popelka595

zrušený profil

Indigové pohádkyIndigové pohádkyMartina Mia Svobodová

Nevystihla bych knihu lépe, než slovy mého syna po přečtení poslední pohádky: "To bylo tak krásný, mami, ale nevíš náhodou, jestli nemaj pokračování?"

05.05.2020

Flandil u doktoraFlandil u doktoraBarbora Hamblin

Flandil ve školce i u doktora jsou jedny z mála knížek, které dokáže náš čtyřletý syn opravdu se zájmem poslouchat :)). A baví to i nás rodiče. Respektující styl výchovy je nám velmi blízký a není to tak dávno, co jsme byli sami dětmi a bývali bychom takové knížky tenkrát moc ocenili. Jsou totiž léčivé :)

09.04.2020

Z pohádky do pohádky - Nejkrásnější české pohádky pro malé čtenářeZ pohádky do pohádky - Nejkrásnější české pohádky pro malé čtenářeAlexandra Niklíčková

Klasické české pohádky, které nás se synem moc bavily. Největší úspěch měl "Otesánek" a "O Koblížkovi", i když mně se nejvíc líbilo "O třech pradlenách" :))

03.03.2020

Zvířátka na farmě - Veselé říkankyZvířátka na farmě - Veselé říkankykolektiv autorů

Básničky, které umíme doma všichni :) Veselé a nakažlivé :)

06.01.2020

Námi to končíNámi to končíColleen Hoover

S domácím násilím jsem se poprvé setkala na praxi v rámci studia sociální práce. Když bych měla říct nahou pravdu, opravdu mě tenkrát ty ženy svým způsobem uvažování rozčilovali, vůbec jsem se do nich nedokázala vcítit. A to až do dneška, kdy jsem dočetla tuto knihu a kdy naopak začínám konečně chápat a obdivovat každou silnou ženu, která se dokáže domácímu násilí postavit.
Kniha je to opravdu jiná, žádnou takovou jsem od Coleen Hoover ještě nečetla. Možná právě proto, že tahle autorka má stále čím překvapit..

31.05.2019

Moře kliduMoře kliduKatja Millay

Je mi to líto, ale fakt mě to vůbec nebavilo. Navíc mi to celý přišlo strašně depresivní. Dočetla jsem to večer před spaním a celou noc se mi zdály noční můry.

06.03.2019

O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavuO krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavuWerner Holzwarth

Momentálně nejoblíbenější knížka našeho tříleťáka. Díky ní už v přírodě pozná, čí je čí hovínko :))

13.02.2019

PianistaPianistaWladyslaw Szpilman

Knihu jsem četla už kdysi, ale bohužel pro mě si z ní vybavuju prakticky vše.
Myslím si, že snesu hodně :)) (už jako "malá holka" jsem ulítávala na čtení thrillerů, hororů a doteď miluju černý humor Quentina Tarantina), ale pianista byl i na mě silna káva. A nejhorší na tom všem je, že tohle není žádný vymyšlený příběh, který má za cíl postrašit puberťáky. Tohle je krutá a surová realita o době a místě, kde každé ranní probuzení znamenalo malé vítězství.
Samozřejmě nemůžu dát jinak než plný počet hvězd, ale číst ani vidět bych to znovu zrovna nemusela.

18.01.2019

Raději zešílet v divočině. Setkání s šumavskými samotářiRaději zešílet v divočině. Setkání s šumavskými samotářiAleš Palán

Nevím, jestli to je tím, že "raději zešílet v divočině" je neuvěřitelně autentická a upřímná kniha, ale nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout. Stejně jako sám autor vnímám, že nemám nejmenší právo kohokoliv ze samotářů soudit či hodnotit (I když samozřejmě někteří mi byli sympatičtí více a jiní méně). I tak mi často hlava nebrala, kde se v nich bere tolik síly, moudrosti a třeba u dvojčat i humoru.
Za mě opravdu úžasná knížka s nádhernými fotografiemi.
Už teď se moc těším na slibovaný dokument.

28.12.2018

Sama sebouSama sebouJojo Moyes

Moc mě bavilo pozorovat, jak se stará dobrá Louisa Clarková pomalu ale jistě vrací zpět.. A že to byl návrat se vší parádou (doslova :D). Will by na ní byl určitě moc pyšný. Opravdu vydařený závěr série.

26.11.2018

Náš světNáš světEva Veberová

Totálně srdeční záležitost, tuhle knížku jsem jako dítě úplně milovala. Teď už bohužel vůbec není k sehnání.

11.11.2018

Okamžiky štěstíOkamžiky štěstíPatrik Hartl

I když mi je Patrik Hartl hrozně sympatický jako člověk a jeho první knížka se mi moc líbila - "okamžiky štěstí" se číst fakt nedaly. Nevadil mi ani tak styl psaní alá "jak mu zobák narost" jako spíš to, že jsem u čtení měla často pocit, že čtu nějakou stupidní telenovelu. Dočetla jsem to opravdu se sebezapřením jen proto, že nemám ráda rozečtený knížky.

02.11.2018

Prvok, Šampón, Tečka a KarelPrvok, Šampón, Tečka a KarelPatrik Hartl

Na začátku jsem se po pravdě fakt nudila, místy jsem naopak umírala smíchy a nakonec jsem došla k tomu, že to nebylo vůbec špatný. Hlavně se mi hrozně líbilo, že to bylo tak reálný, že bych si klidně takovou partičku kamarádů uměla představit.

16.09.2018

Království za láskuKrálovství za láskuLucie Horáková Auzká

Čtu opravdu hodně, snesu teda ledasco, ale tohle bylo i na mě tak příšerně napsaný, že se to vůbec nedalo číst. Hlavní hrdiny bych oba nejradši propleskla, jak mi za ně bylo trapně, děj rovná se nule, chyběl tam vtip, napětí, závěr. Až jsem si na konci říkala, že si z nás autorka udělala snad jen srandu. A já opravdu a upřímně po dlouhý době lituju času, který jsem do knížky vložila.

21.08.2018odpad!

Danteho holkaDanteho holkaCourtney Cole

Taková milá, vtipná a předvídatelná pohádka o jedný sympatický bláznivý holce a krásném, bohatém a dokonalém princi.

13.08.2018

Můj život u sousedůMůj život u sousedůHuntley Fitzpatrick

Už dlouho jsem nečetla tak příšerně nudnou knížku, měla jsem co dělat, abych to vůbec dočetla. Tohle bych nikomu nedoporučila ani omylem.

12.08.2018

Pekáč buchetPekáč buchetKateřina Petrusová

Takhle moc jsem se u čtení už dlouho nezasmála. Nemělo to chybu!

01.08.2018

Zakázané ovoceZakázané ovoceJojo Moyes

Jojo Moyes psát umí, proto mě ani tentokrát vůbec nezklamala. Byť mi teda pořádnej nášup postav dokázal na chvíli udělat v hlavě guláš :). Příběh to byl krásný, lidský, opět spojen dvěma různými liniemi, v čemž je Jojo fakt dobrá.

27.07.2018

Schody do nebeSchody do nebeLorna Byrne

Stejně jako "Andělé v mých vlasech" mě i "Schody do nebe" hodně silně zasáhly. Nevím, jak to Lorna dělá, ale její knížky jsou jedny z nejlepších, co jsem kdy četla.

25.07.2018

Kreslíme krok za krokemKreslíme krok za krokemRenata Frančíková

Knížku jsem si koupila kvůli synovi, protože jsem si uvědomila, že neumím nakreslit nic jiného kromě motýla a prasete.
A musím říct, že dobrý, protože už jsem s její pomocí zvládla nakreslit opici, papouška i medvěda :D

Schola alternativaSchola alternativaNatálie Kocábová

Přemýšlím, jestli mám právo hodnotit knihu, když jsem ji nebyla schopná dočíst. Tohle fakt nešlo. Umím si představit, že někomu to sedne, mně bohužel vůbec.

25.07.2018odpad!

Jak přežít těhotenstvíJak přežít těhotenstvíVeronika Hurdová

Knížku jsem dostala od kamarádky, když jsem byla těhotná a byla jsem ji za ní moc vděčná. Naprosto mi sednul Veroniky otevřený a ironický styl psaní. Válela jsem se u ní smíchy, dělala si poznámky, cože teda vlastně potřebuju za tu výbavičku a v neposlední řadě jsem se díky ní mohla připravit na tolik oblíbené otázky typu: "už víte, co to bude" apod. A věřte, že moje (díky Veronice připravená) odpověď "doufáme že dítě" vyvolávala u druhých úsměv na tváři. A o tom to myslím celý je. I v těhotenství se můžeme smát. A hodně! Veroniko, díky!

25.07.2018

Básničky od srdíčkaBásničky od srdíčkaZuzana Kopecká

Hodnotím dětskýma očima za plný počet hvězd. A nestydím se říct, že se mi některé básničky líbí i teď :D

25.07.2018

Klíč k rodině aneb Manuál k dětské dušiKlíč k rodině aneb Manuál k dětské dušiTáňa Havlíčková

Vůbec nevím, jak knihu hodnotit. Strašně moc věcí mi při čtení vadilo: od stylu psaní (ala základní škola), přes neustále otravné opakování, příliš mnoho informací ze života autorky nebo časté rádoby vtipné narážky na některé styly.

Co hodnotím pozitivně, respektive aspoň doufám, že to byl ten důvod, proč se tato kniha vydala (a nikoliv jen vydělaní peněz), je snaha o lepší komunikaci mezi lidmi, která začíná v rodině.

Je na každém, jak se ke knize postaví a jestli si z ní něco vezme. Já si z ní mnoho neodnáším.

26.06.2018

Andělé v mých vlasechAndělé v mých vlasechLorna Byrne

Tohle je přesně ten typ knížky, který se k vám dostane v ten správný čas.
Lorna musí být opravdu pozemský anděl, jinak si nedovedu vysvětlit, kde se v ní bere tolik síly, lásky a soucitu, který ji může většina z nás jen závidět. Ale proto Lorna knihu nepsala. Kniha má v sobě důležité poselství pro nás všechny.. Opravdu úžasné čtení!

21.05.2018

NávrhNávrhElle Kennedy

Tyhle knížce jsem obětovala 6 hodin svýho spánku a nelituju toho! I přestože to je hrozná volovina (v dobrým), tak mě to fakt bavilo!! :D

24.04.2018

Pět jazyků láskyPět jazyků láskyGary Chapman

Myslím, že jakákoliv knížka, která pomůže zlepšit, či dokonce zachránit - byť i pouze jediný partnerský vztah - má velky smysl.

20.04.2018

Hvězdy nám nepřályHvězdy nám nepřályJohn Green

Fakt jsem se snažila najít na knížce to pěkný, z čeho si čtenáři sedli na zadek tak moc, že jí to vysloužilo označení "bestseller", ale tentokrát se mi to bohužel nepovedlo.
Dva mladí lidi, kteří mluví svým vlastním jazykem, mi k srdci vůbec nepřirostli. A nepomohla tomu ani návštěva Amsterdamu, kde jsem strávila přes rok života a který mi naopak přirostl k srdci hodně.
Asi už jsem alergická na knížky, které nám mají "připomenout", jak omezený čas tady na Zemi máme a jak bysme ho proto měli využít naplno..
Jediná rovina, která mi v knížce přišla zajímavá, byla z pohledu rodičů. Neumím si ani představit, jak musí být psychicky náročné mít doma dítě s rakovinou..

19.03.2018

Hodnej klukHodnej klukElle Kennedy

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek od Elle Kennedy. Kombinace vtipu, sexu a hokeje prostě nemůže zklamat :)

12.03.2018

Děti poznávají - AutaDěti poznávají - AutaPavlína Šamalíková

Malá knížka, leč mým synem velmi oblíbená. Díky ní se naučil říkat pickup a jeřáb :))

03.03.2018