Třetí výstřel

Ve své nové knize se Stephen Hunter vrací k události, která navždy poznamenala moderní dějiny Spojených států. Hrdina knihy, bývalý odstřelovač námořní pěchoty Bob Lee Swagger, je na stopě strůjcům atentátu na Johna F. Kennedyho, prezidenta Spojených států....

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/280955/treti-vystrel-A4Z-280955.jpg 48

Bob Lee Swagger (8.)

Literatura světová, Thrillery, Historie
Vydáno:, Naše vojsko

The Third Bullet (2013)

Kniha Třetí výstřel

ThomasRuhe
17.06.2016

V této knize si Stephen Hunter vzal do pera atentát na Johna F. Kennedyho. Jak sám přiznává, vycházel ze známých faktů a událostí uvedených ve zprávě Warrenovy komise, která se atentátem tehdy zabývala.
K tomu všemu přídává vlastní fiktivní verzi příběhu, ve kterém je Lee Harvey Oswald pouze nastrčená figurka.
Musím přiznat, že tento mix pravdivých událostí a fikce se povedl.Kniha je dobře sepsaná, napínavá a přitom reálně uvěřitelná. Hunter se v knize hodně věnuje zbraním, střelivu i balistice, kde znovu vychází z pravdivých skutečností a tím opět přidává na realitě.
Poslední třetina knihy se trochu táhne, ale protože se blíží velké finále, je to jen drobná vada na kráse.
Vidím, že jsem úplně první čtenář který bude knihu hodnotit, takže jí pošlu na startovní čáru se čtyřmi hvězdami.