Princezna_V Princezna_V komentáře u knih

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Zatím nejlepší z celé série, hvězda dolů pouze za (a teď přijde možná spoiler) jak mohla Kim vědět, kam vrah zavleče svoji poslední oběť, když všechny ostatní vraždil na náhodných místech? A jakým pohledem do hvězd došla k závěru, že k prodeji děvčete dojde přímo ten den a nedošlo k němu třeba včera?

14.04.2020 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Když sem zjistila, že opět nebudeme v Česku, byla sem trochu zklamaná, ale je to jeden z lepších dílů!!!

16.05.2021 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Příběh mě zaujal víc, než v předchozí knize. Ale bohužel Mia je krajně nesympatická pí*a, u kapitol s ní by se člověk nejradši vyblil. Zatažení do případu už druhého člena Holgerovi rodiny? Pokud přijde třetí díl, Munchova bývalá stará by se měla začít bát, protože z jejich famílie už si může vrah vybrat jen ji...

04.01.2018 3 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Vrahem většinou bývá ten, koho nejmíň čekáte, v téhle detektivce ovšem ani minutu čtení tuhle postavu nezvažujete jako možnost :) závěr je šokem!

21.11.2016 5 z 5

Němá dívka Němá dívka Hans Rosenfeldt (p)

škoda jen toho, že ani ten Billy nezůstane normální :))

12.08.2018 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Bohužel se nejedná tak úplně o detektivku jako spíše scénář k Ordinaci v růžové zahradě.

09.05.2018 3 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Panu Bryndzovi se musí nechat, že umí skvěle psát, ale tenhle díl je nejslabší z celé série. S vrahem se seznámíme hned ze startu, tudíž moment překvapení nulovej. Erika se 90% knihy chová jako totální kravka. Palec hore za to, že už všechny postavy v knize nejsou teplí... Jak píšou všichni, škoda závěru, chtěla sem přesně zjistit, co se odehrávalo v životě a hlavě takovýho šílence...

25.03.2018 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Thriller není úplně můj žánr, knížku sem si vybrala spíše jako oddechovku, o to víc jsem překvapená.
Možný spoiler:
až do konce jsem napjatě čekala, kdy se potvrdí moje tušení, že Jeremy je naprostej úchylák a Lowen je zblblá ze xanaxů, kterýma nešetřila a tímto se naplní klasická dějová linka všech obdobných titulů.. Ale...?!

24.11.2020 4 z 5

Vyšší spravedlnost Vyšší spravedlnost Hans Rosenfeldt (p)

Klasicky perfektní čtení, ale když zbývá posledních pár stran a schyluje se k odhalení, člověku dojde, že neproběhlo prakticky žádné vyšetřování?!

19.03.2020 4 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Jasně, hlavní hrdinka kalí první ligu, sype do sebe, co se dá a aby to nebylo málo, je totální blbka... Ale jedná se o úsměvnou oddechovku :))

04.05.2018 4 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

I přesto, že vraha známe téměř od třetiny knihy, je to neskutečně napínavé. Sebíka dostatečně vytrestalo, že neudrží péro v kalhotách a patrně se mu to pěkně vrátí v příštích dílech :))

17.04.2018 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Konečně pořádná detektivka!
Kim je sice dost pofidérní, ale příběhu to na ničem neubírá.

11.03.2018 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Už ze začátku jsem se děsila, protože kniha začala nejpoužívanějším námětem dnešní doby: "vrah jde po hlavním vyšetřovateli". V ten moment sem měla nutkání ji prohodit oknem. Nicméně nálepka bestselleru mi nedala a dorazila jsem to. Příběh se mi velmi líbil, bohužel styl psaní už ne. Jediné, v co kniha může doufat, je kvalitní filmové zpracování a méně čtenářských "kritiků", kteří svá hodnocení staví na přečtení prvních 25-ti stránek a 80-ti komentářů a s čistým svědomím tam jebnou odpad.

23.01.2018 3 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Srdce se mi sice nezastavilo, jak slibuje přebal knihy ale odtrhnout se od čtení šlo těžce.

27.01.2022 5 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

(SPOILER) S touto sérií je to jako na houpačce, jeden díl fajn, další strašnej, pak zase fajn... Tenhle byl hodně fajn, než člověk zjistí, že se konec nekoná...

21.04.2021 4 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Moc brutální a moc nepravděpodobné, jak bylo již zmíněno v předešlých komentářích.

28.09.2020 3 z 5

18 pod nulou 18 pod nulou Stefan Ahnhem

Jasně, je to spíš trochu science fiction než detektivka, a vlastně je to stejně přitažený, jako díl předtím (napálila sem mu odpad), ale tohle mě bavilo. Pomineme-li teda lajnu s Dunjou, ta je nechutná.

31.03.2020 3 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Jako každá jeho knížka se to čte skvěle, ale aspoň trošku soudnosti a reálnosti by to chtělo ...

01.12.2019 3 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Jako u všech předchozích zbytečně obšírně popisované postavy a dohromady se závěrem to bylo tentokrát trošku zklamání.

13.11.2019 3 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

1/3 dobrá, potom nehorázná slátanina.

26.12.2018 3 z 5