Renatka11 Online Renatka11 komentáře u knih

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Výborný námět, co by kdyby... Na můj vkus sice zbytečně moc akční, což dost ubíralo na reálnosti, ale kdo ví, jaká by byla realita, kdyby skutečně k tak rozsáhlému blackoutu došlo. Přestože literárně to úplný poklad není, k zamyšleni nad naší závislostí na elektrické energii to rozhodně stojí a za to dávám čtvrtou hvězdu.

15.05.2021 4 z 5

Dvakrát sedm pohádek Dvakrát sedm pohádek František Hrubín

Nádherné rýmované pohádky, které od mého dětstvi neztratily nic na svém kouzlu. Některé pasáže si vybavim z paměti dodnes. Jak to bylo, pohádko... :)

08.05.2021 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Skvělé čtení! Noblesní, napínavé, nepředvídatelné, chytré. Ráda bych dala 5 hvězd, ale zas až tolik se mě to nedotklo. Přestože černoušci byli teprve mou první knížkou od Agathy Christie, za což se trochu stydím, je jasné, že byla výborná vypravěčka. Jen, detektivky nejsou úplně můj šálek čaje, takže ani další Agathu v nejbližší době neplánuju.

08.05.2021

Jak poznat psí duši Jak poznat psí duši Rudolf Desenský

Rudolf Desenský má můj obrovský respekt za to, co dělá, a důvěru v to, co dělá. Psy miluje, umí to s nimi a v jejich zájmu se to čtivou formou snaží předat, za což mu patří velký dik!

03.05.2021 5 z 5

Spočítej hvězdy Spočítej hvězdy Lois Lowry

Krásný příběh (nejen) pro děti o lásce, přátelství, odvaze a naději.

03.05.2021 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Hájíček je pro mě příjemným objevem a jeho styl mě hodně baví. Přestože mě téma venkovského románu nejdřív moc nelákalo a k Rybí krvi jsem se dostala náhodou diky ségře a spíš ze zvědavosti, abych od autora něco zkusila, zaujal mě od první stránky. Obdivovala jsem propracovanost příběhu, věrohodnost postav i to, jak se na chlapa neuvěřitelně dobře dokázal vžít do své hlavni postavy Hany. A novinkou pro mě byly i okolnosti spojené s rušením vesnic na úkor výstavby Temelína.

02.05.2021 5 z 5

Zero - Oni to vědí Zero - Oni to vědí Marc Elsberg (p)

Marc Elsberg mě uz podruhé, po Blackout, zaujal zajímavým námětem, které už v dnešní době nepůsobí jako scifi, ale jako něco velmi reálného. O to víc mě pak ale v obou případech zklamal tím, jak dobrý námět zazdil krkolomným a příliš akčním dějem a hromadou postav, z nichž ani ty hlavní na mě nepůsobily sympaticky, přesvědčivě nebo reálně.

29.04.2021 3 z 5

Medvídek Pú (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Krásná klasika, kterou jsem si ale oblíbila a užila až se svými dětmi. Mě v dětství nějak minula.

27.04.2021 4 z 5

Luisa a Lotka Luisa a Lotka Erich Kästner

Krásná knížka, čtená v dětství mockrát a vzdycky úžasná. Těším se, že se k ní někdy brzy vratim, a věřím, že budu opět nadšená.

27.04.2021 5 z 5

Táta k příštím Vánocům Táta k příštím Vánocům Martina Drijverová

Tuhle knížku jsem jako malá milovala, stejně jako jeji dvě pokračování, a myslím, že i dneska bych si ji užila. Pohodové psaní paní Drijverové mě zkrátka bavi.

27.04.2021 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Všeobecné nadšení u aristokratky bohužel nesdilim. Ze začátku mi to sice přišlo hodně vtipné, ale pak už to bylo pořád stejné a předvídatelné a do dočtení jsem se nutila s nadějí, že bude třeba aspoň konec zábavnější. No, nebyl.

22.04.2021 3 z 5

Po otřesech Po otřesech Haruki Murakami

Můj nejoblíbenější Murakami, hned po Sputnik, má láska. K téhle knížce se čas od času ráda vracím a vždycky mě baví.

22.04.2021 5 z 5

Prostě spolu Prostě spolu Anna Gavalda

Knížkou A takova to byla láska jsem Annu Gavaldu poznala a knížkou Prostě spolu se do jejiho psani zamilovala. Je krásná, romantická, francouzská, svobodomyslná. Rozhodně stojí za přečtení a za mě patří k autorčiným nejlepším.

22.04.2021

Tři lásky Tři lásky Pierre de Ronsard

Krasné milostné verše z šestnáctého století určené třem Ronsardovým láskám. Nejvíc se mi libily Doufám a zoufám a Tisickrat myslet tutéž myšlenku, obě napsané pro Kasandru. U básní ještě víc obdivuji práci překladatelů, tady konkrétně Jana Vladislava.

18.04.2021 4 z 5

Trochu jiný Backman, ale opět úžasně lidské, dojemné a něžné.

18.04.2021 4 z 5

Karkulín ze střechy Karkulín ze střechy Astrid Lindgren

Náramný krasavec, trochu při těle a v nejlepších letech ... Co víc dodat. :) Opět skvělá a originální Astrid Lingren.

17.04.2021

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Pohodové a moc milé čtení. Marek Eben je moje krevni skupina.

17.04.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Na další knížku mé oblíbené autorky jsem se moc těšila. A byla opět skvělá! A, přestože se tenhle příběh doopravdy nestal, to, že (by) se stát mohl, na mě působilo naprosto přesvědčivě, neuvěřitelně reálně a strašně smutně.

16.04.2021 5 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Asi nejsmutnější kniha mého dětství. Ale tak krásná! I když jsem ji četla později svým dětem, brečela jsem na konci jak želva.

15.04.2021 5 z 5

Audience u královny Audience u královny Peter Morgan

Krásně napsané a úžasně zahrané paní Janžurovou. Alžběta Ii. je v jejím podání hrozná sympaťačka.

15.04.2021 5 z 5