Popko Popko komentáře u knih

Koncentrační tábor Osvětim - Brzezinka / Auschwitz - Birkenau/ Koncentrační tábor Osvětim - Brzezinka / Auschwitz - Birkenau/ Jan Sehn

Tenká knížečka, kde je popsán příjezd do koncentračního tábora, utrpení vězňů a až po tresty smrti nacistů. Tohle bychom měli číst, abychom zabránili tomu, že "historie se opakuje".

20.06.2018 5 z 5

Kniha mě zaujala svým názvem. Je psaná, jednoduše a hodně lidsky. Patří mezi motivační a jsou v ní myšlenky, které pro mě nebyly nové, přesto jsem si je ráda přečetla znovu. Úvodem knihy je, že se nemáme snažit, čím více se snažíme, tím víc je to na nic, což je pravda. Dále, že nemáme řešit kraviny, nikoho nezajímá, že se my cítíme blbě a nikomu tím ani nepomůžeme a závěr je, že jednou ať chceme nebo ne, stejně živí nevyvázneme a umřeme.

15.06.2018 3 z 5

Protentokrát aneb Česká každodennost 1939–1945 Protentokrát aneb Česká každodennost 1939–1945 Marie Michlová

Útlá knížečka přečtená za jedno odpoledne. Pěkný náhled na každodenní život v protektorátu. Knihu bych dala studentům středních škol do doporučené literatury.

10.06.2018 3 z 5

Na co v učebnicích dějepisu nezbylo místo 2 Na co v učebnicích dějepisu nezbylo místo 2 Stanislava Jarolímková

Kniha se dobře čte, je napsána jednoduše a zajímavě, kdyby takto byly napsány učebnice a učitelé by látku podávali v zajímavostech bylo by to skvělé. V knize se dočtete, že Baťa se inspiroval pásovou výrobou od Forda, v době Bati byl na trhu nějaký p.Rolný v oboru oděvním a měl ceny končící
číslem 6 a hlásil, že levnější než Baťa, avšak na trhu neuspěl. Laurin a Klement byli původně cyklisté. Wichterle vyrobil kontaktní čočky na stavebnici Merkur a mnoha dalších zajímavostí o známých lidech. Tato kniha se opravdu povedla.

20.05.2018 4 z 5

Evženie Grandetová Evženie Grandetová Honoré de Balzac

Četla jsem tu knihu asi před 10 lety, hodně popisování a dej se táhl pomalu...

19.05.2018 2 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Klasika, četli snad všichni.

19.05.2018

Racionální optimista Racionální optimista Matt Ridley

Některé pasáže byly naprosto úžasné,jiné mě nebavily. Myslím si, že lidstvo ke zkáze nespěje a čim dal více lidí se bude mít lépe. Líbila se mi pasáž, jak každá generace říká, že mladí lidé jsou strašní, argument ledního medvěda a vliv plantáží palmy olejné atd., dobré argumenty.

19.05.2018 3 z 5

Kniha je zajímavá svými tezemi. S většinou z nich souhlasím. Digitální média jsou prospěšná, ale zároveň ničí mozek. Myslím si, že každý nový, ať už průmyslový nebo digitální výrobek je k užitku a usnadňuje život a zároveň se z něho stává zbraň. Je na nás lidech, jak s novými technologiemi budeme zacházet.

01.05.2018 3 z 5

Botostroj Botostroj Svatopluk Turek

Četla jsem knihu, viděla jsem film. Myslím si, že kniha je napsána ze závisti, protože Baťa chtěl být úspěšný. Když chce být někdo úspěšný, musí být tvrdý na sebe i na ostatní, aby něco dokázal. Baťa před nacisti utekl do Ameriky, takže pochybuji, že by je podporoval.

22.04.2018 3 z 5

V knize najdeme ucelené informace o druhé sv. válce. Jedná se literaturu faktu, hladomor na Ukrajině, koncentrační tábory, napadení Ruska Němci, napadení USA Japonskem proložené krátkými příběhy o obětech války. Pro mě byla zajímavá část, že Hitler se chtěl nejdříve spojit s Polskem a pak napadnout Stalina, a protože Polsko odmítlo, Hitler se Stalinem napadli Polsko a rozdělili si ho. Pro mě kniha, která mi rozšířila obzory. Kdo se zajímá o historii, doporučuji.

30.03.2018 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Vypravěčka nebyla špatná volba. Tématem byla válka,láska a odpuštění. Příběh Sage byl takový normální, příběh Minky (její babičky) jsem přečetla jedním dechem a do poslední chvíle byla kniha napínavá s překvapivým koncem. Nedávám 5* jelikož jsem četla o chlup lepší knihy, ale tato kniha rozhodně nebyla ztrátou času.

03.03.2018 3 z 5

Tři tváře anděla Tři tváře anděla Jiří Pehe

Nenápadná a krásná kniha vypráví o třech generacích jedné rodiny (Josef,Hana a Alex). Kniha zachycuje i historické události a zajímavé názory na život a osud. Alexe nepostihla válka, takže si neuvědomoval, co je to štěstí, pak na to přišel...... "Možná jsem nepochopil, že na takových prostých věcech stojí svět. Že máme být pokorní a radovat se z nich.“

10.02.2018 5 z 5

Chybějící otec, chybující syn Chybějící otec, chybující syn Guy Corneau

Kniha je místy velice zajímavá a vybízí čtenáře k přemýšlení, místy se jedná o psychologii na vyšší úrovni, ve které se laik ztrácí. I přesto doporučuji, stojí za přečtení.

31.01.2018

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Jelikož tuto knihu četli i známí, kteří nečtou tolik jako já, chtěla jsem si na knihu udělat vlastní názor. Podle mě se jedná o literaturu pro 15-20 leté dívky. Panna se zamiluje do miliardáře, který ji zmlátí a ona odejde - pokračování v dalším dílu. Nejsem si jistá, jestli ho vůbec chci číst.

31.01.2018 2 z 5

Podle mě byla kniha zbytečně dlouhá, místy nezáživná. Jen proto, že měla tak skvělé recenze jsem ji dočetla do konce.

20.01.2018 2 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Velice silný zážitek. Přečteno jedním dechem, není co dodat. Tohle jsou opravdu nebezpeční lidé, jiná kultura,mentalita....

07.01.2018 5 z 5

Loutkář z ghetta Loutkář z ghetta Eva Weaver

Nádherná kniha o síle přežít, o tom jak loutky v době nejkrutější války utiší bolest, hlad, strach..Dějové linie napříč generacemi dávají příběhu šmrnc. Kniha o tom, že naděje umírá poslední. Doporučuji!!

07.01.2018 5 z 5

Sedm prvků, které změnily svět Sedm prvků, které změnily svět John Browne

Kniha je místy zajímavá,místy je méně zajímavá. Jsou v ní obecně známe informace, proto hodnotíme 3*.

31.12.2017 3 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Nějak se nemůžu začíst, asi ještě nepřišel ten správný čas na tuto knihu.

26.12.2017

O čem sním, když náhodou spím O čem sním, když náhodou spím Andrej Babiš

Autor má velmi jednoduchý jazyk. Opírá se o Tomáše Baťu, který byl na svou dobu pokrokový. Baťovi jsem to věřila,ale Babišovi ne. Protože se opírá o Baťu, tak se s některými názory ztotožňuji. Podle mě se opírá ještě o knihu "50 myšlenek,které musíte znát" - pokrok technologií. Knihou nebylo sděleno nic nového.

26.12.2017