Rania Rania komentáře u knih

Jak zabít manžela (a další šikovné tipy pro domácnost) Jak zabít manžela (a další šikovné tipy pro domácnost) Kathy Lette

Supr! Skvěle jsem se bavila???? doporučuji všem vdanym ženám s dětmi ???? trochu mi knížka připomínala seriál Zoufale manželky. Plno vtipných hlášek, kdy jsem se musela smát nahlas a dítě se mi budilo v nositku ???? napr.: “možná jsem zbytečně dlouho kojila...mám prsa jak indianska babička a k tomu pánevní dno na cimpr campr. To je to, co ti pred porodem nikdo jasne neřekne. Ze už se nikdy nezasmejes, aniž by jsis při tom neucvrkla....minule na te tvé party jsem se smála tak silene, až mi tekly slzy po nohách” ????

14.04.2020 5 z 5

Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Georgina Guthrie

Sérii jsem si pujcila, protoze mne zaujala obálka a zajimava anotace, i kdyz romantiku nectu. Ale proc ne ve vanocnim obdobi a mesic pred porodem ???? takove lehke oddechove čtení, poslední cast mi ale prišla zbytecna a zdlouhava.

07.01.2020 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Po víc než roce knížka, kterou jsem nedočetla. Ze začátku jsem se ještě trochu bavila, pak mi to vše přišlo stejné a nějak mi styl neseděl. Škoda.

31.12.2019 2 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Jednoduše supr! Čtivé, promyšlené, Bryndza se s Carterem nemůže porovnávat!

13.12.2019 5 z 5

Musíme si promluvit o Kevinovi Musíme si promluvit o Kevinovi Lionel Shriver

Jedna z nejlepších knih, co jsem přečetla a ještě dlouho mi bude doznívat v hlavě. Po přečtení mám smíšené pocity - jsem ráda, že jsem jí přečetla, charakterizovat bych jí mohla jako knížka plná beznaděje, smutku a vyrovnanosti. Na druhé straně lituji, že jsem jí četla právě teď - měsíc před narozením prvního dítěte. Jako každá matka se obávám, jestli budu dobrou matkou, jaké bude dítě...takže jestli čekáte přírůstek, nechte si knížku na později....

09.12.2019 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Jako oddechové čtení na 1 až 2 podzimní dlouhé odpoledne dobré, čte se rychle, děj ale předvídatelný. Stačilo jednou, nepotřebuji se ke knížce vracet.

24.11.2019 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Je pravda, že Brydzovy knížky se čtou rychle a dobře. Ale druhým dílem jsem byla trochu sklamána, odhalení vraha v pulce knížky, Eriku znovu navštíví vrah doma jako v prvním díle, znova je odvolána z vyšetřování, znova jedná na vlastní pěst a tak dále. Dám ale ještě šanci třetí části. Když chcete jednoduchou lehkou detektivku, u které nemusíte přemýšlet, Bryndza se Vám bude líbit.

03.11.2019 3 z 5

Ztracené holky Ztracené holky Alex Marwood

Knížka mi do ruky skočila sama - v čerstvě vrácených knihách v knihovně. Nečekala jsem nič extra, ale musím říct, že jsem se hned začetla, a když se osudy obou žen spojili, nemohla jsem se odtrhnout a musela jsem číst pořád dál. Knížka je napsána dobře, postupně vyprávěním příběhu z minulosti přcházíte na to, co se vlastně stalo a je to děsivé...určitě doporučuji, jestli máte rádi krimi a thrillery.

04.09.2019 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Normálně romantické knihy nepatří do stylu, který čtu, ale tato knížka byla příjemná, romantiky tak akorát, přesně vhodné na letní odpočinkové dny. :-)

26.08.2019 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Pro mně zatím nejslabší část. Nemohla jsem se začít na rozdíl od Tmy, postava policejtky Norky mi vyloženě vadila. Děj začal mít spád, až když se objevil pan H. Dočetla jsem, ale doufám, že Sestry budou mnohem lepší.

19.05.2019 3 z 5

Tma Tma Bernard Minier

za mně mnohem lepší než Kruh. Jsem zvědavá na Noc!

27.04.2019 4 z 5

Podivné počasí v Tokiu Podivné počasí v Tokiu Hiromi Kawakami

Moje první setkání s autorkou a musím říct, že kniha je krásná. Setkávání se dvou, svojím spůsobem odlišných lidí od ostatních, kterí si vzájemně sednou a vyvíjí se "vztah založený na lásce". Knížku jsem četla v Tokiu, proto jsem se přesně věděla vcítit do atmosféry malých tokijských restaurací a hospůdek, prostředí trhů a pikniků pod sakurami, které jsem taky počas pobytu absolvovala :-). Je to taky krásný průvodce japonskou kuchyní a zvyklostí. Určitě doporučuji :-).

09.04.2019 5 z 5

Tokio Tokio Mo Hayder

Ke knížce jsem přišla náhodou - hledala jsem průvodce Tokiem. Tato knížka jsi mně našla a já ji musela přečíst. Dvě postavy, zdánlivě spojující jenom Nankingský masakr, spojuje však něco mnohem většího. Posledných 200 stran knížek jsem přečetla za odpoledne, postupně se odhalovali tajemství postav. Dlouho po přečtení ve mně knížka doznívala. A něco pravdy na tom je, že: "Naše minulost je naší budoucností a naše budoucnost naší minulostí..."

17.03.2019 5 z 5

Hvězda Severu Hvězda Severu David B. John

Skvělá kniha, která nám nabízí exkurzi do Severní Koreje založenou na výpovědí uprchlíků. V dnešní době jsou populární knížky ala utekl jsem z Osvětimi. Tyto koncentrační tábory už jsou minulostí, ale my jsi neuvědomujeme, že existují krajiny, kde gulagy pořád fungují, kde se unáší lidi z jiných krajín pro převýchovu v KLDR a vysílají je jakožto špiony do jiných zemí, kde funguje inseminační program a jiné. My jsi pořád stěžujeme na politiky, ale muzeme být rádi, že máme takový režim jako máme. Může být mnohem hůř.

01.01.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Četla jsem všechny knížky od Hartla a musím říct, že nejvíc se mi líbil Malý pražský erotikon. Nejlepší víkend byl takovou oddechovkou v předvánočním shonu. Jestli nečekáte extra dějovou linii, budete spokojeni. Taky mi pomohla si uvědomit, že někdy jsme zbytečně nespokojení s tým, co máme, a měli by jsme být rádi za maličkosti.

01.01.2019 4 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Za posledného půlroku jsem od Kinga přečetla To, Nezbytné věci, Spiace Krásavice, Pod kupolí a Černočerná tma. Myslím si, že právě kratší novely/povídky Kingovi sedí mnohem víc než tisícstránkové romány. Děj má spád, nutí vás pořád číst dál a prvních 200 stran se nezamotáváte v postavách. Pro mně byla nejlepší povídka Dobré manželství, v těsném závěsu je Velký řidič. Nemůžu si pomoct, ale Prodlužování času mi hodně připomělo Nezbytné věci. Za mně 5*, víc takových knih, Kingu!

21.10.2018 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Za mně jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Je pravda, není jednoduchá, přelíná se Sofiino vyprávění minulosti s vyprávěním Stinga a životem Sofie s Nathanem. Musím říct, že mi to vůbec nevadilo a neměla jsem problém se začíst. Musí to být neskutečně těžké stát před takovou volbou a pak s tým umět žít, teda aspoň nějaký čas. V současné době se vydává jedna kniha za druhou z prostředí Osvětimi, ale toto dílo je o tisíc levelů výš. Doporučuji všem na přečtení a porovnání třeba s Mengeleho děvčetem. Neporovnatelné. A musím ocenit i neskutečnou práci překladatele. Za mně teda 5*!

27.06.2018 5 z 5

To To Stephen King

No, co na to říct. Hodně jsem se těšila na knihu, prvních 500 stran se četlo dobře, děj mněl apád a napětí. Pak jsem knížku asi na 3 měsíce odložila a nevěděla jsem se dál prokousat. Dlouhé knížky mi nevadí, ale musí se tam pořád něco dít. Druhá půlka mi přišla už trochu přitažená za vlasy, o konci ani nemluvím, ten mně opravdu moc sklamal. King je dobrý spisovatel, no To mně hodně sklamalo, mnohem víc se mi líbí třeba Nezbytné věci. Jdu se pustit do novinky Spiace krásavice :-)

13.05.2018 3 z 5

Tvář vody Tvář vody Guillermo del Toro

Knížku jsem dostala jako dárek od manžela. Nejdřív jsem si myslela, že se bude jednat o romantiku, kterou obecně nečtu, příběh mně ale překvapil! Křehký vztah němé holky s říčným tvorem, který jí jako jediný chápe, protože taky nemluví a učí se znakovat. Taky hodně akce, vykreslení nerovnoprávnosti černochů. Kniha má krásnou obálku i ilustrace uvnitř. Pro mně veliké překvapení a určitě se ke knížce ještě vrátím.

23.04.2018 5 z 5

Vášně mysli – román o životě Sigmunda Freuda Vášně mysli – román o životě Sigmunda Freuda Irving Stone (p)

Knížka zobrazuje 60 let života Sigmunda Freuda, rodáka z Příbora. Většinu života přežil hlavně ve Vídni. I proto jsem se po přečtení knihy do Vídně vydala a procházela se uličkami zmíněnýma v knize a hledala jeho dům na Berggasse 19. Jeho začátky jako výzkumný pracovník na univerzitě byly těžké, dlouho pracoval a nedostával téměř žádný plat. Postupně od neurologie přešel k psychoanalýze, věnoval se i výkladům snů a teorii hysterie. Proto také byl často kritizován. Důležitá byla pro něho jeho rodina, měl dokonce 6 dětí. V knize jsou zajímavě popsané i jeho případy. Kniha se mi moc líbila!

23.03.2018 5 z 5