Predator666 Predator666 komentáře u knih

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Jo, tohle bych potřeboval já, zhubnout. Tak dvacet kilo dolů a stop. Ale v tomto příběhu se to nezastaví. Je to napínavé a místy i smutné. Jedna neuvážená věc, která nese následky. Hlavního hrdiny mi zpočátku ani líto nebylo, ale jak šel čas začal jsem ho litovat a pevně jsem věřil, že kletba bude zažehnána. Ale ono to není tak jednoduché, je to Kingovka a tak může čtenář očekávat cokoliv. Příběh si nese i svá moudra a tak jej mohu vřele doporučit všem.

31.03.2019 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Strhující, ponuré a plné beznaděje. Lisbeth je ikona a i když vám je jí líto, v hloubi duše cítíte, že to je potvora schopna i zabíjet. Ale to jsou vlastně klady. Knihu jsem přečetl asi za dva dny. Vřele doporučuji.

20.12.2016 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Další, velmi povedený příběh. Je vidět, že pan spisovatel Nesbo v tom má jasno a ví, jak postupně přidávat imformace, někdy i zavádějící informace, kdy si čtenář myslí, že už to ví, ale nakonec zjistí, že neví nic a vrahem je úplně někdo jiný. Tohle, se mi na stylu pana spisovatele líbí a rozhodně se pustím do dalšího vyšetřování.

12.04.2020 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Bizardní námět. Jenže to by nebyl King, aby z obyčejného pochodu neudělal něco neobyčejného. Jsem rád, že jsem tento příběh četl a jsem rád i za knihu, ke které jsem se vlastně dostal úplně náhodou.

25.05.2019 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Mám rád dobré a napínavé kriminálky. Toto je dobrý kriminální příběh. Ponurý, smutný a napínavý. Díky svátkům mi to rvalo delší dobu, ale rozhodně Harry Hole za to stojí. Jdu na dring.

07.01.2020 5 z 5

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Jo, tak to má být. Velkolepé finále, které klidně ještě může pokračovat. Celá série je povedená, dobře se čte, a čtenář, který je na podobné formy zvyklej, ten se tady neztratí. Škoda, že se z příběhu ztratil někdo jinej, ale mám pocit, že ostatní hrdinnové nemusí být zrovna z Instambulu,.....

08.12.2019 5 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Došlo k lehkému úPadu, ale nemusí to být na škodu. Myšlenka dobrá, sex ucházející, humor tak nějak přijatelný. Obsahově skoro mrazivé. Krvavý příběh se rychle čte, nezažijete tu nudné chvíle, pořád se něco děje. Jo, je to postapo jak má být a jaké jsme od pana Kotlety prostě čekali. Jisté zápory by se našly, ale není třeba je pitvat. Proto dávám za ****

21.09.2019 4 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Velmi povedená jízda. Tak trochu jsem myslel, že pan spisovatel utlumil svou vášeň v sexu a akci, ale toto postapo likviduje všechny mýty. Pan Kotleta je zpět a pěkně to rozjel. Sám jsem zvědav na další díly.

20.08.2019 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Velmi mrazivé a krvavé drama. Sice jsem to četl s velkými přestávkami, ale i tak mě to dost zaujalo. Pan Nesbo má sice hlavního hrdinu skora za nesmrtelného, ale i přes tu "nadmíru" bolesti je to perfektní příběh. Podíval jsem se i na film, ale nezaujalo mě hlavní herecké obsazení. V mých představách vypadá Harry Hole trochu jinak.

13.11.2020 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Čekal jsem tak trochu opakování předešlého příběhu, ale opak je pravdou. Je to takové nepřímé pokračování se známými tvářemi. Lisbeth opět vede. Vřele doporučuji, je to opět ponuré a skoro až mystické.

22.01.2017 5 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Zpočátku jsem měl trochu strach. Pan King se tak nějak lehce oddělil od svého klasického žánru a já se bál. Bál jsem se, abych nad tím nezanevřel oči a aby mě to vůbec bavilo. Ale opak je pravdou. Směsice snad všech žánrů a tak mistrně spojených, že jsem mnohdy nepoznal přechod na příklad z westernového odpoledne do nočního sci-fi hororu. V kvalitě knihy mě i přesvědčil velmi nekvalitní film, který byl tento rok v kinech. Vůbec jsem si nepředstavoval Pistolníka Rolanda jako negra a co jsem slyšel od těch, kteří jsou v knižní sérii již dál, je prý ve čtvrté knize Roland podobou spojován se samotným spisovatelem Stephenem Kingem. Jen Hullibrci z filmového průmyslu museli využít tak zvané Černé normy aby náhodou běloši nepřevažovali ve filmových hlavních rolích. Tak že tohle je knižní paráda a já se s radostí a očekáváním vrhám na druhou knihu.

14.11.2017 5 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Je zvláštní, jaký je rozdíl mezi mistrem Kingem a pseu Bachmanem. King jako by se stával úplně jiným člověkem. Možná to ani neví, ale Bachman píše bez zbytečných vysvětlovacích pasáží, vše rychle odsýpá a nikde se nezdržuje. Proto je také knihy v sérii Richard Bachman maximálně dvouset stránkové a rychle se čtou. Blaze není jiná. Jednoduchý děj, jednoduchá zápletka a možná trochu čekaný konec. Jak už jsem tady někde v komentářích četl, je zde už Bachman skoro pohlcen Kingem. Dávám sice jen čtyři hvězdy, ale knihu vřele doporučuji.

04.11.2018 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Nečekal jsem, že spisovatel Nesbo dokáže ještě přiostřit a vida - dokáže. Levhart je lechce brutální a dost krvavý příběh. Rozhodně to pan Hole nemá jednoduché, i když to vždycky vypadá, že je mu to vlastně jedno. Perfektní detektivka. DOPORUČUJU!

29.05.2021 5 z 5

Černý dům Černý dům Stephen King

Velmi povedený příběh. Dá se říci, že je to vlastně spin-off k Temné věži, (Jack a dveře) který si žije svým vlastním životem. Dobře se to čte, je tu spousty překvapujících obratů, napětí a dobrodružství. King prostě umí.

15.08.2020 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Další, téměř povedená detektivka s hlavním hrdinou, kterého možná ani nikdo nechce kopírovat. Není jednoduché být úspěšný vyšetřovatel a alkoholik v jednom. Příběh je lehce složitý s trochou rasizmu, ale jinak napínavý a s velmi zajímavou pointou.

31.07.2019 4 z 5

Srovnáno se zemí Srovnáno se zemí Richard Bachman (p)

Jednoduše podaný příběh o ztrátě zaměstnání a důsledky, které z toho vyplynou. Jen mistr KIng z toho dokáže udělat thriller, který vás vtáhne do děje a na konci příběhu si připadáte jako srovnaný se zemí. Jednoduché, přímočaré a hodně věrohodné. Mě se to líbilo, i když to má své mouchy.

09.07.2019 4 z 5

Rumcajs se vrací I. Rumcajs se vrací I. Michal Opitz

Genální myšlenka, geniální námět. Nevěděl jsem zda brečet nebo se smát. Rumcajs je borec a pan Opitz frajer, že se do toho pustil. Konečně má někdo odvahu dostat vetřelce až k nám do Čech. Jen škoda, že se komiks nedá sehnat tištěný, na počítači je to takové divné. Ale jsem rád, že jsem se k tomuto příběhu dostal.

21.06.2020 5 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Série spadových vln prostě musí mít nejslabší článěk. A tím se stala Rázová vlna. Možná chtěně, možná ne, ale tento příběh byl chvilkama i nudný. Šedesát procet je tak akorát. Prostě mě zarazilo, to že někam jdou, jdou, jdou a pak se vrací - to je horší jak Hobbit. Ješětě že tu nebyl prsten hodný zničení. Ale jinak jako část série je to vlastn+ě dobré a nutné k přečtení návaznosti.

10.11.2019 3 z 5

Losí hovno Losí hovno Lars Simon

Hustý, ne? Fakt mega brutus, ne. Ten konec ve vesnici mě dostal a vyvrcholení - bomba!!!
Je vidět, že pan Simons prostě umí. Nic těžkého, žádné složité zápletky a krásně "vybarvené" postavy.
Tohle se mi líbilo a úspěšně mě to pobavilo.
Jdu na další knihu.

03.05.2017 5 z 5

Strážci brány Strážci brány Jan Urban

Je dobře, že u nás vycházejí knihy od začínajících spisovatelů a neomílají se stále ti staří, kteří nechtějí pochopit dnešní dobu. Pan Urban to vzal pěkně po svém a smíchal současnost s mystikou a přidal lehce pochopitelný humor. Příběh se rychle čte, má akci a stále se něco děje. Ani nebudu moc otálet a vrhám se na druhou knihu.

08.02.2016 5 z 5