Predator666

Vetřelci komplet - svazek 1Vetřelci komplet - svazek 1Steve Perry

Svazek vlastně obsahuje tři samostatné příběhy, které knižně vyšly u společnosti Perseus.
Jedná se opovedený příběh Hnízdo na Zemi, perfektní Stanice hrůze a lehce podceňovanou Králonu. Všechny tři příběhy jsem si užil a už se těším na další svazek.

23.08.2021

LevhartLevhartJo Nesbø

Nečekal jsem, že spisovatel Nesbo dokáže ještě přiostřit a vida - dokáže. Levhart je lechce brutální a dost krvavý příběh. Rozhodně to pan Hole nemá jednoduché, i když to vždycky vypadá, že je mu to vlastně jedno. Perfektní detektivka. DOPORUČUJU!

29.05.2021

FajaFajaPetra Stehlíková

Ještě horší než jsem čekal. Nedočteno.

24.04.2021odpad!

NaslouchačNaslouchačPetra Stehlíková

Bez kometáře.

24.04.2021odpad!

Vetřelec - Covenant: PočátekVetřelec - Covenant: PočátekAlan Dean Foster

Tak tohle mě totálně zklamalo. Připojuji se k větě uživatele Terva - Vetřelec bez vetřelců. Naštěstí se od natáčení této blbosti upustilo a tak toto zklamání naštěstí v kině nezažijem. Kniha patří do série, ale svým obsahem je úplně někde jinde. Byla to asi jen taková nutnost, ale nazvat to Vetřelec a nedát tam ani jednoho - to byl tah na čtenářovu kapsu.

10.04.2021

Vetřelec - CovenantVetřelec - CovenantAlan Dean Foster

Oproti filmové verzi je tu více informací, které určitě objasní více, než jsme věděli. Jinak věděl jsem ,do čeho jdu a jsem rád, že tato kniha, tento příběh vznikl.

10.02.2021

SněhulákSněhulákJo Nesbø

Velmi mrazivé a krvavé drama. Sice jsem to četl s velkými přestávkami, ale i tak mě to dost zaujalo. Pan Nesbo má sice hlavního hrdinu skora za nesmrtelného, ale i přes tu "nadmíru" bolesti je to perfektní příběh. Podíval jsem se i na film, ale nezaujalo mě hlavní herecké obsazení. V mých představách vypadá Harry Hole trochu jinak.

13.11.2020

Černý důmČerný důmStephen King

Velmi povedený příběh. Dá se říci, že je to vlastně spin-off k Temné věži, (Jack a dveře) který si žije svým vlastním životem. Dobře se to čte, je tu spousty překvapujících obratů, napětí a dobrodružství. King prostě umí.

15.08.2020

Rumcajs se vrací III.Rumcajs se vrací III.Michal Opitz

Bomna! Naprosto geniální vyvrcholení. Když se vlastně Rumcajs promění v skoro Predátora, málem jsem se udělal. Sakra tohle by chtělo víc rozvinout a vytvořit delší sérii. Zatím však musí stačit jen tyto tři sešity, které se vlastně nedají sehnat. Myslím, že si je nechám vytisknout na vlastní náklady. Mám rád papír. Tuhle trilogii rozhodně doporučuji.

15.08.2020

Rumcajs se vrací II.Rumcajs se vrací II.Michal Opitz

Rád bych více takových krásných krvavých výletů do Českých krajů. Jičína je mi líto, ale věřím, že nedopadne jako Gunnison v Coloradu, kde se také objevují facehuggeři a Vetřelci. Ne, ne, to by pan Opitz určitě Řáholci neudělal. A tak nezbývá, než se pustit do trojky, abych věděl, jak jim Rumcajs nakope prdele.

05.08.2020

Rumcajs se vrací I.Rumcajs se vrací I.Michal Opitz

Genální myšlenka, geniální námět. Nevěděl jsem zda brečet nebo se smát. Rumcajs je borec a pan Opitz frajer, že se do toho pustil. Konečně má někdo odvahu dostat vetřelce až k nám do Čech. Jen škoda, že se komiks nedá sehnat tištěný, na počítači je to takové divné. Ale jsem rád, že jsem se k tomuto příběhu dostal.

21.06.2020

SpasitelSpasitelJo Nesbø

Další, velmi povedený příběh. Je vidět, že pan spisovatel Nesbo v tom má jasno a ví, jak postupně přidávat imformace, někdy i zavádějící informace, kdy si čtenář myslí, že už to ví, ale nakonec zjistí, že neví nic a vrahem je úplně někdo jiný. Tohle, se mi na stylu pana spisovatele líbí a rozhodně se pustím do dalšího vyšetřování.

12.04.2020

PentagramPentagramJo Nesbø

Mám rád dobré a napínavé kriminálky. Toto je dobrý kriminální příběh. Ponurý, smutný a napínavý. Díky svátkům mi to rvalo delší dobu, ale rozhodně Harry Hole za to stojí. Jdu na dring.

07.01.2020

Řetězová reakceŘetězová reakceF. Kotleta (pseudonym)

Jo, tak to má být. Velkolepé finále, které klidně ještě může pokračovat. Celá série je povedená, dobře se čte, a čtenář, který je na podobné formy zvyklej, ten se tady neztratí. Škoda, že se z příběhu ztratil někdo jinej, ale mám pocit, že ostatní hrdinnové nemusí být zrovna z Instambulu,.....

08.12.2019

Rázová vlnaRázová vlnaF. Kotleta (pseudonym)

Série spadových vln prostě musí mít nejslabší článěk. A tím se stala Rázová vlna. Možná chtěně, možná ne, ale tento příběh byl chvilkama i nudný. Šedesát procet je tak akorát. Prostě mě zarazilo, to že někam jdou, jdou, jdou a pak se vrací - to je horší jak Hobbit. Ješětě že tu nebyl prsten hodný zničení. Ale jinak jako část série je to vlastn+ě dobré a nutné k přečtení návaznosti.

10.11.2019

Poločas rozpaduPoločas rozpaduF. Kotleta (pseudonym)

Došlo k lehkému úPadu, ale nemusí to být na škodu. Myšlenka dobrá, sex ucházející, humor tak nějak přijatelný. Obsahově skoro mrazivé. Krvavý příběh se rychle čte, nezažijete tu nudné chvíle, pořád se něco děje. Jo, je to postapo jak má být a jaké jsme od pana Kotlety prostě čekali. Jisté zápory by se našly, ale není třeba je pitvat. Proto dávám za ****

21.09.2019

SpadSpadF. Kotleta (pseudonym)

Velmi povedená jízda. Tak trochu jsem myslel, že pan spisovatel utlumil svou vášeň v sexu a akci, ale toto postapo likviduje všechny mýty. Pan Kotleta je zpět a pěkně to rozjel. Sám jsem zvědav na další díly.

20.08.2019

NemesisNemesisJo Nesbø

Další, téměř povedená detektivka s hlavním hrdinou, kterého možná ani nikdo nechce kopírovat. Není jednoduché být úspěšný vyšetřovatel a alkoholik v jednom. Příběh je lehce složitý s trochou rasizmu, ale jinak napínavý a s velmi zajímavou pointou.

31.07.2019

Srovnáno se zemíSrovnáno se zemíR. Bachman (pseudonym)

Jednoduše podaný příběh o ztrátě zaměstnání a důsledky, které z toho vyplynou. Jen mistr KIng z toho dokáže udělat thriller, který vás vtáhne do děje a na konci příběhu si připadáte jako srovnaný se zemí. Jednoduché, přímočaré a hodně věrohodné. Mě se to líbilo, i když to má své mouchy.

09.07.2019

Dlouhý pochodDlouhý pochodR. Bachman (pseudonym)

Bizardní námět. Jenže to by nebyl King, aby z obyčejného pochodu neudělal něco neobyčejného. Jsem rád, že jsem tento příběh četl a jsem rád i za knihu, ke které jsem se vlastně dostal úplně náhodou.

25.05.2019

ČervenkaČervenkaJo Nesbø

Tak tady mě to moc nešlo. Začátek je celkem nuda, a i když se to pak rozjede, už mi to moc nešlo. Harry si má opět své zvyky, děj se tak nějak opakuje a splívá s předešlými knihamy. Dám si tak trochu oddych od dalšího příběhu a vrhám se zatím jiným směrem.

04.05.2019

ZhubniZhubniR. Bachman (pseudonym)

Jo, tohle bych potřeboval já, zhubnout. Tak dvacet kilo dolů a stop. Ale v tomto příběhu se to nezastaví. Je to napínavé a místy i smutné. Jedna neuvážená věc, která nese následky. Hlavního hrdiny mi zpočátku ani líto nebylo, ale jak šel čas začal jsem ho litovat a pevně jsem věřil, že kletba bude zažehnána. Ale ono to není tak jednoduché, je to Kingovka a tak může čtenář očekávat cokoliv. Příběh si nese i svá moudra a tak jej mohu vřele doporučit všem.

31.03.2019

ŠvábiŠvábiJo Nesbø

Je to chytře napsané, obsahuje i pár zajímavých point. Rychle se to čte. Ale obávám se, že za několik dní zapomenu, co se v knize vůbec dělo. Jako detektivka je to však propracované, tajemné, napínavé - prostě dobré.

18.02.2019

BlazeBlazeR. Bachman (pseudonym)

Je zvláštní, jaký je rozdíl mezi mistrem Kingem a pseu Bachmanem. King jako by se stával úplně jiným člověkem. Možná to ani neví, ale Bachman píše bez zbytečných vysvětlovacích pasáží, vše rychle odsýpá a nikde se nezdržuje. Proto je také knihy v sérii Richard Bachman maximálně dvouset stránkové a rychle se čtou. Blaze není jiná. Jednoduchý děj, jednoduchá zápletka a možná trochu čekaný konec. Jak už jsem tady někde v komentářích četl, je zde už Bachman skoro pohlcen Kingem. Dávám sice jen čtyři hvězdy, ale knihu vřele doporučuji.

04.11.2018

Temná věžTemná věžStephen King

Perfektní zakončení dlouhé ságy. Uvítal jsem i, že byla v knize přiložena a přeložena báseň, která byla inspirací pro vznik všech knih. Pan King dokázal spojit snad všechny možné odnože od sci-fi přes detektivku až po horor a vše spojil v jedinečný příběh.
Budiž vaše dny dlouhé, mistře.
Ka-tet.

14.10.2018

Zpěv SusannahZpěv SusannahStephen King

Docela jsem byl překvapen chudostí příběhu. Celkem nudné pasáže a nevírazná slova, která, snad ani nevyšla z mozku mistra Kinga. Mám pocit, že tohle by klidně napsal i jeho syn. Moc mě to nevzalo, moc si toho už ani nepamatuji, Ka-tet si to zřejmě nepřeje. Knihu však vkládám do doporučených, protože jako celek do příběhu rozhodně patří.

08.09.2018

Vlci z CallyVlci z CallyStephen King

Tak tohle byla pravděpodobně nejlepší jízda v sérii. Opět jsem se dostal do dětských let westernového rauše. Tleskám, mistr King dokáže na cestě paprsku sesbírat malé kousíčky a vytvořit z nich obrovský příběh.

14.08.2018

Závan klíčovou dírkouZávan klíčovou dírkouStephen King

Tak jsem byl spíše zklamán, než nadšen. Taková útlá knížečka od mistra vás přece nemůže ukojit. Ale jo, není to špatné, ale je to spíš takové komorní cestování zpět. Jako součást Temné věže je to pšak povinné čtení.

08.07.2018

PustinyPustinyStephen King

Tak Pustiny se velmi povedly. Hodně temné drama. Jedna z mála knih, která by si zasloužila víc než pět hvězd.

23.12.2017

Tři vyvoleníTři vyvoleníStephen King

Příběh se začíná formovat. Roland už na to není sám,. Temná věž se chvěje v základech, ale zdaleka není nic rozhodnuto. Sice se to plazí jako želva, ale nové poznatky a nové osoby přinesou do příběhu další oživení - nebo smrt? Ka-tet se zceluje, ale stačí jeden krok vedle a vše by se mohlo zhroutit. Neomezený čas, možná rozhřešení a nová přátelství. Mistr King opět boduje.

27.11.2017