Na co v učebnicích dějepisu nezbylo místo 2

Na co v učebnicích dějepisu nezbylo místo 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211162/na-co-v-ucebnicich-dejepisu-nezbylo-W2g-211162.png 4 13 4

Zajímavosti o událostech i osobnostech českých dějin od roku 1526 do 2. poloviny 20. století. Kniha se zaobírá osudy významných osobností našich dějin z oblasti politiky nebo kultury (např. T. G. Masaryk, J. Masaryk, E. Hácha, L. Marold, J. Jungman), důležitým historickým událostem (prusko-rakouská válka, atentát na Heydricha, vzpoura Chodů atd.), historií českých podnikatelských subjektů (např. automobilka Škoda) nebo málo známým zajímavostem (historie stavebnice Merkur apod.).... celý text

Popko
20.05.2018 4 z 5

Kniha se dobře čte, je napsána jednoduše a zajímavě, kdyby takto byly napsány učebnice a učitelé by látku podávali v zajímavostech bylo by to skvělé. V knize se dočtete, že Baťa se inspiroval pásovou výrobou od Forda, v době Bati byl na trhu nějaký p.Rolný v oboru oděvním a měl ceny končící
číslem 6 a hlásil, že levnější než Baťa, avšak na trhu neuspěl. Laurin a Klement byli původně cyklisté. Wichterle vyrobil kontaktní čočky na stavebnici Merkur a mnoha dalších zajímavostí o známých lidech. Tato kniha se opravdu povedla.

Madelisi
13.04.2018 3 z 5

Precizně sepsáné informace. Kdybych měla být upřímná, tak popisy hradů mě nudily, já jsem spíš na příběhy a lidi.
Knihu jsem si koupila kvůli anotaci a dostala jsem vše, co mi bylo slíbeno. I víc. Paní Jarolímková si skutečně dala velkou práci se sesbíráním všech informací.

kejty91
14.01.2016 3 z 5

Určitě to nebylo jen takové to "lážo plážo" napsat takovou knihu. V českých dějinách je určitě mnoho okamžiků, o kterých je třeba se zmiňovat a vědět o nic - i více. Nicméně tedy obdivuji autorčin výběr a kniha mě osobně nezklamala.

tenax
14.08.2014 4 z 5

Název skutečně vyjadřuje obsah, spousta informací a zajímavostí o známých osobnostech, událostech, firmách a věcech, které v učebnicích obvykle nejsou. Kniha je napsána lehkým a přehledným stylem, dobře se čte, pobaví i poučí.