pollyn pollyn komentáře u knih

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Ramona Gonzalezová neměla chybu :) už je to dlouho, co jsem se nahlas smala u knížky :)

01.08.2021 4 z 5

Reid Reid Melanie Moreland

Reid je zlatíčko. Chcete ho objemout a nepustit, aby se mu už nemohlo stát nic špatného. Zároveň je to hrdý chlap se smyslem pro správnou věc. A evidentně - když se zamiluje tak naplno a udělá všechno na světě.
Kniha je o tom, jak si znovu vážit sama sebe, získat sebedůvěru svoji a jak věřit a přijímat lásku ostatních.

25.07.2021 4 z 5

Kushielovo vtělení Kushielovo vtělení Jacqueline Carey

Boží. Fakt. Hlavní dějovou linku jsem sice odhadla, ale i tak jsem četla jedním a zatajeným dechem.
Navíc Hyacintova část byla prostě dokonalá s jedním velkým aaaach.

19.07.2021 5 z 5

Sestra Slunce Sestra Slunce Lucinda Riley

Půjdu proti proudu a přidám tuto knihu mezi tu povedenější půlku série, kterou si rozhodně zapamatuju.
Cecily jsem si bezvýhradně zamilovala. Myslela jsem si, že milostnou zápletku jsem odhadla téměř na začátku Afriky, ale nemohla jsem se víc mýlit. Navíc Cecily prošla neskutečným vývojem během let. Neskutečně silna žena.
Naopak protivná Kiki a Alice ... bavilo mě sledovat i jejich osud ačkoliv trochu pokřivený.
Electře jsem ten progres věřila o něco méně, ale mělo to symboliku se samotnou Cecily a to mě na tom moc bavilo :)
Jednu * navíc za Mariam a islám. Hezká třešinka navíc.

30.06.2021 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Jak píše Knihomolka97 - je to slow-burn romance a to ne nijak uměle prodlužovaná. Naopak, krásně roste - jako semínko z ničeho, buduje se respekt, úcta, důvěra i láska. Není to klišoidní typu "sexy záhadný týpek s těžkou minulostí a obyčejná holka, která mu otevře oči a naučí ho lásce". Není to o prvotní neuchopitelné přitažlivosti kdy láska přichází až časem. Je to budování a o to víc to působí skutečně. Hlavní postavy nejsou dokonalé, ale díky výborně popsanému jejich uvažování, s nimi nakonec člověk soucítí a chápe je.
Současně má v sobě další roviny a každá u mě přidala v hodnocení hvězdičku navíc - láska a podpora rodiny, nekonečná píle a odhodlání jít si za svým snem a neobvyklé prostředí sportu.
A epilog je prostě jedno velké "áááách" :))))
Škoda jen toho názvu a anotace knihy. Kdybych si tak neoblíbila Kulti, asi bych do ní sama od sebe čas neinvestovala.

04.05.2021 5 z 5

Touha Touha Helen Hardt

Takhle se kniha nekončí. Prostě ne.

30.04.2021 1 z 5

Královna plamenů Královna plamenů Laura Sebastian

Líbil se mi vývoj vedlejších postav. Theo jsem si neoblíbila. Prostě ne.
Cress je peckova! Už ve dvojce ji žeru a těším se na každou scénu s ní :)
Soren? Během třech dílů dospěl. Artemis? To byla pořádná hrdinka a holka, co to má v hlavě srovnané :)
Heron? Do něho se člověk nemohl nezamilovat :)
A Blaise? Ach ano. Hrdina fantasy jak má být. Rozervaná duše a chrabrost a hodnoty nade vše ❤️

02.04.2021

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

O velký chlup lepší než Letopisy pozůstalých! Možná proto, že Kazi už je "hotová" osobnost hned od začátku a toho krkolomneho přerodu jako u Jezelie jsme byli ušetřeni :)
Rozhodně ale doporučuji nejdřív přečíst Letopisy! Já jsem tuhle knihu nejdřív po pár stránkách odložila, měla jsem pocit, že na něco navazuje, že mi něco uniká ... A měla jsem pravdu. Bez předchozích znalostí z Letopisů by byla kniha jen z poloviny tak dobrá ;)

16.03.2021 4 z 5

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

(SPOILER) Achjo. Tolik zdánlivých podobností s Nikdynoc, Skleněný trůn, Dvory ... tolik podobných klišé a přece to nedosahuje jejich kvalit.
Jako vždy: Hrdinka nepochopená, má těžký osud, musí najít spojence a jít bojovat proti velkému zaporakovi, který bývá většinou její příbuzný ;) cestou se zamiluje a láska a přátelství ji otevřou oči a nakonec se ve jménu toho všeho chce pro ně obětovat, skoro umře ve velkém finále... až nakonec zasáhne nějaká vyšší mocnost a karty obrátí. Blabla. To jsem čekala a bohužel ani takovouto jednoduchou kostru nedokázala kvalitně naservírovat.
Jsem zklamaná, doufala jsem, že dvojka bude propracovanější a ono nic. Postavy by potřebovaly ještě tak dva roky dospět, aby to měli v hlavě trochu srovnané aneb Lou by zasloužila v každé kapitole proplesknout. Grr. V jednu chvíli je pohřeb, je celá zničená a opět minut v ději později se smíchy popadá za břicho? V další chvíli Reidovi vyčítá i nos mezi očima, zpochybňuje jeho oddanost a jakmile se dají na cesty "přivine se k jeho hrudi"? Navzájem se několikrát fyzicky zraní, ale neprohodi o tom ani slovo a baví místo toho o naprostých nesmyslech? Reid je na cestě tajným tunelem na schůzku, která může změnit celý průběh konfliktu a on místo plánování poslouchá jak princatko přišel o panictví? Jako vážně?
Chápu, že jsou to hrdinové YA, ale Lou působí jako by jí bylo 14 a Reidovi samým dumanim a kázáním utíká krize středního věku.
Je tam pořád spousta nevysvětlených věcí, které se nám autorka neobtezuje sdělit. Ne tajemství, která se odhalí v průběhu knihy, ale nějaké základy fantasy světa, který vytvořila. Chybí tomu komplexnost. Vysvětlení limitů magie, jak fungují vzorce, kdy jsou vidět atd.
Btw chudák Lesan (který se nejdřív objeví na etiketě láhve) tomu dodal korunu, přitom ta postava má takový potenciál.
Vlkodlaci? Kde se zčista jasna vzali?
Kdyby byl děj alespoň méně předvídatelný. Ale ten konec byl snad jasný od chvíle kdy byla sdělena věštba.
Tohle bude jedna z mála sérií, kterou nedoctu.

03.03.2021 2 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Dalo by se pokračovat, mohli mít všichni další cíl, mohly se vztahy ještě chvíli komplikovat... Ale takhle to bylo dokonalé :) jsem moc spokojená, všechny bych je chtěla za přátelé. Nebyli dokonalí, nebyli to klaďasové a o to víc mi přirostli k srdci :)

01.03.2021

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

Tohle byla jízda. Zběsilá a nádherná! Všechny postavy měli svoje temnoty, mnohdy větší než naše malá Temná. Všichni byli odvážní a plnili svoje role. Obrecela jsem každé úmrtí a nikomu krom Mercuria a Trica jsem do poslední nikdynoci úplně nevěřila. Ale strach nás nesmí ohromit že?
Krásná a originální série, která nemá obdoby.

18.02.2021 5 z 5

Skoro úplně normální Skoro úplně normální Hannah Sunderland

Tyo tak jestli jsem alespoň z půlky tak nejistá a sebelítostiva jako Effie v první půlce knihy tak...mi asi nebude stačit jen víno jako jí :)
Krásný vývoj postavy a skvělý sarkastický humor :)

10.02.2021 4 z 5

Na ostří nože Na ostří nože Julie James

Překlad do češtiny: Džejdý? Jako vážně?
Jinak jsem se od poloviny knihy usmívala jak měsíček na hnoji :) bylo to Darcyovsky milé a romantické:)

06.02.2021 4 z 5

Mě nedostaneš Mě nedostaneš Julie James

Tady mi přišlo pozadí investičních bankéřů (zaměstnání Sidney) tak nějak zbytečné pouze na doplnění standardních stran. Docela škoda.

05.02.2021

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Láska na první přečtení. To se mi dlouho nestalo.

20.01.2021 5 z 5

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

To bylo tak Austenovsky krásné. Ach.

18.01.2021 4 z 5

Sedm sester Sedm sester Lucinda Riley

Ach Rio a Paříž dvacátých let. Muselo být úžasné být při vzniku Ježíšovy sochy.
Příběh z minulosti mě opravdu uchvátil, první sestra méně, ale i tak jsem si ji nakonec oblíbila.

11.01.2021 4 z 5

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Nevím proč, ale představovala jsem si ji jako princeznu Bosanu ze Třech veteránů. Asi proto se mi moc nezamlouvala.

08.01.2021 2 z 5

Láska online Láska online Penelope Ward

Blbý název i obálka, jako vždy u Wardky :) tentokrát i blbý úvod, ale pak se to závratně rozjelo a zůstalo až do konce :)

07.01.2021 3 z 5

Zničená Zničená Rachel Van Dyken

(SPOILER) Špatné uvedení žánru. Opravdu to není kniha pro ženy s prvky erotiky, ale knížka pro dívky ;)
Nesedělo mi automatické zařazení hlavní postavy jako sukničkáře. Vůbec to k němu nesedí. A jak to bylo s tím údajným znásilněním? Vůbec to nebylo vysvětleno.
Nebo že ho od smrti bratra nikdo neobejmul?
A bratr si vzal život, ale na škole se o tom nevědělo?
Až na ty duchaplné chvilky, plné filozofických frází ... které mimochodem taky úplně nešly z pusy Wesse, ale byly krásné.... má kniha spoustu mezer a otázek.

05.01.2021 2 z 5