Záblesky paměti

Záblesky paměti

Timothy Leary zakončil studia doktorátem z klinické psychologie. Vedl projekt psychedelického bádání ve středisku pro výzkum osobnosti, ve kterém používal LSD a jiné látky rozšiřující vědomí. Pro šíření svých nekonformních názorů byl kriminalizován a ve vězení strávil několik let. Po propuštění pokračoval ve výzkumu a v popularizaci drogové kultury. Tato kniha je jeho autobiografií....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30969/zablesky-pameti-30969.jpg 4.672

Flashbacks (1992)

Literatura světová
Vydáno:, Votobia

pindo

Flashbacks alebo Life of troublemaker..potom čo som prečítal, by som dokonca videl slovo troublemaker ako synonymum slova leary..veľmi pútavo napísaná autobiografia bez absencie pikantných zážitkov..mám pocit, že autor sa pri opise nevyhýbal takmer ničomu..kto chce získať poznatky o psychedelickej etape americkej psychológie (a nie len o tom) - doporučujem.

daniel0663
17.12.2017

Co měl rád tatínek psychedelické psychedelie, který se nechal namísto smrti zamrazit, co utíkal před FBI do Afganistanu, co podával drogy studentům v kostele a nadto si to nemírně užíval.

popelka595
05.09.2016

Tahle knížka mě úplně pohltila. Zprvu jsem si myslela, že těch 568 stránek budu číst aspoň týden a nakonec mi to nezabralo ani dva dny (skoro jako kdybych byla taky na nějakým tripu :)) Místy mi to trošku připomínalo Foresta Gumpa :))

VladimirTetur
16.12.2015

Etalon kvality autobiografické literatury!

Rozhodně doporučuju!

Spoiler!!!
Pokud máte rádi Shawshank Redemption, určitě si knihu přečtěte. Na konci budete mile překvapeni.

CeP
22.11.2014

Nejlepší autobiografie co jsem kdy četl.
Barvitě, čtivě a uvěřitelně popsané jedno stěžejní období autorova života

Fanfanka
31.01.2013

Prevratná kniha plná pocitov , neuveritelny svet 60 rokov budete mať uplne pred očamy.Začina to meskalinom , travou a pokračuje LSD sedeniamy.Marylin Monroo , Kennedy, ano aj o takýchto luďoch sa tam píše v suvislosti s LSD.Timothy Leary otec heepeace , popisuje aj ako dlhé roky sedel v amerických vezniciach z najhoršímy vrahmy za jediný špak z marihuany nájdený v jeho aute a ktorý nepatril ani vubec jemu.
Tuto knihu som prečítal za 2 dni.