popelka595 popelka595 komentáře u knih

Vše co jezdí a létá Vše co jezdí a létá neznámý - neuveden

Ze začátku se mi tahle knížka moc líbila, než mi ji začal syn nosit desetkrát denně, s tím, že ji chce opět číst :)) Fakt krásně a zábavně nakreslené a popsané. Tohle za nás nebylo :)))

04.12.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

"Než jsem tě poznala" je neuvěřitelně lidský příběh dvou mladých lidí, kterým jsem tak moc fandila, že jsem ještě dlouho po dočtení musela myslet na to, jak hrozně musí být těžký, loučit se nadobro s někým, koho milujete..
Na obal knížky bych jen přidala varování, že při čtení hrozí vyšší spotřeba papírových kapesníčků. Takhle moc jsem snad ješte nikdy u knížky nebrečela.

20.11.2016 5 z 5

Kryštůfkovi andělé Kryštůfkovi andělé Jaroslav Kalousek

Kouzelná knížka, kterou synovi hrozně ráda čtu. Ze srdce ji doporučuji všem rodičům s dětmi :)

10.11.2016 5 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Málokdy se mi stává, abych měla při čtení husí kůži. Děkuji Anitě Moorjany za silný zážitek..

06.11.2016

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

S touto knížkou pracuji již přes šest let a musím říct, že za tu dobu mi hodně ulehčila život. Kdybych mohla, zavedla bych ji jako doporučenou literaturu na základní škole.

15.10.2016 5 z 5

BioAbecedář Hanky Zemanové BioAbecedář Hanky Zemanové Hana Zemanová

Hanka Zemanová si s touhle knížkou dala opravdu práci a je to na ní hrozně znát. Jakožto vyživová poradkyně jsem přečetla spoustu knížek o "zdravém životním stylu", žádná z nich mě ale neoslovila tak jako právě tahle. Moc ji doporučuji všem, kteří se o výživu jakkoliv zajímají. Určitě to není typ knihy, kterou přečtěte a odložíte :)

15.10.2016 5 z 5

Duše Indiána a další zápisky Ohiyesa Duše Indiána a další zápisky Ohiyesa Charles Alexander Eastman

Často jsem při čtení měla pocit, jako bych to psala já.

"Každý pěkný kamínek byl tehdy pro mě cenný, každý rostoucí strom byl hoden úcty. Nyní se kláním s bílým mužem před namalovanou krajinou, jejíž hodnota se vyjadřuje v dolarech."

27.09.2016 4 z 5

Záblesky paměti Záblesky paměti Timothy Leary

Tahle knížka mě úplně pohltila. Zprvu jsem si myslela, že těch 568 stránek budu číst aspoň týden a nakonec mi to nezabralo ani dva dny (skoro jako kdybych byla taky na nějakým tripu :)) Místy mi to trošku připomínalo Foresta Gumpa :))

05.09.2016 5 z 5

Síla je ve vás Síla je ve vás Louise L. Hay

Tuhle knížku jsem již několikrát darovala, protože je jednoduše úžasná.
"Láska je něco, pro co se můžeme rozhodnout, tak jako se rozhodujeme pro hněv, nenávist nebo smutek. Můžeme se rozhodnout pro lásku. Je to ta nejmocnější uzdravující síla, jaká vůbec existuje."

Pozitivní myšlenky pro každý den Pozitivní myšlenky pro každý den Louise L. Hay

Mám tyhle pozitivní knížky fakt ráda. Kor když zrovna něco řeším. Přivede mě to na jiné myšlenky a já si díky tomu připomenu staré dobré moudro, že vše je tak, jak má být.

Prameny poznání Prameny poznání Patricie Anzari

Patricie Anzari znám osobně z přednášek v Městské knihovně v Praze. Je to neuvěřitelně pozitivní a láskyplná žena, které nechybí vtip a nadhled, svým příkladem dodává druhým odvahu a naději. Tato knížka se čte úplně sama a určitě stojí za přečtení všem věkovým kategoriím.

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Tato knížka patří k mým nejoblíbenějším od Coelha, některé úryvky by se daly tesat do kamene.

"Celý život jsem chápala lásku jako jakési sdílené otroctví. Byla to lež: svobodný je jenom člověk, v jehož životě láska je. Kdo se někomu plně oddá, kdo se cítí svobodný, miluje nejvíc. Taková je zkušenost se svobodou, mít to nejdůležitější na světě, aniž by mi to patřilo."

"Na těch nejdůležitějších setkáních se naše duše domluví ještě dřív, než se setkají těla."

Koncept kontinua Koncept kontinua Jean Liedloff

Tato knížka se ke mně dostala "náhodou" skrze doporučení Jaroslava Duška v době, kdy jsem byla těhotná a protože Jarda vždycky doporučuje výborné knížky, bylo jasné, že si musím knížku pořídit. Myslím si, že nebudu lhát, když řeknu, že v knížce zní praxe konceptu rozhodně jednodušeji než v našich podmínkách, už jen proto že u indiánů se u dítěte střídá celá rodina, zatímco u nás na dítě připadá jedna pečující osoba. Přesto si myslím, že si v ní každý může najít to, co hledá.

Škvár Škvár Charles Bukowski

Kdybych neznala bukovu předchozí tvorbu, skoro bych si myslela, že Škvár napsal někdo jiný. Škvár je opravdu jiný, ale je to pořád ten starej dobrej Hank, s kterým jsem toho "prožila" tolik, že jsem si hrozně přála, aby nikdy neumřel. Pro mě osobně jeho nejsilnější dílo.

Suchý hadr na dně mořském Suchý hadr na dně mořském Ivana Chřibková

Musím říct, že jsem se u téhle knížky kolikrát opravdu hodně hlasitě smála, takže ji nedoporučuju číst v mhd, jestli nechcete, aby se za vámi lidi pohoršeně otáčeli :D

27.02.2016

Proměna Proměna Wayne W. Dyer

Nejdříve doporučuji zhlédnout stejnojmenný film, na který se knížka často odkazuje, jinak byste se mohli ztrácet. A pak taky musím říct, že tahle knížka s mým egem opravdu hodně zamávala a dobře mu tak :)

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Zblbnutá reklamou jsem si knihu pořídila, přečetla, ale že bych si z ní sedla na zadek, se říct nedá. Je tam pár zajímavých postřehů, ale jinak mě prakticky vůbec nezaujala.

09.12.2015 1 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Jedna z nejkrásnějších knih od Coelha.

"Když je žák připraven, učitel se vždy objeví."

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malýho prince můžu číst po sto padesáté a stejně v něm vždy najdu něco nového. Exupery to napsal tak krásně, že vždycky ještě dlouho po dočtení nechci otvírat žádnou jinou knížku.

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

V jednoduchosti je síla.
Tuhle knížku naprosto miluju.