Náš svět

Šedivá, Eva, 1934- (Ilustrátor)
Obrázková encyklopedie přibližuje nejmenším dětem všechny oblasti všedního života.

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94185/nas-svet-94185.jpg 4.643
Pro děti a mládež, Encyklopedie
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Náš svět

Sandra27

skvělá kniha!

PetraJirků
17.11.2019

Úžasná kniha, jako dítě jsem ji měla moc ráda :)

terimila
09.11.2019

Koukám, že jsme byli všichni, čtenáři téhle půvabné dětské encyklopedie, úplně stejní. :))) Taky jsem ji milovala, taky jsem jí listovala furt a furt, tahala ji všude a četla pořád dokola, a taky jsem ji nakonec zničila. I když čert ví, třeba se ještě někde na půdě u našich její trosky válejí... Budu to tam jednou muset prosmejčit pořádně.
Knížka to byla krásná a moc pěkně dětem ukazovala svět kolem. Jo, spousta věcí z toho dnes už neplatí, spousta jich byla poplatná době... ale byla to daň za to, kdy to vyšlo. Ráda bych si ji prolistovala znova. :-)

Fontak
29.08.2019

Moje dětství od A až do Z. Tuhle knížku jsem jako malý tak často četl a tolik jsem ji všude tahal s sebou, až jsem ji úplně roztrhal a zbyly z ní jen cáry.

Edeltruda
28.06.2019

Ach, takový poklad a my ji jako malí zničili. :-( Některé reálie se už časem sice trochu změnily, ale stále může směle konkurovat i dnes vydávaným dětským knížkám - encyklopediím pro nejmenší.

Mánička178
06.05.2019

Jedna ze zásadních knížek mého dětství, díky čemuž z ní zbyla kniha v totálně rozsalátovaném stavu, slepovaná izolepou, dotrhaná, pomalovaná - ach joj :D Když jsem si ji prohlížela s několikaletým odstupem, úplně se mi v hlavě začaly objevovat obrazy, kdy jsme knížku horlivě četli jako děti, začalo to ve mně vyvolávat úplně ty stejné pocity - tolik jsem si tehdy přála dvoupatrovou postel jako měli Katka s Honzíkem, krabičku kříd a tabuli na psaní v pokoji, líbilo se mi, že se dají sbírat obaly od čokolád... Pochmurné obrázky bouřky, majáku, moře, co mě nějak skličovaly.
Nejraději jsem se utápěla v obrázcích odehrávajících se u prarodičů na vsi v jednotlivých ročních obdobích, a pak taky ty z přírody a lesa - působily na mě tak nějak idylicky a klidně. Pusa umazaná od borůvek, konvička na maliny za maminčiným pasem...a taky si díky téhle knize navždy pamatuju, že Kulíšek nejmenší je naše nejmenší sova :D
Charakter obrázků se člověku opravdu vryje do paměti, takže jsem až jako dospělejší zjistila, že vedlejší příběhy Čtyřlístku - Na hradě Kulíkově - kreslila také Eva Šedivá :)
Jak už bylo řečeno, spoustu věcí se do dnešní doby radikálně změnilo, genderová pseudověda a feministky by jistě znechuceně knížku odsoudily, tramvaje už nejezdí na čele s rudou hvězdou, ve škole neučí soudružky a Německo je sjednocené :) Ale i přes to všechno budu tu izolepou slepovanou knížku uchovávat pro svoje děti a budu doufat, že je osloví stejně jako mě. I kdyby si měly zapamatovat snad jen toho kulíška jako nejmenší sovu :D

popelka595
11.11.2018

Totálně srdeční záležitost, tuhle knížku jsem jako dítě úplně milovala. Teď už bohužel vůbec není k sehnání.

Petass
02.03.2018

Kniha mého dětství. Převelice oblíbená, vlastníme ji v salátovém vydání. Kreslená encyklopedie o rodině, vztazích, povoláních, přírodě, městě, vesnici a spoustě dalších věcí kolem nás. Některé části už sice dnes nejsou úplně aktuální a některé prvky "výchovy" bychom dnes asi odsoudili, ale pořád zůstává spousta stran, které dětem mnoho témat přiblíží a vysvětlí. I moje děti ji milují. Škoda, že už se dnes nedá skoro sehnat...

Famfrpál v průběhu věků
Famfrpál v průběhu věků