rengers rengers komentáře u knih

Krvavý měsíc Krvavý měsíc Markus Lutteman

Začátek příběhu je pomalejší, ale pak to nabírá na obrátkách. Chamtivost lidí je neuvěřitelná, bezohledná a zarážející! Bohužel do obchodu se zvířaty jsou zapletení také velmi chudí lidé, pro které to je jediná šance, jak se s té chudoby vymanit.

06.01.2023 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Uff, zkoušel jsem se do příběhu ponořit, ale nějak to nešlo. Dočetl jsem to do 130 stran a přišlo mi to pořád dokola. Nevyrovnaná žena, která pořád zapomíná a ze všeho má strach, pro mě nuda.
Jestli to je jenom rozjezd příběhu, taj je na mě moc dlouhý.

15.10.2022 2 z 5

Rebel Hnízdil - Rozhovory s MUDr. Janem Hnízdilem aneb S odvahou a humorem v časech dobrých i zlých Rebel Hnízdil - Rozhovory s MUDr. Janem Hnízdilem aneb S odvahou a humorem v časech dobrých i zlých Jan Müller

Tuhle knížku je třeba čít v době covidové, pro kterou je aktuální. Jde o názor lékaře na dnešní politickou scénu a na zdravotní stav našeho národa.
Náš stav mysli a psychické vyrovnanosti ovlivňuje naše zdraví - těmito slovy bych shrnul názor uznávaného lékaře.
Doporučuji přečíst co nejdříve, je to zároveň velmi poučné.

18.07.2021 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Strhující a promyšlený příběh plný překvapení, ve kterém není ani řádka navíc, která by odvedla čtenáře od pozornosti.
Ten kdo rád čte žánr toho typu, si určitě přijde na své.

21.03.2021 5 z 5

Pátý svědek Pátý svědek Michael Connelly

Škoda že to bylo tak zbytečně zdlouhavé, jinak se to četlo skvěle! Odehrávalo se to z větší části v soudní síni, to ale neznamená, že by to ubíralo na zajímavosti.

07.03.2021 4 z 5

Léto v Paříži Léto v Paříži Sarah Morgan

Příjemné čtení o běžném životě rodiny a přátel, bez kterých nelze v životě fungovat!

03.03.2021 4 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Richard Sklář

Skvělý Ostravský humor ocení hlavně Moraváci. Velmi čtivé a chvílemi také akčně napínavé. První díl se mi líbil o něco víc.

16.02.2021 4 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Psychologický thriller a detektivka v jednom. Je to čtivé, napínavé a nápadité. Vyšetřovatel sériových vražd Winter je velice inteligentní a více méně psycholog ( Lars Kepler - Joona Linna).
Podle řeči těla a reakcí na mluvené slovo, pozná v jakém rozpoložení se osoba, která s ním mluví nachází.

21.01.2021 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Velmi vydařený příběh.
Co pro vás znamená hodnotný život?!
Mít majetky a uznání lidí okola vás?
Rozdávat radost lidem na kterých vám záleží a nejen jim?
Být neustále ve střehu, nebo nad věcí?!
Spoustu těchhle otázek si při čtení můžete položit a při tom spoustu věcí pochopit. Doporučuji.

20.11.2020 5 z 5

Tanec skalpelů Tanec skalpelů Jenny Milewski

Spisovatel se v psaní zaseknul, stejně jak jeho hlavní postava příběhu. Neustále popisování interiéru, postav a okolí knížce hodně uškodila.
Samostatný příběh stačilo napsat na 100 stran. Jinak se to čte velmi dobře, ale tempo to má slabé a zdlouhavé.

14.11.2020 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Na příběhu se mi líbí dopodrobna vylíčené životní příběhy hlavních postav, jejich myšlení, pocity a strach z neznáma.
Detektivka jak má být, hádej kdo je vrah?!

11.10.2020 4 z 5

Čas zemřít Čas zemřít Wilbur Smith

Zklamání a překvapení. V první půlce knížky se hlavní hrdinové neustále ženou za lovem starého lva a slona.
Nekonečné popisování krajiny a taktiky lovu.
V druhé části se to zlepší, akcí přibude a začíná to být pravý Wilbur Smith.
Shrnuto a sečteno, jako by autor musel co nejrychleji vydat knížku s patřičným počtem stran!?

08.06.2020 3 z 5

Cesta ke štěstí Cesta ke štěstí Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Byl jsem mile překvapen obsahem knihy, není to jen o Buddhismu, ale o psychologii člověka.
Dozvíte se spoustu věcí o sobě, jací jste, jak máte vynakládat se svými emocemi a jak se máte chovat k lidem.

27.05.2020 5 z 5

Běsnění Běsnění Wilbur Smith

Zatím nejslabší ze série Ságy rodu Courtneyů.
Příliš Africké politiky a málo akce jak jsme u autora zvyklí. První polovina se doslova táhne jak turecký med, až ta druhá se trochu rozjede.

22.05.2020 2 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Skoro nesmrtelný, chytrý, nepředvidatelný psycholog, zločinec a vrah Jurek Walter, před kterým není úniku, ale Joon Linna je ještě lepší a chytřejší!!!

23.04.2020 4 z 5

Třetí výstřel Třetí výstřel Stephen Hunter

Příběh je zajímavý a poučný, bohužel mi připadá příliš roztahaný, zbytečně dopodrobna popisující události, místa a věcí.

21.03.2020 2 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Přesto že knížka má 700 stran, ani trochu jsem se nenudil. Hlavní hrdina sice moc chlastá a má všechno a všechny na háku a navíc po tomhle příběhu musí jeho obličej vypadat jak zombie.

19.01.2020 5 z 5

Pobřeží v plamenech Pobřeží v plamenech Wilbur Smith

Sedmé pokračování ságy Courtneyů, tahle se mi líbila ze všech sedmí nejvíce. Příběh má neskutečný spád a je velmi zajímavý. Nechybí tam láska, akce ani humor, doporučuji!
Ten kdo nečte podle dílu, tak to vůbec nevadí. Jeho knížky se dají číst bez návaznosti na to,který díl zrovna čtete.

11.01.2020 5 z 5

Odvrácená strana půlnoci Odvrácená strana půlnoci Sidney Sheldon

Příběh o nadpřirozeně inteligentní ženě, která se nezastaví před ničím. Skvělé napsané, čtené jedním dechem.

11.01.2020 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Ze začátku příběhu, jsem se ztrácel v množství Norských jmen, po zorientování se, kdo je kdo, už to šlo. Má to pomalejší spád a mohlo to být o 100 stran kratší, jinak ok.

10.01.2020 4 z 5