popelka595 popelka595 komentáře u knih

Schola alternativa Schola alternativa Natálie Kocábová

Přemýšlím, jestli mám právo hodnotit knihu, když jsem ji nebyla schopná dočíst. Tohle fakt nešlo. Umím si představit, že někomu to sedne, mně bohužel vůbec.

25.07.2018 odpad!

Jak přežít těhotenství Jak přežít těhotenství Veronika Hájek Hurdová

Knížku jsem dostala od kamarádky, když jsem byla těhotná a byla jsem ji za ní moc vděčná. Naprosto mi sednul Veroniky otevřený a ironický styl psaní. Válela jsem se u ní smíchy, dělala si poznámky, cože teda vlastně potřebuju za tu výbavičku a v neposlední řadě jsem se díky ní mohla připravit na tolik oblíbené otázky typu: "už víte, co to bude" apod. A věřte, že moje (díky Veronice připravená) odpověď "doufáme že dítě" vyvolávala u druhých úsměv na tváři. A o tom to myslím celý je. I v těhotenství se můžeme smát. A hodně! Veroniko, díky!

25.07.2018 4 z 5

Básničky od srdíčka Básničky od srdíčka Zuzana Kopecká

Hodnotím dětskýma očima za plný počet hvězd. A nestydím se říct, že se mi některé básničky líbí i teď :D

25.07.2018 5 z 5

Klíč k rodině aneb Manuál k dětské duši Klíč k rodině aneb Manuál k dětské duši Táňa Havlíčková

Vůbec nevím, jak knihu hodnotit. Strašně moc věcí mi při čtení vadilo: od stylu psaní (ala základní škola), přes neustále otravné opakování, příliš mnoho informací ze života autorky nebo časté rádoby vtipné narážky na některé styly.

Co hodnotím pozitivně, respektive aspoň doufám, že to byl ten důvod, proč se tato kniha vydala (a nikoliv jen vydělaní peněz), je snaha o lepší komunikaci mezi lidmi, která začíná v rodině.

Je na každém, jak se ke knize postaví a jestli si z ní něco vezme. Já si z ní mnoho neodnáším.

26.06.2018 2 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Tohle je přesně ten typ knížky, který se k vám dostane v ten správný čas.
Lorna musí být opravdu pozemský anděl, jinak si nedovedu vysvětlit, kde se v ní bere tolik síly, lásky a soucitu, který ji může většina z nás jen závidět. Ale proto Lorna knihu nepsala. Kniha má v sobě důležité poselství pro nás všechny.. Opravdu úžasné čtení!

21.05.2018 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Tyhle knížce jsem obětovala 6 hodin svýho spánku a nelituju toho! I přestože to je hrozná volovina (v dobrým), tak mě to fakt bavilo!! :D

24.04.2018 5 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Myslím, že jakákoliv knížka, která pomůže zlepšit, či dokonce zachránit - byť i pouze jediný partnerský vztah - má velky smysl.

20.04.2018 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Fakt jsem se snažila najít na knížce to pěkný, z čeho si čtenáři sedli na zadek tak moc, že jí to vysloužilo označení "bestseller", ale tentokrát se mi to bohužel nepovedlo.
Dva mladí lidi, kteří mluví svým vlastním jazykem, mi k srdci vůbec nepřirostli. A nepomohla tomu ani návštěva Amsterdamu, kde jsem strávila přes rok života a který mi naopak přirostl k srdci hodně.
Asi už jsem alergická na knížky, které nám mají "připomenout", jak omezený čas tady na Zemi máme a jak bysme ho proto měli využít naplno..
Jediná rovina, která mi v knížce přišla zajímavá, byla z pohledu rodičů. Neumím si ani představit, jak musí být psychicky náročné mít doma dítě s rakovinou..

19.03.2018 2 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek od Elle Kennedy. Kombinace vtipu, sexu a hokeje prostě nemůže zklamat :)

12.03.2018 5 z 5

Děti poznávají - Auta Děti poznávají - Auta Pavlína Šamalíková

Malá knížka, leč mým synem velmi oblíbená. Díky ní se naučil říkat pickup a jeřáb :))

03.03.2018 4 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

I když jsem knížku četla ještě jako dítě, vybavuju si z ní prakticky vše a to si běžně nepamatuju, co bylo v knížce, kterou jsem četla pred rokem :)) Knížka se do mě opravdu hluboko zaryla, jako se to málokteré podaří..

03.03.2018 5 z 5

Feng-šuej rychle a prakticky Feng-šuej rychle a prakticky Selena Summers

Moje první knížka o feng-šuej, na kterou jsem "náhodou" narazila v levných knihách. I přestože mi moc nevyhovuje styl, jakým je psána (formou otázek a odpovědí), základní povědomí o feng-šuej jsem díky ní dostala.

03.03.2018 4 z 5

O rodičích a dětech O rodičích a dětech Emil Hakl (p)

Knížku jsem četla už před lety, ale stále si vybavuju, že jsem se u ní opravdu hodně bavila. I když nesnáším hlášku: "příjemné oddychove čtení", na tuhle knížku mi to sedí na 100% :))

03.03.2018 5 z 5

Dievča, ktoré si tu zanechal Dievča, ktoré si tu zanechal Jojo Moyes

Nemám ráda knížky s válečnou tématikou. U Jojo Moyes jsem se překonala. A jsem za to hrozně ráda, protože Dívka, jež jsi tu zanechal; je ten nejsilnější příběh, co jsem kdy četla.

27.02.2018

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Vždycky když čtu příběhy od Jojo Moyes, žiju mimo realitu. Takže pak zažívám takové vtipné situace, jakože se divím, že když se podívám z okna, vidím naši zahradu a ne moře.
Jojo Moyes mě opět dostala. Geniální děj, nádherné prostředí, dokonale popsané postavy. Jako bonus happyend jak blázen. Co víc si může moje romantická duše přát.
Kdyby takové místo skutečně existovalo, mám velkou potřebu jet tam na dovolenou :)

26.02.2018 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Není mi 14 (letos mi bude 32, i když je pravda, že se cítím na 16), nemám vztah ke koním a přesto se mi kniha fakt líbila. Líbilo se mi, jak Jojo popisovala odchod dědečka Sarah, protože přesně takhle si to zasloužil. Taky jsem Jojo vděčná za happyend, protože blbej konec bych těžko rozdýchávala, potom, co jsem těm třem celou dobu tak fandila :))

19.02.2018 4 z 5

Vzpomínky na nebe Vzpomínky na nebe Wayne W. Dyer

Děti toho vědí mnohem víc, než si většina rodičů myslí.
I když se v knize spoustu věcí mockrát opakuje, přečtení stálo za to.

17.02.2018 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek od Jojo Moyes, i přestože jsem prvních 40 stran umírala nudou.. Ale jak už to u mě s knížkami od Jojo Moyes bývá zvykem, najednou byly dvě hodiny v noci a já si uvědomila, jak mě Jojo Moyes opět dostala. A jak jsem pomalu ale jistě Jess, Edovi, Tanzie, Nickovi a Normanovi úplně propadla :)). Brečela jsem, smála se a nakonec mi bylo strašně líto, že to skončilo, protože bych o téhle pětici mohla číst až do rána :)) Chtělo by to nějaké pokračování, protože konec knížky byl krásný začátek něčeho nového.. :)

24.01.2018 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Hned na úvod chci říct, ze nemám ráda pokračování úspěšných filmů a už vůbec ne knih, protože si myslím, že první díl je tak jedinečný, že není možné, aby byl druhý díl stejně tak dechberoucí. I proto tu teď velmi ráda přiznám, jak jsem se tentokrát šeredně spletla a jak se mnou "Život po tobě" opět tak moc zamával, že už třetí den po dočtení nejsem schopná otevřít jinou knihu, protože mám stále v hlavě Lou a Sama :))

12.01.2018 5 z 5

Tibetská medicína v praxi Tibetská medicína v praxi Vitaly Radnaev

Tibetská medicína je něco, co mi, nejen ohledně výživy, dává opravdu smysl.

10.01.2018 5 z 5