Navždy princeznou

Navždy princeznou https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63121/bmid_princezniny-deniky-navzdy-princezno-klj-63121.jpg 4 151 17

Princezniny deníky série

< 10. díl

Mia je v poslednom ročníku na strednej škole, úspešne zvládla záverečnú prácu, prijali ju na všetky univerzity, na ktoré si podala prihlášku, blíži sa jej narodeninová párty, ani nehovoriac o maturitnom bankete a prvých demokratických voľbách v Genovii. Nemá to však vôbec jednoduché. Jej záverečná práca je v skutočnosti romanca, ktorú tajne napísala, nikto jej ju však nechce vydať. Kampaň kniežaťa Phillipa nebola veľmi úspešná, lebo jej nenávidený bratanec René sa rozhodol byť protikandidátom jej otca. Jej chlapec Džej Pí je zdanlivo dokonalý, ale stále si nie je istá, či je ten pravý. Okrem toho sa z Japonska vrátila jej prvá láska Michael a znova vstúpil do jej života. Miu čaká množstvo dôležitých životných rozhodnutí. Ktorú univerzitu si vybrať? Ktorý chlapec je ten pravý? A nástojčivo si uvedomuje, že tieto rozhodnutia ovplyvnia jej život nielen na ďalšie štyri roky, ale... navždy!... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Forever princess , 2009

Ronnie68
22.03.2024 4 z 5

Tahle kniha ale byla zase skvělé zakončení celé série....hlavní hrdinka je v maturitním ročníku a oproti minulému dílu konečně prozřela a pochopila, komu opravdu patří její srdce ... taková pohádka se šťastným koncem ...

Taralcielle
30.08.2019 4 z 5

Celá série princezniných deníků patří k oddechové literatuře pro náctileté. I při čtení v pozdějším věku (30) jsem se ale pobavila. Místy mi tedy Mia hodně lezla na nervy, v mnoha ohledech jsem jí nechápala. Ve spoustě věcí jsem jí však zase až moc dobře rozuměla. Pobavila mě obzvlášť postava babičky, genovijské královny, která je decentní dámou, ale umí to i pěkně rozjet, dělá spoustu naschválů a je velmi tvrdohlavá. Líbí se mi i tlusťoch Louie.

Audrina
21.08.2017 5 z 5

Musím říct, že příběhy princezny Mii jsou mojí srdcovkou. I když jsem už odrostla cílové skupině těchto knih, ráda se k nim vracím a zvlášť k tomuto poslednímu. Mám pocit, že Mia je tady konečně rozumná. Sice si v sobě pořád zachovala část svého bláznivého já, ale na druhou stranu se chová i logicky a rozumně. I když je knížka plná klišé a přehnané romantiky, já ji mám nesmírně ráda a ještě raději se k ní vracím.

vlkove
10.08.2017 2 z 5

Princezna Mia se dostala se svým příběhem ke konci. I ve svých 18 letech se chová dětinsky a přehnaně, její kamarádi jsou díl od dílu snesitelnější.. Jako celek mě ale kniha neoslovila, čekala jsem bombastický závěr, plný emocí a dostala jsem jen další příběh v řadě Miiných životních příhod a zbytečných trápení.
Z této série doporučuji první díl který je výjimečný a opravdu dobrý. Zbytek knih mě nezaujalo a proto nemohu doporučit.

HODNOCENÍ SÉRIE: 42 %

lilined
16.07.2016 4 z 5

Je pravda, že tato kniha ve mě nic nezměnila. Ale můžu s jistotou říct jedno. Byl to příjemně strávený čas s celou sérii. Občas jsem měla sto chutí Miu propleskat, ale u které knihy to tak není že? Celá série se četla velice dobře a jako letní četbu můžu jedině doporučit :)

stepka3765
20.09.2015 5 z 5

Tenhle díl se mi líbil nejvíc z celý série! Všechny díly byly super, ale na tenhle nic nemá. :)

Bratranice
02.06.2015 4 z 5

Po pár letech se mi do ruky konečně dostal tento poslední díl. Konec mě moc potěšil :)

kacaaba
01.08.2014 4 z 5

Tak to byl krásný happyend. Je to prostě čtení pro mladé puberťačky a rozhodně si myslím, že neurazí. Možná ta série nemusela být na 10 dílů, ale stálo to za to.

evča09
10.06.2014 5 z 5

Tuto knihu bych dokázala ohodnotit pomocí jednoho slůvka : Dokonalost!!!! :)

Roselunda 1928
05.03.2014 3 z 5

Me byl nejdriv trosicku sympatictejsi J.P., nez jsem zjistila co je to za zmetka :-)
a kniha dobra ale asi ne pro 11tilete holcicky :DDDDDDD

bookshelf
01.02.2014 4 z 5

Dílo Navždy princeznou se mi zdálo lepší než některé předcházející díly. Ačkoli se nejedná o žádné těžké čtení. Ale kdo kdy řekl, že nemáme číst to, co se nám líbí, i když se nejedná o "plnohodnotnou" knihu? Kniha jako závěrečný díl absolutně splnila má očekávání. A nechybělo ani navázání na předchozí díly.

Poutnice
01.10.2013 5 z 5

tenhle díl byl opravdu pěkně poslední :) Je znát, že Mia opravdu dospěla, skvěle si poradila s J.P. a nakonec i se vším jako vždy. A Michael :) áno, tak to má být...takže pět hvězdiček

zuzicek632
11.06.2013 5 z 5

Úžasné! :-) Jako všechny ostatní díly :-)

Enefersis
17.03.2013 5 z 5

Tahle série mě moc bavila, každá z knih mě do sebe okamžitě vcucla a než jsem se nadála, byla jsem na konci. Mia je možná dětinská, ale tak roztomile dětinská :) Taky jsem se hodně nasmála, což je ale u Meg Cabotové samozřejmost.

SPOILER
Jediné, co mi trochu vadilo, bylo, že nakonec Mie tu knihu opravdu vydali. Ne, nezávidím… no, možná trochu :D Chápu, že bez toho by nebyl pravý happy end, ale ty ukázky mě teda moc nepřesvědčily…pokud tedy všechny historické romance nepřipomínají parodii sebe sama. Ale fajn, budu to brát s nadhledem, jako všechno :D

LadyMichelle
06.03.2013 5 z 5

Já jsem právě nevěděla, že je to poslední díl, docela mě to zamrzelo. Osud princezny Mii by mě zajímal i nadále. Souhlasím s Nikol18, že Mia je dětinská, ale přesto se mi knížka líbila a hodně jsem se u ní zasmála. Takže jako oddychovku doporučuju přečíst ! :)

Nikol18
28.01.2013 1 z 5

Pořád jsem čekala, že poslední díl bude stát za to, hlavně když už je tam Mie osmnáct, ale opět jsem se zkalama. Mia se téměř nezměnila. Stále dětinská holčička. Bylo tám pár zvratů, ale na můj vkus už přehnané. Předem bylo jasné, jak to skončí, ale proč autorka to celé tak protahovala? A naprosto zbytečně. I když její knihy jsou dobré, tak tahle série mě neoslovila, i když je pro mladé dívky. Dokonce tak, že své dceři bych to nedovolila číst. Jsem zklamaná.

mischa
07.02.2012

Meg Cabot je vynikájúca spisovateľka a jej knihy sú úžasné!!!

Meg Cabot
americká, 1967