Cesta ke štěstí

Dalajlama pomocí meditací, příběhů a setkání s buddhismem a psychologií ukazuje, jak den po dni bojovat s depresí, úzkostí, hněvem, žárlivostí nebo jen obyčejnou špatnou náladou. Největší duchovní světový vůdce se poprvé v životě spojil s psychiatrem, aby se s ním podělil o to, jak dosáhl své úžasné vyrovnanosti a jak my všichni můžeme nalézt stejný vnitřní klid. Dalajlama nám pomocí meditací, příběhů a setkání s buddhismem a psychologií ukazuje, jak den po dni bojovat s depresí, úzkostí, hněvem, žárlivostí nebo jen obyčejnou špatnou náladou. Diskutuje o vztazích, zdraví, rodině a práci, aby doložil, jak proplout náročnými životními překážkami a podržet si zdroj svého vnitřního štěstí. Kniha je založená na dvou a půl tisíci let buddhistických meditací a patřičné dávce zdravého rozumu a překračuje hranice tradic, aby pomohla čtenářům vyrovnat se s obtížemi, které jsou společné všem lidským bytostem. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32708/cesta-ke-stesti-32708.jpg 4.394

Art of happiness (1999)

Duchovní literatura, Filozofie, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Pragma

Hancek
16.11.2017

Knížka umožňuje člověku se zamyslet nad věcmi, nad kterými běžně nepřemýšlíme, uvědomit si, co je vlastně to nejdůležitější a jaký je smysl života. Je zde spousta věcí, které mi utkvěly v hlavě a umožnily mi posunout se zase o kousek dál v poznání života.

PolarBee
10.11.2017

Upřímá "zpověď". Příliš mě ale nezaujala forma knihy. Celou dobu, se mi zdálo, že se autor snaží Dalajlamu tak nějak nachytat a zároveoň si přál, aby se to nestalo. :)

Johule
21.10.2017

Na můj vkus tam bylo více myšlenek a zkušeností autora (Cutlera) než by mi vyhovovalo. Doufala jsem, že Dalajlama bude mít víc prostoru, než ve výsledku měl. Přesto jsem ale knihu četla v okamžiku, kdy mi padla do rozpoložení, takže jsem k plánovaným třem hvězdičkám přidala ještě jednu. Ačkoli to není zrovna životní kniha a lidem, kteří se o Dalajlamovo učení zajímají, moc nového nepřinese, za přečtení stojí. (3,5*)

vydrisek
15.10.2017

Super opravdu doporučuji...Nezapomenutelná :)

Ajinka126
30.07.2017

Tohle je přesně ten typ duchovní / naučné literatury, která je ve své podstatě jasná a jednoduchá. Nic převratného. Přesto je to ale něco, co by si měl každý vzít za své a žít podle toho. Psané je to z ruky psychologa, takže to poskytuje i jiný pohled.

JointlieKat94
19.07.2017

Naprosto skvěle napsané! :) kniha téměř pro všechny. Doporučuji. ♡

Aroucaria
03.09.2016

Povedená dvojka autorů! Báječně popsané myšlenky, které člověku dávají sílu jít dál. Jen těžko se to aplikuje v zrychlené době, v zaměstnání v korporátu a s hypotékou na krku. Každopádně "změřený" účinek meditace měl na mě dobrý vliv a často si ho připomínám.

Jezali
25.01.2016

Výborná knížka pro všechny, nejen pro vyznavače buddhismu!

Nacopak
17.03.2015

Tibetská moudrost sešněrovaná pro americko evropské smýšlení.

Lampik
31.03.2013

Pro ty, kteří se chtějí dozvědět něco o buddhismu a jeho filosofii: zatím jsem nenašel žádnou úžasnou knihu, kde by byly shrnuty všechny myšlenky a zodpovězeny všechny otázky. Prostě musíte přečíst více knih a sami si poskládat mozaiku. Nicméně tato kniha je jedna z těch lepších ze všech průměrných knih o buddhismu.

Korumbad
03.03.2013

Okamžitě jsem oblíbil Dalajlamové (buddhystický účení) uvažování a jeho moudra. Dost povedený se mi zda být v kombinaci s Doktorem Cutlerem, který se znaží týto poznatky, na základě svých zkušenosti z oboru, aplikovat do nebuddhystického života. Bohužel tato kliha je pouze krátkou rekapitulaci toho, co je v jiné, více obsahlejši a ještě mnohém zajímavější - Cesta ke štěstí ve strastiplném světě.

LordSnape
02.12.2012

Více než rad od Jeho svatosti, se v knize dočteme o Cutlerových případech z ordinace a různých jeho myšlenek a pocitů. Některé otázky mi přišly zvláštně položeny a některé odpovědi byly zas dle mě až příliš zkráceny. Udělal jsem si z toho obrázek, že pan doktor Cutler si z toho udělal spíše knihu svojí, než aby dal více prostoru Dalajlamovi. Jiné jeho samostatné knihy jsou více obsáhlejší a zajímavější. Zde je jen pár obecných principů, jinak nic.