Náš svět

Šedivá, Eva, 1934- (Ilustrátor)
Obrázková encyklopedie přibližuje nejmenším dětem všechny oblasti všedního života.

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/94185/nas-svet-94185.jpg 4.534
Pro děti a mládež, Encyklopedie, vzdělání
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Náš svět

popelka595
11.11.2018

Totálně srdeční záležitost, tuhle knížku jsem jako dítě úplně milovala. Teď už bohužel vůbec není k sehnání.

Petass
02.03.2018

Kniha mého dětství. Převelice oblíbená, vlastníme ji v salátovém vydání. Kreslená encyklopedie o rodině, vztazích, povoláních, přírodě, městě, vesnici a spoustě dalších věcí kolem nás. Některé části už sice dnes nejsou úplně aktuální a některé prvky "výchovy" bychom dnes asi odsoudili, ale pořád zůstává spousta stran, které dětem mnoho témat přiblíží a vysvětlí. I moje děti ji milují. Škoda, že už se dnes nedá skoro sehnat...

Vladus9
15.07.2017

Jako mala jsem si ji s babickama a rodicema strasne rada prohlizela. Nedavno jsem si na ni vzpomnela a vytahla ji z pudy. Schovavam si ji pro pripadneho pokracovatele rodu :) Nektere obrazky mam stale v hlave, nadcasova kniha.

Lucissia
30.03.2017

Na tuto knížku mám krásné vzpomínky, a strašně ráda jsem v ní listovala a prohlížela si ji. Teď jsme ji přečetli se synem a i s odstupem téměř 30 let mě předčítaní bavilo, syna moc zaujala, pořád se na něco vyptával... A vůbec mi nevadí, že je tam JZD, Československo, Národní výbor a tak. Nechápu, proč pro tohle někdo takové knihy odsuzuje. Vždyť je to jednou naše minulost, tak se s tím musíme smířit. Já jsem se synovi snažila něco vysvětlit, tak už vidím, jak dnes ve školce perlí :-) A snad úplně nejvíc ho dostal ten nakreslený počítač na jedné z posledních stránek. To byly oči jak tenisáky. :-D Knížku si bude určitě ještě dlouho prohlížet a já sama se k ní ráda vrátím s druhým synátorem. :-)

ujira
01.03.2017

Opravdu povedená knížka pro děti, listovaly si v ní s chutí mé děti, nyní vnuk a tak jsem ráda, že do ní koukám znovu. Lepší než obsah jsou ale ilustrace, podněcují k rozhovoru a kladení otázek.

Gayatri
17.01.2017

Moje nejmilovanější kniha z dětství :) Jsem moc ráda, že jí mamka schovala a mám ji teď i pro syna :) Pokud byste na ní někde narazili třeba v antikvariátu, tak neváhejte :)

jitka7
27.10.2016

:))) Knihu jsem nedávno našla při třídění... sice je hodně věcí jinak, ale s úsměvem na tváři jsem si ji teď zběžně pročítala. Jako kdysi s mamkou.

FMMMM
05.08.2016

V době vydání byla kniha určitě skvělá! V dnešním "moderním" světě, už je hodně věcí jinak neb je knihu potřeba aktualizovat. :-) Stačí si přečíst kapitoly ohledně zaměstnání rodičů, domácích prací, prožití volného víkendu, atd. Oproti tomu je mnoho věcí při starém, fauna, flora… Kniha je pěkně ilustrovaná a výborně se čte. Určitě bych nekupoval, ale pokud se Vám dostane do ruky. Není k zahození. :-)

encyklopedie pro děti

Eva Veberová