P.S. Milujem Ťa

P.S. Milujem Ťa

Holly a Gerry patří k těm šťastným manželským párům, jimž by každý mohl závidět. Náhle, v jeho třiceti letech, odhalí lékaři u Gerryho rakovinu v konečném stadiu. Holly si vůbec nedokáže život bez Gerryho představit a vlastně si ani nic takového představovat nechce. Jenže Gerry s ní má jiné plány. Pár měsíců po jeho smrti dostane Holly balíček dopisů, které pro ni její manžel sepsal a v nichž ji žádá o splnění nečekaných úkolů. S pomocí těchto dopisů, svých potrhlých kamarádek a milující rodiny, která ji někdy dohání k šílenství, Holly postupně objevuje nový život; život dokonce rozmanitější než ten, který ji osud donutil nechat za sebou.
Kniha, mezinárodní bestseller, získala ocenění Passionate Pen Honour za nejromantičtější knihu roku 2004/2005. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/190112/p-s-milujem-ta-v7N-190112.jpg 4.4833

P.S. I love you (2004)

Literatura světová, Humor, Romány
Vydáno:, Slovart (SK)

Veronika33

Kniha je moja srdcovka. Prečítala som si ju kvôli filmu, ktorý patrí k mojím najobľúbenejším. Aj keď kniha nezaujala tak ako film (bohužiaľ) aj tak dávam plný počet bodov, čo už je to moja slabosť :). Odporúčam!!! (hlavne film :P).

wiix

Keď ja mám takéto sladké a nevinné čítanie rada! V lete je to lahoda si trápne poplakať a neriešiť štýl, vetné skladby, hĺbku či posolstvo.

JaninkaKvětinka

Nádherná kniha - podle názvu by možná někdo čekal, že se "sladkým" budou lepit stránky - není tomu tak. Koupila jsem si ji na dovolenou a čekala, že mi chvíli vydrží - přeci jen nejsem takový zdatný čtenář a cca necelých 400 stránek jsem odhadovala na celý pobyt - bohužel jsem po dvou dnech už neměla co číst. Začátek je velmi smutný, ale zbytek knihy to vynahradí. Slzy i smích! Určitě doporučuji knihu oproti filmovému zpracování - kdybych viděla první film, po knize bych nesáhla, takhle to mám jednoznačně naopak.

Danca196

Knihu jsem přečetla snad během jednoho dne a několikrát si u ní pobrečela. Jsem zvědavá jaký bude film.

tomickova.k

PS: Miluju tě patří mezi mé nejoblíbenější filmy... po letech jsem se rozhodla prožít tento dojemný příběh prostřednictvím knihy. Nejprve přišlo lehké zklamání, že je kniha natolik jiná než film! Vždyť je tam snad vše jinak, jen podstata příběhu (vdova, dopisy) zůstala zachována.
Nicméně musím uznat, že kniha mě také okouzlila - sympatické postavy, které si zamilujete, vtipné i smutné pasáže, které jsou vykresleny tak reálně, že vás to prostě dostane. U posledního dopisu od Gerryho jsem měla oči plné slz...

alcahanca

Krásná kniha, těším se, až zhlédnu i filmové zpracování ;-)

lea735

Moc se mi líbil tento příběh . Smutné , Holly mi bylo líto . Přesto vše ,jsou tam popsány krásně všechny emoce, kterými každý z nás prochází . I ty, které se bojí přiznat. Holly, zažije chvíle vítězství ,ale i nečekaný podraz.Hezká Kniha, pěkně se to četlo a i slza ukápla. Dnes může být vše růžové a zítra to už vůbec nemusí být pravda.

maca1245

Jedním slovem dokonalá. :)
Moc se mi líbilo, jak se tam měnily nálady a stavy Holly. Úplně se v tom vidím

Ráčkajda

Knížku jsem četla kdysi dávno...naprosto mě uchvátila a milovala jsem ji. Líbila se naprosto každému (tedy každéé...ženské čtení), které jsem ji půjčila:-)

Atanone

Nemám ráda romantické knihy. Kdyby se mi tahle dostala do ruky před 10 lety,odložila bych ji s tím,že to číst nebudu. Neuvěřila bych,že muži jako Gerry existují.
Teď jsem si ji přečetla ráda a uvěřila tomu příběhu. Protože existují.
A protože naděje umírá poslední..a někdy vůbec ne.

Dominice

Knížku jsem přečetla jedním dechem za týden. Velmi krásný příběh. Doporučuji.

Greengrass

Ronila jsem slzy už u první kapitoly. Nevím, zda to mohu na 100% přisuzovat knize, či zda za to nemohl, alespoň částečně, hormonální výkyv.
Je těžké se loučit, je těžké dovolit milovaným odejít a je těžké znovu objevit radost ze života...
bylo krásné a velmi inspirativní, ale i vtipné, procházet s Holly touto těžkou životní etapou. Děkuji, že jsi mě vzala na tuto cestu s sebou, Holly!

Denisa153

Po dlouhé době velice povedená kniha. U některých pasážích jsem se nemohla ubránit smíchu a některých jsem měla slzy v očích což se mi stane u málokteré knihy :-)

zdazilek
12.12.2016

Krásná kniha. pěkně psaná o životě, který není vždy jen růžový. Určitě je lepší než film. Jsou v ní v veselé pasáže smála jsem se u popisu oslavy narozenin a u dovolené ve Španělsku. To bylo skvělé. A zase se mi chtělo brečet pokaždé, když Holly četla dopis od Gerryho. Krásné.

Aracely
08.12.2016

Tato nádherná kniha mi vehnala slzy do očí a to se mi u knih stává málokdy... Jako první jsem viděla film, takže jsem věděla, do čeho jdu a přesto jsem byla velmi mile překvapena...

Doporučuji k přečtení!!!

Recenze v záložkách :-).

whiolet
07.12.2016

skvěle napsaná kniha

ptacicek
28.11.2016

Knihu jsem četla již po druhé. Ale opět ve mě zanechala velmi silný dojem. Nikdo z nás neví, jak by se choval v situaci hlavní hrdinky. Ale ani jak bychom se chovali, kdybychom byli v situaci nejlepšího přítele. Kniha v sobě nese poselství a myslím si, že v každém vzbudí úvahy o správnosti některých svých činů či rozhodnutí.
Konec knihy jsem si sice představovala trošku jinak ale i přesto je úžasné. Knihu vřele doporučuji.

m.valova
27.11.2016

Krásný a smutný příběh,

Denčaa
30.10.2016

Nádherný příběh, který mě úplně pohltil. Před několika lety jsem viděla film a nedávno se mi do ruk dostala i kniha. Už od prvních stránek mě děj dojímal a soucítila jsem s hlavní hrdinkou. Bylo mi jí líto, ale držela jsem jí palce. Naštěstí neklesla na dno. Ano, potvrzuje se to, že samota, ale hlavně i rodina a přátelé léčí duši a srdce. Konec se mi zamlouval, kdyby Holly skočila do náruče jinému chlapovi, asi by moje hodnocení nebylo tak vysoké. Děkuji autorce za dojemný a poutavý zážitek.

Dee.Grusova
23.10.2016

Zbožňuji Irsko a tahle knížka se mi na hodně dlouho zapsala do paměti. Četla jsem jí i v angličtině a nemůžu si jí vynachválit. Úžasné oddechové čtení, podle mého trochu nereálné, ale přesto úžasné! :)

lenka70
19.10.2016

Moc krásná kniha......

Lucif
19.09.2016

zajímavé, mě se tedy víc líbil film, ale brala jsem to jako jiný příběh a bylo to také moc fajn ;)

Arwen329
15.08.2016

Knížka mě moc nezaujala, takže za mě nic moc...

Terezka17
02.08.2016

Knihu jsem přečetla za chvíli, až tak mě bavila. Film se mi nelíbil, Holly je úplně jiná než je popisováno. Ani obsazení mě nezaujalo, a proto dávám přednost knize.

petra4080
28.07.2016

Kniha se čte úplně sama, bohužel příběh je dle mého trochu naivní. Nápad dobrý, ale je to zdlouhavé a ufňukané, v podstatě jen hra na city.

Luci136
10.07.2016

Knizku jsem cetla par mesicu po tom,co mi zemrel braska.
Nejdriv sem ji chtela zavrit, nemela jsem silu ji cist. Moc vsechno boli stale a s knizkou jsem se prala. Ale chtela jsem moc vedet, jak to Holly zvladne, co bude delat. Muzu rict,ze jsem rada, ze jsem ji cetla! Moc mi pomohla, ulevilo se mi s touhle knizkou, zaroven jsem se snazila byt silna jako Holly.
Brecela jsem u ni skoro celou dobu, nekdy ani neslo dal cist.

martiline
08.07.2016

Moc hezké čtení. Krásně napsané. Sice smutné, ale prodchnuté láskou, nadějí a nakonec i chuti vstoupit do dalšího života. :-)

majík1
03.07.2016

Nádherná kniha,napínavá a pěkně četlo

oolinkaa
24.05.2016

krásně čtivé, byla jsem napnutá jak kšandy, jak to všechno dopadne..jen jsem čekala delší pasáže nebo zamilovanější texty u Gerryho dopisů..to mě trochu zklamalo, proto 4hvězdičky..a taky mi vadilo, že při četbě jsem si stále představovala sebe a přítele, jak by to bylo krásné, kdybych taky jednou dostala nějaké dopisy či dárky, které by mi milovanou osobu stále připomínali a dokázali mě přenést přes tu tragedii.. (tak jako tak doufám, že se toho ještě hodně let nedočkám, a budu si přítele užívat živého :D ) :D

cecetka
09.05.2016

Od Cecelie Ahernove jsem jako prvni cetla S laskou Rosie a moc se mi libil styl. Pak Kdybys me ted videla a Cesta z neznama. Vsechny se mi libily. S PS Miluji te jsem otalela, mela jsem strach, ze budu brecet. Nebrecela jsem. Tato kniha me bohuzel vubec nezaujala. Asi ve ctvrtine jsem ji odlozila a nedocetla.