Predator666

Přečtené 124Zloděj osudů
říjen 2021 - červen 2022
Zloděj osudů 2021, Jan Urban

Trochu mi trvalo, než jsem se začetl. Moc postav a zpočátku jsou nepřehledné. Ale je to údajně první kniha a tak je potřeba se se všema pořádně seznámit. Některé postavy budete nenávidět a naopak dvě tři postavy, které mě zaujali a doufám, že později dostanou více prostoru. Jinak pohodově se to četlo, nic složitého v ději, ale jak říkám je to teprve začátek.


Vetřelci komplet - svazek 2
srpen 2021 - červen 2022
Vetřelci komplet - svazek 2 2017, Robert Sheckley

Dvě knížky v jednom svazku. Válka vetřelců je rozhodně za pět hvězd. Druhý příběh Hon na vetřelce se mi moc nelíbil. Je to na 50%. Tak že celkově za čtyři. Jako součást univerza vepřelců a predátorů je tohle povinnost přečíst.


Vetřelci komplet - svazek 1
květen - srpen 2021
Vetřelci komplet - svazek 1 2016, Steve Perry

Svazek vlastně obsahuje tři samostatné příběhy, které knižně vyšly u společnosti Perseus. Jedná se opovedený příběh Hnízdo na Zemi, perfektní Stanice hrůze a lehce podceňovanou Králonu. Všechny tři příběhy jsem si užil a už se těším na další svazek.


Levhart
duben - květen 2021
Levhart 2013, Jo Nesbø

Nečekal jsem, že spisovatel Nesbo dokáže ještě přiostřit a vida - dokáže. Levhart je lechce brutální a dost krvavý příběh. Rozhodně to pan Hole nemá jednoduché, i když to vždycky vypadá, že je mu to vlastně jedno. Perfektní detektivka. DOPORUČUJU!


Vetřelec - Covenant: Počátek
únor - duben 2021
Vetřelec - Covenant: Počátek 2018, Alan Dean Foster

Tak tohle mě totálně zklamalo. Připojuji se k větě uživatele Terva - Vetřelec bez vetřelců. Naštěstí se od natáčení této blbosti upustilo a tak toto zklamání naštěstí v kině nezažijem. Kniha patří do série, ale svým obsahem je úplně někde jinde. Byla to asi jen taková nutnost, ale nazvat to Vetřelec a nedát tam ani jednoho - to byl tah na čtenářovu kapsu.


Vetřelec - Covenant
? - únor 2021
Vetřelec - Covenant 2017, Alan Dean Foster

Oproti filmové verzi je tu více informací, které určitě objasní více, než jsme věděli. Jinak věděl jsem ,do čeho jdu a jsem rád, že tato kniha, tento příběh vznikl.


Sněhulák
srpen - listopad 2020
Sněhulák 2012, Jo Nesbø

Velmi mrazivé a krvavé drama. Sice jsem to četl s velkými přestávkami, ale i tak mě to dost zaujalo. Pan Nesbo má sice hlavního hrdinu skora za nesmrtelného, ale i přes tu "nadmíru" bolesti je to perfektní příběh. Podíval jsem se i na film, ale nezaujalo mě hlavní herecké obsazení. V mých představách vypadá Harry Hole trochu jinak.


Černý dům
duben - srpen 2020
Černý dům 2014, Stephen King

Velmi povedený příběh. Dá se říci, že je to vlastně spin-off k Temné věži, (Jack a dveře) který si žije svým vlastním životem. Dobře se to čte, je tu spousty překvapujících obratů, napětí a dobrodružství. King prostě umí.


Rumcajs se vrací III.
květen - srpen 2020
Rumcajs se vrací III. 2020, Michal Opitz

Bomna! Naprosto geniální vyvrcholení. Když se vlastně Rumcajs promění v skoro Predátora, málem jsem se udělal. Sakra tohle by chtělo víc rozvinout a vytvořit delší sérii. Zatím však musí stačit jen tyto tři sešity, které se vlastně nedají sehnat. Myslím, že si je nechám vytisknout na vlastní náklady. Mám rád papír. Tuhle trilogii rozhodně doporučuji.


Rumcajs se vrací II.
květen - srpen 2020
Rumcajs se vrací II. 2018, Michal Opitz

Rád bych více takových krásných krvavých výletů do Českých krajů. Jičína je mi líto, ale věřím, že nedopadne jako Gunnison v Coloradu, kde se také objevují facehuggeři a Vetřelci. Ne, ne, to by pan Opitz určitě Řáholci neudělal. A tak nezbývá, než se pustit do trojky, abych věděl, jak jim Rumcajs nakope prdele.


Rumcajs se vrací I.
květen - červen 2020
Rumcajs se vrací I. 2017, Michal Opitz

Genální myšlenka, geniální námět. Nevěděl jsem zda brečet nebo se smát. Rumcajs je borec a pan Opitz frajer, že se do toho pustil. Konečně má někdo odvahu dostat vetřelce až k nám do Čech. Jen škoda, že se komiks nedá sehnat tištěný, na počítači je to takové divné. Ale jsem rád, že jsem se k tomuto příběhu dostal.


Spasitel
leden - duben 2020
Spasitel 2012, Jo Nesbø

Další, velmi povedený příběh. Je vidět, že pan spisovatel Nesbo v tom má jasno a ví, jak postupně přidávat imformace, někdy i zavádějící informace, kdy si čtenář myslí, že už to ví, ale nakonec zjistí, že neví nic a vrahem je úplně někdo jiný. Tohle, se mi na stylu pana spisovatele líbí a rozhodně se pustím do dalšího vyšetřování.


Pentagram
prosinec 2019 - leden 2020
Pentagram 2011, Jo Nesbø

Mám rád dobré a napínavé kriminálky. Toto je dobrý kriminální příběh. Ponurý, smutný a napínavý. Díky svátkům mi to rvalo delší dobu, ale rozhodně Harry Hole za to stojí. Jdu na dring.


Řetězová reakce
listopad - prosinec 2019
Řetězová reakce 2018, F. Kotleta (pseudonym)

Jo, tak to má být. Velkolepé finále, které klidně ještě může pokračovat. Celá série je povedená, dobře se čte, a čtenář, který je na podobné formy zvyklej, ten se tady neztratí. Škoda, že se z příběhu ztratil někdo jinej, ale mám pocit, že ostatní hrdinnové nemusí být zrovna z Instambulu,.....


Rázová vlna
září - listopad 2019
Rázová vlna 2017, F. Kotleta (pseudonym)

Série spadových vln prostě musí mít nejslabší článěk. A tím se stala Rázová vlna. Možná chtěně, možná ne, ale tento příběh byl chvilkama i nudný. Šedesát procet je tak akorát. Prostě mě zarazilo, to že někam jdou, jdou, jdou a pak se vrací - to je horší jak Hobbit. Ješětě že tu nebyl prsten hodný zničení. Ale jinak jako část série je to vlastn+ě dobré a nutné k přečtení návaznosti.


Poločas rozpadu
srpen - září 2019
Poločas rozpadu 2017, F. Kotleta (pseudonym)

Došlo k lehkému úPadu, ale nemusí to být na škodu. Myšlenka dobrá, sex ucházející, humor tak nějak přijatelný. Obsahově skoro mrazivé. Krvavý příběh se rychle čte, nezažijete tu nudné chvíle, pořád se něco děje. Jo, je to postapo jak má být a jaké jsme od pana Kotlety prostě čekali. Jisté zápory by se našly, ale není třeba je pitvat. Proto dávám za ****


Spad
červenec - srpen 2019
Spad 2016, F. Kotleta (pseudonym)

Velmi povedená jízda. Tak trochu jsem myslel, že pan spisovatel utlumil svou vášeň v sexu a akci, ale toto postapo likviduje všechny mýty. Pan Kotleta je zpět a pěkně to rozjel. Sám jsem zvědav na další díly.


Nemesis
červenec 2019 (09.-31.)
Nemesis 2011, Jo Nesbø

Další, téměř povedená detektivka s hlavním hrdinou, kterého možná ani nikdo nechce kopírovat. Není jednoduché být úspěšný vyšetřovatel a alkoholik v jednom. Příběh je lehce složitý s trochou rasizmu, ale jinak napínavý a s velmi zajímavou pointou.


Srovnáno se zemí
květen - červenec 2019
Srovnáno se zemí 2005, R. Bachman (pseudonym)

Jednoduše podaný příběh o ztrátě zaměstnání a důsledky, které z toho vyplynou. Jen mistr KIng z toho dokáže udělat thriller, který vás vtáhne do děje a na konci příběhu si připadáte jako srovnaný se zemí. Jednoduché, přímočaré a hodně věrohodné. Mě se to líbilo, i když to má své mouchy.


Dlouhý pochod
květen 2019 (04.-25.)
Dlouhý pochod 2012, R. Bachman (pseudonym)

Bizardní námět. Jenže to by nebyl King, aby z obyčejného pochodu neudělal něco neobyčejného. Jsem rád, že jsem tento příběh četl a jsem rád i za knihu, ke které jsem se vlastně dostal úplně náhodou.


Červenka
březen - květen 2019
Červenka 2014, Jo Nesbø

Tak tady mě to moc nešlo. Začátek je celkem nuda, a i když se to pak rozjede, už mi to moc nešlo. Harry si má opět své zvyky, děj se tak nějak opakuje a splívá s předešlými knihamy. Dám si tak trochu oddych od dalšího příběhu a vrhám se zatím jiným směrem.


Zhubni
únor - březen 2019
Zhubni 2012, R. Bachman (pseudonym)

Jo, tohle bych potřeboval já, zhubnout. Tak dvacet kilo dolů a stop. Ale v tomto příběhu se to nezastaví. Je to napínavé a místy i smutné. Jedna neuvážená věc, která nese následky. Hlavního hrdiny mi zpočátku ani líto nebylo, ale jak šel čas začal jsem ho litovat a pevně jsem věřil, že kletba bude zažehnána. Ale ono to není tak jednoduché, je to Kingovka a tak může čtenář očekávat cokoliv. Příběh si nese i svá moudra a tak jej mohu vřele doporučit všem.


Švábi
leden - únor 2019
Švábi 2013, Jo Nesbø

Je to chytře napsané, obsahuje i pár zajímavých point. Rychle se to čte. Ale obávám se, že za několik dní zapomenu, co se v knize vůbec dělo. Jako detektivka je to však propracované, tajemné, napínavé - prostě dobré.


Netopýr
listopad 2018 - leden 2019
Netopýr 2013, Jo Nesbø


Blaze
říjen - listopad 2018
Blaze 2008, R. Bachman (pseudonym)

Je zvláštní, jaký je rozdíl mezi mistrem Kingem a pseu Bachmanem. King jako by se stával úplně jiným člověkem. Možná to ani neví, ale Bachman píše bez zbytečných vysvětlovacích pasáží, vše rychle odsýpá a nikde se nezdržuje. Proto je také knihy v sérii Richard Bachman maximálně dvouset stránkové a rychle se čtou. Blaze není jiná. Jednoduchý děj, jednoduchá zápletka a možná trochu čekaný konec. Jak už jsem tady někde v komentářích četl, je zde už Bachman skoro pohlcen Kingem. Dávám sice jen čtyři hvězdy, ale knihu vřele doporučuji.


Temná věž
září - říjen 2018
Temná věž 2010, Stephen King

Perfektní zakončení dlouhé ságy. Uvítal jsem i, že byla v knize přiložena a přeložena báseň, která byla inspirací pro vznik všech knih. Pan King dokázal spojit snad všechny možné odnože od sci-fi přes detektivku až po horor a vše spojil v jedinečný příběh. Budiž vaše dny dlouhé, mistře. Ka-tet.


Zpěv Susannah
srpen - září 2018
Zpěv Susannah 2009, Stephen King

Docela jsem byl překvapen chudostí příběhu. Celkem nudné pasáže a nevírazná slova, která, snad ani nevyšla z mozku mistra Kinga. Mám pocit, že tohle by klidně napsal i jeho syn. Moc mě to nevzalo, moc si toho už ani nepamatuji, Ka-tet si to zřejmě nepřeje. Knihu však vkládám do doporučených, protože jako celek do příběhu rozhodně patří.


Vlci z Cally
červenec - srpen 2018
Vlci z Cally 2009, Stephen King

Tak tohle byla pravděpodobně nejlepší jízda v sérii. Opět jsem se dostal do dětských let westernového rauše. Tleskám, mistr King dokáže na cestě paprsku sesbírat malé kousíčky a vytvořit z nich obrovský příběh.


Závan klíčovou dírkou
duben - červenec 2018
Závan klíčovou dírkou 2013, Stephen King

Tak jsem byl spíše zklamán, než nadšen. Taková útlá knížečka od mistra vás přece nemůže ukojit. Ale jo, není to špatné, ale je to spíš takové komorní cestování zpět. Jako součást Temné věže je to pšak povinné čtení.


Čaroděj a sklo
prosinec 2017 - duben 2018
Čaroděj a sklo 2008, Stephen King


Pustiny
listopad - prosinec 2017
Pustiny 2000, Stephen King

Tak Pustiny se velmi povedly. Hodně temné drama. Jedna z mála knih, která by si zasloužila víc než pět hvězd.


Tři vyvolení
listopad 2017 (14.-27.)
Tři vyvolení 2010, Stephen King

Příběh se začíná formovat. Roland už na to není sám,. Temná věž se chvěje v základech, ale zdaleka není nic rozhodnuto. Sice se to plazí jako želva, ale nové poznatky a nové osoby přinesou do příběhu další oživení - nebo smrt? Ka-tet se zceluje, ale stačí jeden krok vedle a vše by se mohlo zhroutit. Neomezený čas, možná rozhřešení a nová přátelství. Mistr King opět boduje.


Pistolník
říjen - listopad 2017
Pistolník 1999, Stephen King

Zpočátku jsem měl trochu strach. Pan King se tak nějak lehce oddělil od svého klasického žánru a já se bál. Bál jsem se, abych nad tím nezanevřel oči a aby mě to vůbec bavilo. Ale opak je pravdou. Směsice snad všech žánrů a tak mistrně spojených, že jsem mnohdy nepoznal přechod na příklad z westernového odpoledne do nočního sci-fi hororu. V kvalitě knihy mě i přesvědčil velmi nekvalitní film, který byl tento rok v kinech. Vůbec jsem si nepředstavoval Pistolníka Rolanda jako negra a co jsem slyšel od těch, kteří jsou v knižní sérii již dál, je prý ve čtvrté knize Roland podobou spojován se samotným spisovatelem Stephenem Kingem. Jen Hullibrci z filmového průmyslu museli využít tak zvané Černé normy aby náhodou běloši nepřevažovali ve filmových hlavních rolích. Tak že tohle je knižní paráda a já se s radostí a očekáváním vrhám na druhou knihu.


Strážci zákona
září - říjen 2017
Strážci zákona 1998, R. Bachman (pseudonym)

King aka Bachman opět nezklamal(i). Jejich dvojromán je prostě paráda. Dokonce jsem si sehnal i filmové zpracování Beznaděj , které natočil Mick Garris. Je to však trochu horší než kniha. Prostě mi tam to "rutrutrutrutrut" chybělo.........


Kaktusy a sukulenty
? - říjen 2017
Kaktusy a sukulenty 1997, Terry Hewitt


Beznaděj
září 2017 (06.-30.)
Beznaděj 1998, Stephen King

Vůbec jsem netušil, že existuje ještě jeden, přidružený příběh. Beznaděj vypadá obsahově velmi beznadějně a je to smutné a beznadějné čtení. Přesně tak jsem si vždy představoval Kingovo temné beznadějné myšlení.


Běh o život
červenec - srpen 2017
Běh o život 2011, R. Bachman (pseudonym)


Americký upír
červen - červenec 2017
Americký upír 2013, Stephen King

Má v tom prsty mistr King a to je jen dobře. Zjistil jsem, že u druhého dílu už King není a tak se toho bojím. Je to zajímavý námět, krásně kreslený příběh a vše je to perfektně sladěné. Líbilo a to moc, ale opravdu jen díky Kingovo přispění.


Sobí bobky
květen - červen 2017
Sobí bobky 2016, Lars Simon

Do třetice všeho dobrého. Je to opět velmi brutus, ne. Ale je tu pár maličkostí,. které jsou lehce přehnané a možná tak trochu kazí příběh jako celek. Jenže se to dobře četlo, člověk se zasmál a něco se i ponaučil.


Kajmaní lejno
? - květen 2017
Kajmaní lejno 2016, Lars Simon

Opět mega brutus, ne. Co mě nejvíc dostalo (smíchem pod stůl), je ten telefon v kadibudce - já brečl. Je to možná trochu lepší než první příběh, ale jiné prostředí, jiná situace, prostě klasa, ne.


1