma Jules Wake (p)

Podobně jsem si užívala knížku jako Pozdrav z Itálie, jen nevím kde je 2.část (vánoční díl z Paříže - čekám na překlad a vydání), když tahle byla 3. Nicméně Řím miluju a pokaždé si o ní ráda čtu. Děj se mi líbil stejně jako krásný popisy některých památků. Postavy z 1.dilu se tam ke konci taky objevily. Odpočinkové letní čtení.

12.06.2022 5 z 5

Alain Delon - jeho život a filmy Alain Delon - jeho život a filmy Rein A. Zondergeld

Slabší a kratší biografie mého oblíbeného francouzského herce Alaina Delona..četla jsem už i lepší

11.06.2022 4 z 5

Láska v Paříži – Romy Schneiderová a Alain Delon Láska v Paříži – Romy Schneiderová a Alain Delon Thilo Wydra

Naprosto famózní shrnutí dvou životů.. nemohla bych připojit lepší komentář než přede mnou Lauralex

11.06.2022 5 z 5

Kočičí dotek Kočičí dotek Jaroslav Vaněk

Zajímavá netradiční dětská pohádka s krásnou obálkou :)

09.06.2022

Polibek na Mykonu Polibek na Mykonu Catherine Rider

Tak to bylo o hodně roztomilejší, než předešlý díl v Palm Springsu :) Přečteno skoro na jeden zátah. Bavilo mě to, o to víc, že se za měsíc do Řecka chystám taky. Už se těším :)

09.06.2022 5 z 5

Mops hvězdou Mops hvězdou Bella Swift

Další pěkný díl ze série Mops Peggy. Tentokrát se stane televizní hvězdou a i hvězdou školního představení. Nakonec mopsí slečna přijde na to, že už dávno měla vše, co je důležité - byla součástí milované rodiny.

07.06.2022 5 z 5

První pravidlo: nezamilovat se První pravidlo: nezamilovat se Felicia Kingsley

Naprosto souhlasím s LenRan..super vtipné čtení, stejně jako i ta druhá kniha autorky. Historie a Casanova byli bonus, dokonce jsem i více o něm vygooglila :) Benátky, Burano i Murano jsem navštívila ne jen jednou a to byl naprostý vydařený návrat do těch krásných míst Evropy.

06.06.2022 5 z 5

Mops mořskou vílou Mops mořskou vílou Bella Swift

To byla moc roztomilá pohádka, jako milovník a majitel mopse, přečíst jsem musela - bylo v té pohádce všechno: dovolená, moře, léto, delfíni... Racek Perla u mě bodovala se svým vtipkováním:
"Víš, proč se krab nechce ženit? - Nechce mít za manželku krabici." I další vtipy najdete, když přečtěte ;)

06.06.2022 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

První půlka knihy mě bavila víc, druhá už trochu pokulhávala. Celkově mám z té knihy smutný dojem. Nevadil mi už konec, dotčeno. Už se k ní nevrátím.

28.05.2022 4 z 5

Léto v Kavárně nových začátků Léto v Kavárně nových začátků Debbie Johnson

Ta první kapitola (úvodní dopis) byla tak vtipná, že jsem se rozhodla knihu přečíst. A nelituji. Sice dále už tak vtipná nebyla, spíš romantická, roztomilá a oddychová. I jako milovník zvířat jsem si knížku užila. Obálka trochu matoucí, ale jo, zmrzlina k létu patří :)

26.05.2022 4 z 5

Čas čerešní Čas čerešní Nicolas Barreau

Škoda, že jsem předem nevěděla, že je to pokračování knihy Úsměvy žen. Začala bych s tou první. Tahle druhá část mi přišla docela oddychová romantická. Sice trochu hloupoučké postavy, jak Aurélie tak i André. Ale jo, četla jsem i horší knihy .. a koneckonců nádhernou romantickou Paříž milují. :)

20.05.2022 4 z 5

Něžná náruč větru Něžná náruč větru Alexander Stainforth (p)

Tak takový horor jsem teda dlouho nečetla. Kdybych to věděla dopředu, knihu si do ruky nevezmu. Čekala jsem romantiku, ale i tak se mě kniha stáhla do děje hned od začátku a nenechala se polozit ani na okamih. Dala jsem to na jeden zátah. Obálka i název knihy byly tak matoucí. I po přečtení mám husí kůži. Ja horory jinak nečtu, ani hodně krvavé detektivky, čili pro mě i táhle byla síla.

17.05.2022 4 z 5

Parfém pro krále Parfém pro krále Abby Green

Na jedno slunečné odpoledne ideální relax..četla jsem jen kvůli Paříži a parfémů :)

15.05.2022 4 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Mě se ta knížka moc líbila, dojemná a smutná. Od půlky knihy, když se stal zvrat, jsem se už nemohla odtrhnout. Konec takový otevřený jsem nečekala. Škoda, ze není pokračování. Obálka knihy je skutečně nádherná.

14.05.2022 5 z 5

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

(SPOILER) Jakože Zoey byla ta její tajemství? No .. nic extra už tenhle díl nebyl, občas to bylo vtipné (hlavne babička), jinak moc té velké lásky jsem necítila ani moc nevěřila. Erotika tady taky hodně pokulhávala. Upřímně, další díl asi už číst nebudu.

12.05.2022 3 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Tahle kniha mě příjemně překvapila. Sympatický pán Carl i Šaša. Jedna z nejhezčích knih o přátelství, o knihách, o čtení a o rozpoznání povah lidí. Obsahuje ne jenom moudrosti o knihách, ale i o mezilidských vztazích. Knížka je krátká, třeba na jedno nebo dva odpoledne, vřele doporučuji každému, kdo knihy miluje stejně jako já.

10.05.2022 5 z 5