Renatecka Renatecka komentáře u knih

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Příjemná oddychovka ze současnosti, překypující mezilidskými vztahy. Kdybych knihu četla, aniž bych předem věděla, kdo ji napsal, myslím, že chlapský rukopis je tam tedy hodně hmatatelný.

28.05.2017 3 z 5

Vlk Vlk Mo Hayder

Nedočteno, nezaujalo. Na můj vkus příliš zdlouhavé.

23.05.2017 2 z 5

Člověk Gabriel Člověk Gabriel Kateřina Dubská

Nejkrásnější obálka, jakou jsem za poslední dobu viděla, ale to je všechno. Obsah mě vůbec nezaujal a styl psaní pro mě nestravitelný. Možná někdy příště se k ní vrátím, ale teď ji po cca 100 stranách odkládám z důvodu, že ani po zhruba jedné třetině knihy se příběh pro mě jaksi nerozvíjí, stránky jsou pouze plné planých popisů a změti myšlenek.

21.05.2017 2 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Skvělý příběh, hlavně konec se mi líbil nejvíce - ten pohled na tehdejší zuřivou situaci s odstupem času. Pět hvězd nedávám z toho důvodu, že mi na stylu vyprávění něco chybělo, snad mi kniha místy připadala příliš rozvleklá? Štvalo mě, že se mělo rozhodovat o tom, jestli je ponechání si nalezeného dítěte dobré nebo špatné a chtěli je trestat, ale prapůvod - dav lidí proti Frankovi, který v loďce zemřel jen kvůli nim zůstal tak nějak promlčený. Hold lidi, no.

17.05.2017 4 z 5

Rafanda Rafanda Karla Kubíková

Krátký, hořký příběh smutného ne příliš dlouhého života v zahořklé době. Hold nevěra kvete a ovlivňuje lidské osudy v každé době. Mně se tento příběh líbil mnohem víc, než například tzv. mnohdy supermanské přemrštěné současné detektivky. Dávám 5 hvězd.

11.05.2017 5 z 5

Dobrovolnice Dobrovolnice Hana Hindráková

Naivňoučký příběh pro náctileté slečny. No ale i tak jsem knížku dorazila do konce, čte se velmi rychle, kapitolky jsou většinou krátké, takže čtení dost odsýpalo. Průměr, podruhé již číst nemusím.

09.05.2017 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová je pro mě neskutečný objev, klenot všech spisovatelů. Hotýlek je druhá knížka, kterou jsem od ní četla a opět jsem nadšená. Propletený příběh, který líčí osudy lidí bez příkras, věcně, v době kterou popisuje prostě takovou, jaká tehdy byla, jak to hold leželo a běželo. Jsem hrozně ráda, že jsem tyto knihy objevila a teď už se těším na Slepou mapu.

07.05.2017 5 z 5

Naděje umírá poslední Naděje umírá poslední Halina Birenbaum

Poutavé, zajímavé, ale hlavně strašně smutné. Tyto knížky s výpověďmi a zážitky z koncentráků jsou pro mě horrory (a ne kingovky). Vřele doporučuji k přečtení.

01.05.2017 5 z 5

Dívka v modrém plášti Dívka v modrém plášti Monica Hesse

3,5 hvězdičky, kniha neurazí, ale ani nenadchne. Pro mě průměrné dílo hodné přečtení, ale podruhé už po ní nejspíš nesáhnu.

28.04.2017 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tak a je to tady. První kniha, ze které jsem si normálně sedla na pr*el. Absolutní top, nejlepší, kterou jsem kdy četla. Poprvé, co mě mrzí, že nejvyšší hodnocení je zde pouze 5 hvězdiček, já bych teď zfleku dala nejmíň 100. Vřele všem doporučuji, těším se na další autorčina díla a hluboce před ní smekám.

23.04.2017 5 z 5

Vězeňkyně z Teheránu Vězeňkyně z Teheránu Márína Nemat

Velmi čtivá knížka, mám ráda životní příběhy a navíc z tohoto prostředí islámských zemí. Happy-end se sice konal, aspoň pro Márínu, ale pro některé bohužel ne. Doporučuji k přečtení.

21.04.2017 5 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Celkem dobrá kniha, dobře se četla, ale s podobnými tématy se v poslední době roztrhl pytel. Poutavá zápletka, nicméně policie v tomto příběhu dost selhala a psychická krize Clema byla třešinka na dortu. Jednou přečíst stačilo, víckrát už po ní nejspíš nesáhnu.

15.04.2017 3 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Skvělá knížka s ponurým dějem. Matka Julie mi nebyla sympatická. Nepochopila jsem, proč si v cca 35 letech za každou cenu musela k sobě někoho pořídit, když si sama nebyla jistá a stejně se jí mateřství nakonec nevyvedlo. Podle mého názoru ve výchově jednoznačně chyběl i mužský faktor. Sama mi přišla taková labilní a chtěla se na výchovu dítěte (ještě ne jejího vlastního) vrhnout sama? Závěr byl poněkud zvláštní, za něj ubírám 1 hvězdu. Jinak se těším i na další autorčinu tvorbu, píše parádně.

07.04.2017 5 z 5

Myši Myši Gordon Reece

Páni, brilantní dílko. Napínavé, zbytečně nenatahované, velmi čtivě napsané a příběh samotný opravdu mrazivý.

02.04.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nedočteno, v polovině ji odkládám. Kniha mě nebavila, čekala jsem s ohledem na recenze víc.

31.03.2017 2 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Skvělé téma, ale na můj vkus soudní případ dost rozvleklý na zbytečně moc stránkách (stálé opakování stejných faktů dokola). Jistě u této knihy nejde až tak o krimi zápletku, ale o přiblížení Aspergerova syndromu, ale rozuzlení případu se člověk dozví hned v půlce knihy a prakticky tak příběh i bez jakýchkoliv zvratů končí. 3,5 hvězdiček.

26.03.2017 4 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Mě se příběh moc líbil, kniha je neskutečně čtivá. A pokud jsou Potrhaná křídla podle recenzí nejslabší knihou Ruty Sepetys, tak už se nesmírně těším na Sůl moře a V šedých tónech.

13.03.2017 5 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Na knížku jsem se velmi těšila a když jsem v knihovně uviděla tu malou brožurku, tak jsem myslela, že je to žert, přečetla jsem v autobuse během dvou 20ti minutových jízd . Strohé, strohé, strohé. Tento příběh by se dal vylíčit a popsat úplně jinak. Knížka je prý určená pro děti, takže aspoň to tohle omlouvá. Části z Japonska mě úplně rušily, knížka má nějakých 115 stránek a skoro polovina je tam pátrání Japonky :/ A jak už bylo řečeno níže v komentářích, tak pro čtenáře o holocaustu začátečníky asi dobré, ale já jsem si připadala, že čtu přílohu časopisu 21.století.

10.03.2017 3 z 5

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Skvěle vylíčený hrůzostrašný životní příběh bez příkras. Knihu s podobnou tématikou jsem četla i loni na podzim (Hjok Kang - Tady je ráj) a stejně jak u ní, tak i u tohoto díla jenom přidávám komentář: Kdybych se někdy v příštím životě měla narodit v Severní Korei, ať se radši nenarodím vůbec :(

09.03.2017 5 z 5

Vlčí dítě: Neuvěřitelný životní příběh východopruského děvčete Liesabeth Otto Vlčí dítě: Neuvěřitelný životní příběh východopruského děvčete Liesabeth Otto Ingeborg Jacobs

Smutný skutečný příběh. Takovou drsnou životní oddyseu se ani vymyslet nedá. Knížka mě moc bavila, občas mě málem i rozplakala, bylo mi malé holčičky Liesabeth hrozně líto, jak musela žebrat, krást a podobně, aby přežila. Ukradené dětství a na stáří ještě tehdejší dobové předsudky... Je mi z knížky smutno, ale jsem ráda, že jsem si ji koupila a přečetla.

04.03.2017 5 z 5