Poutnice Poutnice komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Co jsem si z toho vzala já? Z každé jeho knihy o válce? Že i když jde o nepřátelskou stranu, tu, která všechno způsobila, a my bychom s nima neměli sympatizovat, nejde hrdinům nedržet pěsti, aby se jim vedlo dobře, aby vyvázli, aby přežili, nic se jim nestalo. Jsou to jednotlivci, co konali svou povinnost, kolikrát ani nevěděli, co se děje, jen bránili svou vlast, tak jako by to dělal každý. I oni měli strach nejen o sebe, ale i o své blízké, trpěli zimou, hladem, nevěděli, jestli se ještě někdy vrátí domů, co se stalo s jejich přáteli, příbuznými, neměli žádnou jistotu, že válka skončí, že bude zase dobře...Když jsem četla první takovou knihu, dost mě to zaskočilo, pak jsem ten fakt přijala a hned se mi četlo líp. A nejen četlo.

04.10.2013 4 z 5

Princeznám sluší růžová Princeznám sluší růžová Meg Cabot

kapku mi přijde, že je Mia posedlá plesy, ale na druhou stranu: je to princezna, ne? Spíš mě zarazilo, jak se chovala Lily :( na kamarádku umí být dost hrubá a nevybíravá, každopádně i ona to nakonec slízla a vrátila se k normálu, takže je vše OK. Jsem zvědavá na další díl.

01.10.2013 4 z 5

Princezna v zácviku Princezna v zácviku Meg Cabot

čte se to jedna báseň, za dvě odpoledne není co řešit...je pravda, že Mia pořád něco řeší, ale po pravdě: kdo ne? Její svět se hroutí při představě jiný známky než A ze slohu, ale mnohem pitomější je její "problém" z jejího pohled nedostatečné péče o bratříčka, kdy se cítí jediná zodpovědná...dopadne to jako vždy dobře a už se těším na další díl...

01.10.2013 4 z 5

Princezna na večírku Princezna na večírku Meg Cabot

Mia je prostě koza :) teda tenhle díl byl kapku slabší, ale i tak se dalo pobavit. Zase se četl lehce a rychle, ale tentokrát mi vůbec nevadilo, když jsem knížku na pár dní odložila a vrátila se k ní později. Nebyla takovým tím držákem, co vás chytí a musíte ji prostě dočíst nejlíp hned, abyste věděli, jak to dopadne

01.10.2013 3 z 5

Navždy princeznou Navždy princeznou Meg Cabot

tenhle díl byl opravdu pěkně poslední :) Je znát, že Mia opravdu dospěla, skvěle si poradila s J.P. a nakonec i se vším jako vždy. A Michael :) áno, tak to má být...takže pět hvězdiček

01.10.2013 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Po přečtení posledního dílu jsem definitivně zanevřela na filmové zpracování. Zatímco před přečtením knih jsem ty filmy hltala a mohla je sledovat pořád dokola, jakmile jsem odložila Návrat krále, řekla jsem si "a dost". Tak jak je to napsaný, je to dokonalý. Chápu, že se do filmu nedá vtěsnat všechno, to by bylo tak na filmový maratón, ale proč to mění? Skláním se před dílem Tolkiena, který chtěl vytvořit mytologii pro Anglii, která žádnou vlastní nemá, a taky ji jednoduše darovat...své zemi.

30.09.2013 5 z 5

Emma Emma Jane Austen

tahle kniha je velmi zajímavá, na druhé straně ale taky velmi zdlouhavá. Což jí ubírá na kouzle. Příběh je skvělý, Ema není ani tak hrdinka v tom dobrém smyslu slova, ale spíš pěkně otravná dívka, která si myslí, že má monopol na moudrost a skvělý úsudek. Naštěstí není jen nepříjemně vlezlá, co se týče záležitostí ostatních lidí, ale je i velkorysá a milá. Vždy to myslí dobře a jedná podle nejlepšího svědomí...a naštěstí je natolik inteligentní, že se dokáže změnit.

29.09.2013 3 z 5

P.S. Milujem Ťa P.S. Milujem Ťa Cecelia Ahern

tahle kniha je moje srdcovka! Cetla jsem ji poprve pred deviti lety (cirou nahodou mi bylo stejne jako autorce, kdyz ji napsala) a do dneska ve me zanechala svoji stopu - ted jsem ji cetla znovu. Opet jsem prolila potoky slz - jsem v zivote dal a tudiz se dokazu vic vcitit do Hollyiny situace. Opet jsem se zasmala. Tentokrat jsem videla vsechny postavy v jinem svetle, ale stale je ta kniha skvela. A pro vas, co nemate radi usouzeny cajdaky, kde se oplakava smrt zivotni lasky - nectete ji. Nebude se vam libit.

01.02.2016 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

skvela kniha, hezky doplnuje cely pribeh, dobre se cte

12.10.2015 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

dala bych jen ctyri hvezdicky, ale za ten konec - kterej mimochodem vyzaduje obri odvahu autora - to ma rozhodne pet hvezdicek! Nespocet dni jsem si nekolikrat denne vzpomnela na Tris. Diky ni tahle kniha nemuze nikdy zapadnout.

Je pravda, ze prvni polovinu knihy jsem premyslela, co se to jako deje - jestli je to jen placani pismenek, aby vznikla nejaka kniha...Tobias byl opravdu rozcilujici. V divergenci a ve Ctyrce to byl rozhodny dospely clovek, v rezistenci byl rozkolisany, v alianci uslapnutej nejistej spratek, pubertak, ublizenej, proste obrat o 360 stupnu!

Jedna malickost ze zaveru mi nejde do hlavy, ale nekazi dojem z knihy (to zvlada ta prvni polovina sama). Kniha se cte z cele serie nejhur, ale neni tak zla, aby se nedala cist.

12.10.2015 5 z 5

nejdřív jsem viděla film a ten mě zase tak moc nezaujal...když jsem zjistila, že je kniha, začala jsem se po ní shánět a sehnala jsem ji v okamžiku, kdy jsem viděla druhý díl film. Ze začátku jsem byla kapku otrávená, protože jsem se nemohla přenést přes horlivost překladatele, který přeložil i jména, která šla (Hurikán a spol.), u druhého dílu jsem nad tím už mávla rukou, ve třetím se nad tím ani nezamýšlela.
První část jsem přečetla během dvou dní a hned jsem si pustila znovu film, protože jsem chtěla srovnání - a že toho bylo. Když jsem v prvním kole film sledovala ještě míň než napůl, o nic jsem nepřišla. Druhý díl knihy už byl složitější. Díky němu jsem pochopila spoustu "výkřiků do ticha", kterých je film doslova přecpaný. A je to jen na jeho škodu, protože kniha je opravdu skvěle napsaná.
Třetí díl byl hodně složitý (ne na čtení, ale situací), měl spoustu záležitostí k dořešení a musím uznat, že všechno nakonec dopadlo nad očekávání dobře.
Kniha ve mě zanechala hluboký otisk - ne kvůli vztahům hlavních hrdinů, ne kvůli konci nebo začátku, ale kvůli samotnýmu příběhu. Rozhodně si ji pořídím (i když nejdřív se podívám, jestli v těch samostatných dílech přece jen nejsou jména ve svém původním znění)....

05.03.2014 5 z 5

Znamení Blíženců Znamení Blíženců Lenka Lanczová

tak jsem se vrátila na skok do puberty...a prvních několik stran jsem toho litovala. Říkala jsem si, že jsem cvok, co jsem si od toho slibovala? No ale pak odjeli na tábor :D a od tý doby jsem knihu nepustila z ruky, než byla přečtená (ve dvě ráno, mimochodem)

21.11.2013 4 z 5

Pařby a lektvary Pařby a lektvary Sarah Mlynowski

poslední díl byla jako třešinka na dortu...já bych se tam tak chtěla podívat!!! Nemohla bych být taky na chvíli čarodějka? (alespoň čarodějka v těhle knihách?) :)

21.11.2013 5 z 5

taky jsem názoru, že je tento příběh neskutečný - takový zvěrstva, co lidi jsou schopný někomu udělat. A ještě k tomu dítěti! Jsem znechucená, naštvaná a vůbec netuším, co bych s tím vším měla dělat.

mimo příběhu hlavní hrdinky se dozvíte spoustu věcí nejen o satanských sektách a jejich praktikách, ale o obranném mechanismu naší mysli, která je schopná si vytvořit osobnost na míru, jen aby si zachránila "zdravý rozum". Dost mě překvapilo nejen to, že to jde, ale taky to, že se v tomhle případě spustila řetězová reakce a těch osobností byly takový kvanta

12.10.2013 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

musím uznat, že celkový dojem po letech zanechávají hlavně dvě části knihy...představení Doriana a vznik jeho obrazu, jeho pozvolný úpadek a všechny ty zvrhlosti, co provádí lidem kolem a nakonec jeho konec. No dobře, tak teda tři části knihy :)

09.10.2013 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Kdyby měla jen smutný konec :( tohle bylo zlý...dokážete si představit, že byste se museli rozhodnout stejně? Ale kniha se dobře čte a ve školní literatuře je jednou z těch, co můžou přečíst všichni - i ti, co nemají "čas" :)

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

ewisek22: dobře ty!! ¨

Opravdu psané porno, četla jsem ji ve vlaku a musela jsem být červená až ve spodku zad :) Tohle dílo je pořád řešeno, jestli je autorem Oscar nebo ne. Každopádně, ať to napsal kdokoli, tak na tu dobu byl hoooodně odvážnej. I dneska se erotický scény zabalujou do nějaký tý vaty, aby aspoň nějakou část musel čtenář domyslet, představit si sám.

09.10.2013

Krysař Krysař Viktor Dyk

skvělá...a nejlepší je závěr

Koralina Koralina Neil Gaiman

Jsem byla zvědavá na "pohádku" a protože jsem se k ní nemohla pořád dostat, vzala jsem knihu, když mi přišla pod ruku. A super! Druhý svět je děsivý a jsem ráda, že jsem do něj zavítala jen prostřednictvím Koraliny :)

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

moje první kniha od Agathy. Byla natolik skvělá, že mě přivedla k dalším. Taky jsem myslela, že je na ostrově někdo další. Agatha umí napnout, zahalit do pochybností a nakonec dá ránu z milosti, protože stejně nepřijdete na to, jak to ve skutečnosti je.

08.10.2013 4 z 5