reniboro reniboro komentáře u knih

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Moje představa o této knize byla úplně jiná- prostě nudná povinná literatura. Pokud se čte v kuse, tak děj velmi pěkně ubíhá. Trochu mě mrzi, ze jsem neměla ten čas a cetla ji po kouskach, pak při posledních kapitolách, kdy se dej krásně uzavírá, mi chyběly zapomenuté souvislosti ze začátku čtení. Chce to holt přečíst ještě jednou.

27.07.2023 5 z 5

Velmi čtivé, oceňuji jednoduše vysvětlené studie (i když ke konci knihy mi už trochu lezly krkem, proto hvězda dolu), super odkazy a rozdělení do kapitol, které možné číst na preskacku. Je vidět obrovské zaujetí autora tématem (vlastně celozivotni).
Je neuvěřitelný, jak mnohdy spánek podcenujeme. V několika směrech mi dost otevřelo oči.

04.11.2021 4 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Před lety jsem viděla film, převratný! Teď jsem narazila na knihu a těšila jsem se, ale už jsem asi jinde. Četla se skvěle, ale přála jsem si jí rychle dočíst, ať už jsem z tý deprese a chaosu pryč :-D

04.05.2023 4 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Než jsem knihu začala číst, bála jsem se přirovnání k HP, kterého mám moc rada. Přirovnání je podle mě úplně zbytečné, naštěstí, a nemá s HP krom Londýna a magie nic společného. Je to příběh sám o sobě a používání magie vychází z jiného základu. Příběh mě moc bavil, držel mě v napětí, vtipné hlášky odlehčovaly vážné situace a postavy mi byly sympatické. Těším se na druhy díl :)

01.08.2020 5 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Uf, některé pasáže byly otravné, jiné si protiřečily, od dalších jsem se nemohla odtrhnout. Překvapil mě pesimistický pohled na svet (nebo realisticky?) a ze je vlastně porad aktuální, i když tehdy to vypadalo, ze se ženeme do záhuby a my jsme porad tu a vlastně by se dalo stále tvrdit totéž. Jen ta podstata - muž a žena - tehdy k ni asi měli blíž mi přijde. Ale o to tu vlastně jde, ne?

27.07.2023 4 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Super knížka! Markétiny poslední dvě jsou nejlepší! Ale užila jsem si všechny :) Emu jsem si oblíbila, i když tu někdo psal, ze mu lezla na nervy. Já jsem ji chápala. Hodně mě bavi, jak se postupně odkryvaji osudy postav a vždy jsou zajímavé. A pak mě taky překvapilo, ze jsou v knize i události posledních let. To me tam trochu rusilo, ale je potřeba si na to asi zvyknout, ze už to bude naši součástí.

29.12.2021 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Příjemné, čtivé, postavy popisované jak u autora známe, i konec typický Hartl. Téma mě překvapilo a jako maminu dvouletého divočáka bavilo. Hvězdu dolu za tu délku, myslím, že kdyby to bylo o pár stran kratší, nevadilo by to ;)

05.01.2022 4 z 5

Emma Emma Jane Austen

Já mám Austenovou moc rada! Emmu jsem cetla poprvé a dej jsem neznala. Byla jsem u toho tak napjatá, s kým a jak nakonec Emma bude, ze jsem si vůbec nevychutnávala ty dialogy a popisy vseho a snažila se číst rychle. Hruza!
Tak jsem si řekla, ze takhle si to vůbec neuziju a zkoukla jsem film :-D Pak už uklidnena, jsem mohla pokračovat ve čtení :-D ty popisy udalosti, jak se postavy chovají, dialogy…to je nadhera!

26.11.2021 5 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Jiné než ostatní, ale velmi sympatické, protože jsme stejný školní ročník, stejné město, vedlejší sídliště, stejný gympl… překvapilo mě, jak moc Markéta mluví o sobě a hodně často jsem premyslela, co z toho je pravda a co je upravené… a protože už ji par let sleduju na sociálních sítích, jsem moc rada, ze jsem tam nacházela i vzpomínky na nedávná období. hvězdu strhávám za promlouvani do duše ke konci knihy, úplně mi to nezapadalo k tomu předešlém. Jinak ale vřele doporučuji.

04.11.2021 4 z 5

Jak vytrhnout velrybě stoličku Jak vytrhnout velrybě stoličku Marie Poledňáková

Já nevím, já od toho čekala víc. Film mám moc rada a doufala jsem, že v knize budou i další informace. Pravda, trosku víc se dozvíme o Anně, ale zas takové terno to není. Jinak fajnové oddychové čtení.

20.07.2023 3 z 5

Aha! Rodičovství Aha! Rodičovství Laura Markham

Mám z knihy rozporuplné pocity. Chybělo mi tam více příkladů/příběhů ze života. Některé popisy byly pro mě těžko uchopitelné. Ale rozhodně doporučuji k přečtení, ukáže jiné pohledy na výchovu a donutí k zamyšlení :)

10.02.2022 4 z 5

Deset let se ségrou Deset let se ségrou Nicole Ehrenbergerová

Dávám všechny hvězdy! Trochu jsem se toho bála, ze budu už vše vědět a ze to je taková zbytečná knížka, jak je malá a krátká. Moc mě ale překvapila a bavila. Milé čtení, krásný formát, super délka. Cokoliv navíc by přibývalo.

25.01.2022 5 z 5

Karamelová džungle Karamelová džungle Tereza Salte

Nemohla jsem se začíst :( chvílemi jsem se ztrácela, jak autorka přeskakuje sem a tam. Čekala jsem víc podrobností o založení firmy. Pak jsem se ale začetla :) a bylo to fajn. Kapitola o mamince mi přišla bravurní, i když jsem se ze začátku bála, že bude jen opakovačka z oblak. Ale nebyla. Celkově dvě hvězdy dolu ;)

10.01.2022 3 z 5

Proč číst fantasy, jak to, že zvířata v knížkách mluví, a odkdy se Američané bojí draků Proč číst fantasy, jak to, že zvířata v knížkách mluví, a odkdy se Američané bojí draků Ursula K. Le Guin

Některé části eseji jsem nepochopila, některé byly perfektní. Mám seznam knížek, které mi chybí přečíst k jakémusi všeobecnému povědomí. Skoda jen, ze jsou to knihy anglické, jsme by asi byly ty české, které by každé dítě mělo znát?

03.10.2023 4 z 5

Další krok Cesty Další krok Cesty Eva Ehrenbergerová

Recepty jsou super inspirace! A rada je zkouším a ochutnávám. Co se týče textu, tak mě ze začátku hrozně rozčiluje, protože je to jen obecné povídání a celkem upovídané. Čím blíž jsem ke konci knihy, tak si ale říkám, vždyť jo, vždyť to dává smysl. Každý jsme nějaký a nejde všem univerzálně poradit. A i když je to mnohdy vopruz a třeba nevím, jak na to, tak to chce opravdu obrátit pozornost na sebe a svoje potřeby a těm se věnovat. A to je někdy běh na celý život :)

02.07.2022 5 z 5

Každé dítě může dobře spát Každé dítě může dobře spát Annette Kast-Zahn

Určitě bych knihu hned neodsuzovala, i když jde o vyplakávací metodu v bledě modrým. Nechci své dítě nechávat vyplakat, ale i tak jsem si vzala z knihy spoustu jiných doporučení.

Je rozdíl, jestli knihu čtete jen pro inspiraci a nebo jako zoufalý rodič hledající pomoc. Ja jsem knihu kupovala pomalu uz zoufalá, ale naštěstí než přišla jsme na usinani sami vyzráli. Takze jsem uz při čtení neměla tak těžkou hlavu :)

04.11.2021 3 z 5

Fit maminka Fit maminka Markéta Dočekalová

Kniha je napsána odlehčeně a velmi čtivě. Sympaticky :) Je o cvičení v těhotenství, v sestinedeli a po porodu (obsahuje fotky sestav s pomůckami i bez), rady k jídelníčku, kojení a péči o své tělo (tipy na relaxace, různé telove a vlasové masky, boj s únavou).
U par věci je patrné, ze je knížka přes 15 let stará, ale celkově obsahuje spíše obecné rady, které budou pravdivé porad. Při čtení jsem se pobavila a inspirovala, což jsem od této knížky přesně očekávala :)

06.06.2020 5 z 5