Královna plamenů

Královna plamenů https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453457/bmid_kralovna-plamenu-x1h-453457.jpg 4 75 15

Princezna popela série

< 3. díl

Překvapivé finále trilogie o nezkrotné síle dívčí vůle Princezna Theodosia je konečně volná a stojí za ní armáda rebelů. Jejím úkolem je osvobodit svůj zotročený lid a postavit se novopečené císařovně. Ta byla obdařena mocným kouzlem a je rozhodnutá spálit na troud vše a každého, kdo se jí postaví do cesty. Její schopnost sílí, a jelikož drží v zajetí prince Sórena, v sázce je mnohem víc než dřív. Pokud se jí Theo chce postavit, musí se napřed naučit, jak zkrotit vlastní kouzelný dar a vidět nepřítele v dívce, kterou kdysi považovala za svoji spřízněnou duši. Deset let byla princezna Theodosia vězeňkyní ve vlastní zemi. Posměšně ji nazývali Princeznou popela a z rukou císaře a jeho dvořanů se dočkala jen posměchu a týrání. Ale přestože byla nucena nosit korunu uplácanou z popela, v jejích žilách koloval oheň, jak se sluší na právoplatnou dědičku Astrey. A jestli se něco naučila od své matky, pak to, že královna se nikdy nevzdává. Konečně je volná a stojí za ní armáda rebelů. Jejím prvořadým úkolem je osvobodit svůj zotročený lid a postavit se novému nepříteli: novopečené císařovně. Ta byla z nepochopitelných důvodů obdařena mocným kouzlem a je rozhodnutá spálit na troud vše a každého, kdo se jí postaví do cesty. Císařovnina podivná schopnost nabírá na síle, a jelikož drží v zajetí prince Sórena, v sázce je mnohem víc než dřív. Pokud se jí Theo chce postavit a uspět, musí se napřed naučit, jak zkrotit vlastní kouzelný dar a vidět nepřítele v dívce, kterou kdysi považovala za svoji spřízněnou duši.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CPress

Ember Queen , 2020

petr_
13.08.2023 3 z 5

Tento díl byl tak akční, až byl nudný. Mnoho zvratů v děj roztříštilo na kaleidoskop událostí v kterých se ztrácel celek. Vzhledem k tomu, že jsem po prvním dílu vynechal druhý a přečetl tuto knihu, mám pocit, že nemám chuť "Vládkyni bouře" dohledávat a přečíst si ji.

Njangu
14.05.2023 3 z 5

Poslední díl hodnotím 3,5* Pročetla jsem se všemi díly, ale šlo to pomalu. Rozhodně to nebylo, že bych se od toho nemohla odtrhnout.
Nápad nebyl špatný, v posledním díle už se konečně objevuje i magie (tu jsem prvním díle úplně postrádala a v druhém je jen takový nástin, jaká asi bude).

Za mě série jako celek je slabší. Už jsem četla mnohem lepší. Tohle mně úplně nezaujalo. Thea mně přišla nerozhodná a pořád jen přemýšlí. V ději nejsou téměř žádné zvraty až na tento poslední díl, ten už mně přišel trošku dějově zajímavější. A napsané to bylo dost rozvláčně. Za Theu její boj vždycky někdo vyřeší, nebo vybojuje. A ta finálová akce????? Ani nejde komentovat a to to vypadalo tak slibně.

Číst se to dalo, není to úplně špatné, ale rozhodně jsem už četla zajímavější série.

retro-tessa
02.09.2022 1 z 5

(SPOILER) Tenhle díl mi oproti druhému přišel o dost slabší.
Vůbec mi to spíš už přišlo, že to autorka chce mít už nějak za sebou a tak to prostě nějak dokopala.
- U Theodosie mi vadilo její ego (nevím, jestli to bylo taky částečně zapříčiněné překladem) ale všude číst já já já, mi přišlo až moc egoistický a namyšlený.
- Tisková chyba - chybí interpunkce, možná už od autora
- Vláčení děje, doly, bitvy a strategie
- Její hraní si na city dvou mužů (Blaise, Sorén), jednou vyznává lásku tomu, pak tamtomu
+ Vývoj vedlejší postavy Cress ze které se stala BadAssQueen

Zbývá mi cca 70 stránek, což je pro mě motivace a útěcha, že to brzy dočtu a zapomenu na takový děs

roso.mak
13.06.2022 3 z 5

Hvězdičku dolů za logicky nevychytané úmrtí jednoho z hrdinů a vyšumněné vypořádání se s hlavní záporačkou.

EvelynChatte
12.02.2022 2 z 5

(SPOILER) Tak třetí díl.. Nedočíst sérii.. to se nedělá. Po předchozích dílech žádné překvapení. Theo je nemastná neslaná. Žádné sympatie. Možná, kdyby byl příběh psaný jinak, oslovil by mě víc. Kniha postrádá jakékoliv zvraty či napnuté situace. Čtenář prostě přesně ví, jak to bude. Kromě občasného pomyslného obrácení očí v sloup, ve mě kniha nevyvolala jedinou emoci. Těšila jsem se alespoň na závěrečný boj mezi Cress a Theo. A ono nic. Jako ukončení bylo na celé sérii úplně nejhorší. Když jsem viděla, kolik stránek mi zbývá a že nebude prostor na nějaký WOW konec, začala jsem být značně rozmrzelá.
Bohužel i Cress v tomto díle nejednala jako správná mrcha, ale spíš jako bláznivá holka, která neví, co se sebou. Velká škoda, že nedostala pořádně promyšlený prostor. Potenciál této postavy byl zřejmý už v prvním díle, byl nicméně naprosto zadupán do země. Pořád měla ale Cress moje větší sympatie než Theo.
Velkým srdceryvným zvratem, mělo zřejmě být sebeobětování Blaise. No nebylo to, ani srdceryvné a logické ani epické. Pokaždé zjistili, jak Blaise "odstavit" bez nutnosti ho zabít. Ale teď bylo nutno oběti a schytal to on. No věděli jsem přece od začátku, že bude mučedníkem...
Ze všech mi nakonec připadá neumělá jen postava Artemisie. A i při tom malém prostoru ji člověk měl opravdu rád. I včetně její matky.
Zkrátka mi přijde, že je vše nedotažené. Příběh, postavy, styl vyprávění. I když si dovedu představit, že by bylo možné z nápadu vykřesat mnohem víc.
Vím, že i když bude nouze, tuto sérii už zřejmě znovu neotevřu.

Pedruska01
25.07.2021 2 z 5

Pochválen buď... já. :D Boha jeho, konečně jsem se dokopala k poslednímu dílu téhle série. Budu upřímná a prozradím, že pokud bych nebyla takový poctivec-blbec, který nerad nedočítá, tak se na to vyfláknu. Dávno. Tak na začátku druhého dílu. Druhý díl byl pro mě peklo, takže jsem očekávala takový i závěr. Nemýlila jsem se. Navíc jsem si tam nechala velký časový prostor, což bylo znát, protože jsem si z minula nepamatovala to, co by bylo potřeba. Styl nebyl úplně marný, číst se to dalo, ale. Těch ale tam je strašně moc. Autorka se do toho neměla buď vůbec pouštět anebo z toho udělat jednu, za to pořádnou knihu, protože tahle příšernost zbytečně pokosila až moc stromů. Neoprávněně a nezaslouženě. Hlavní hrdinka - už ani nevím, jak jí mám říkat, ale dejme tomu - Thea byla příšerná. Nejčastější moje hodnocení její postavy bylo, že je - ať mi to všichni odpustí - kráva. Nedala se. Už v předchozím díle mi pila krev a rozhodně se nic nezměnilo. Hrozný, hrozný, hrozný. Měla velké plány, pusu plnou keců, dost ambiciózních - na své možnosti a situaci, stále kolem sebe metala, jaká je královna, jak jí patří trůn a země a lidi v ní apod. Už to mi vadilo a nejhorší na tom bylo, že pořádně neudělala nic. Jako vážně. Nic. Většinu plánů a věcí udělali vedlejší postavy - ti na tom příběhu měli největší zásluhu, naopak oni měli být hlavní. Hrdinka byla jen taková chudinka, o kterou se musí každý bát a chránit ji za cenu jejich života, každý jí má rád a zbožňuje. V těch chvilkách bych těm vedlejším postavám jednu křápla latí, ať se vzpamatují. Ruku na srdce, kdyby tam Thea nebyla - bylo by to hned lepší. Vadila mi, neměla jsem k ní žádný dobrý vztah, sympatie, nic. Jen jsem sledovala, jak neuvěřitelná je, jak ji autorka báječně vykreslila. Ona z toho nic nebyla, nic nedokázala - tak nač takové oslavování. Hrozně si ta holka taky protiřečila. V jedné větě drsný kecy a v druhé už couve, lituje a všechno ji mrzí, za vše nese vinu ona, bla, bla, bla. Sebemrskačka, která se dělá zajímavou. Bylo to s ní jak na houpačce. A ani jedním směrem to nebylo v pořádku. Na to, že jí je blběně nějakých sedmnáct, tak jsme sežraly všechnu moudrost světa. Chování stylem - někdo vyslovil myšlenku a ona se na něj kvůli tomu naštvala, přesto by to udělala stejně nebo jí vadila holka, co jí chránila zadek, ať už byla jaká chce, tak to když nazvu infantilností, tak ten výraz urazím. Byla to blbka, co byla těžce mimo, protivná, neschopná a hrozně proměnlivá. Za mě ne. V tomhle příběhu druhý hlavní hrdina vlastně pořádně ani není, i když k němu Sorén tíhne nejvíc. Ten kluk mi nevadil, byl normální a v hlavě to měl srovnané, až teda na poklesek, kdy se zahleděl do Thei. Nečekejte žádnou romantiku. Byla toho špetka a z toho dost ubohá a až nevhodná. Parodie a zbytečnost. Zbytek těch vedlejších postav měli velké role, protože byli mozky i vykonavateli plánů. Byli v pohodě, neměla jsem proti nim absolutně nic. Co se týče Blaise - chápu, autorka chtěla zapůsobit a při tom samozřejmě náhodně štěstím prošpikovaným příběhem musela vytvořit nějakou oběť z řad toho kroužku vedlejších postav. Ale jako vážně? Zrovna on? Bylo to nutné? Opět mi to přijde jako zbytečný krok do takové kompozice. Ten příběh, když se nad tím pozastavím, tak taková hrubá a holá kostra vypadá dobře. Ten příběh by nebyl vlastně tak špatný, jenže ten zbytek, převažující, což je zásadní, to všechno zničil. Jak rychle možný potenciál shořel na popel - jak příhodné. Upřímně mě štvalo, jak to bylo sestaveno. Byli prostě v háji, ale najednou - aha - objevil se plán, který - aha - vyšel úplně bravurně. Tenhle scénář se opakoval, kapitola za kapitolou. Nebylo to uvěřitelné, vůbec. Tolik náhod. Vždycky něco z ničeho? Tolika štěstí? Je blbost samo o sobě, že hrstka lidí jde bojovat proti armádě a kupodivu - vyhrají. Páni. Nikdo nemohl tušit, co se bude dít, kdo co vymyslí a udělá, ale i tak to přesně věděli. Vždycky jim to dokonale padlo do plánu nebo ho na takových informacích stavěli a vždy v pohodě. Vyšlo to. Kriste pane. Hovadina. Jako vážně?! Celý příběh byl přitažený za vlasy. Ale hodně maximálně. Už třeba jen tím, jak hlavní hrdinka byla prošpikovaná jak špíz dýkou a druhý den pohoda, neví o tom, zahojený, žádná zmíňka a dělá pomalu "akrobatický" výkony. Druhá postava je povrchově popálená a o tom slyšíme dalších x kapitol, jaký je lazar, že nemůže chodit, musí se vozit, syká bolestí, atd. Tak co to je?! A konec? Šlo to zatraceně hladce. Bylo to navíc i rychlé, takže to nebudí dobrý dojem. Dostala to, co chtěla, ale upřímně mám dojem, že... nějak si to ta holka vůbec nezasloužila. Nepřála jsem jí to. Jasně, ať je země v pohodě, končí se bezpráví a okupování - jistě, ale Thea královnou? Ne. Kdybych to měla zakončit, což je moje velké přání, nějak to hodit za hlavu - příběh, který mohl být skvělý tak umřel, a to mnoha faktory. Hlavní hrdinka je hlavní a obrovský důvod - velmi špatná postava. Kdyby tam nebyla, bylo by to lepší. Neuvěřitelné náhody, štěstí. Nulová a mimo romantika. Jako celou dobu nic - velké nic, a pak na konci scéna, kdy se teda posunou do toho největšího dění "války", tak se tam náhle musí miliskovat? Jako by si autorka uvědomila, že celou dobu psala "neutrálně" a o ničem a najednou si vzpomněla, no jo, vlastně já tam rozjela nějaký vztahy, tak by to tu taky chtělo zmínit, ok. Přitažené za vlasy, rychlý a svým způsobem nijaký konec. Nesmyslný skon jedné postavy. Na jednu stranu je to asi ušlechtilé, ale je to v tomto případě hloupost, aby někdo stavěl zemi nad lidi. Za mě ne, z mnoha důvodů. Pro mě to bylo utrpení a jsem hrozně ráda, že to mám za sebou. Jsem na sebe teda hrdá, že jsem to dala v poměrně krátké době a že to je poslední díl, opravdový konec, aleluja. Každopádně, ne, nedoporučuji. Možná snad jen těm, co jim stejně jako já záleží na tom, aby měli sérii dočtenou, protože mě osobně vlastně asi bylo fuk, jak to skončí. Byl to takový nesmysl, u kterého se člověk rozčílí a nebo si ťuká do čela. Hodnocení? Hodně slabé, 2*.

Malinali
12.05.2021 4 z 5

No jako jooo ale pořád bitvy a strategie.. Jinak celá tato série je fajn, ale je to přesně kniha, kterou nemusí obsahovat moje knihovna a po druhé už bych ji číst nechtěla. Každopádně pro milovníky YA fantasy určitě na čtení fajné.

andrejci
04.04.2021 5 z 5

Na poslední díl jsem se moc těšila. A musím říct, že byl podle mě nejlepší. Moc mě bavil. Pořád se tam něco dělo. Nebylo to tak táhlé jak u ostatních dílů.
K postavám nic nemám. Mám dvě věci co bych vytkla. Zaprvé mi přišlo mi, že hlavní slova tam má Thora a už se do popředí nedostávají ostatní hlavně Sóren. Zadruhé, že se jim nějak moc dařilo. Čekala jsem to trošku víc náročnější. Například, že se bude císařovna víc bránit atd.
Autorka všechno dotáhla do detailů a nerovnosti z ostatních dílů se jí povedlo doladit. K celé sérii se povedly i obálky.

pollyn
02.04.2021

Líbil se mi vývoj vedlejších postav. Theo jsem si neoblíbila. Prostě ne.
Cress je peckova! Už ve dvojce ji žeru a těším se na každou scénu s ní :)
Soren? Během třech dílů dospěl. Artemis? To byla pořádná hrdinka a holka, co to má v hlavě srovnané :)
Heron? Do něho se člověk nemohl nezamilovat :)
A Blaise? Ach ano. Hrdina fantasy jak má být. Rozervaná duše a chrabrost a hodnoty nade vše ❤️

anndrra
24.02.2021 4 z 5

Byla tam místa, která mě nebavila, stejně jako dvojka se to relativně dlouho rozjíždělo, ale díky tomu si všechno nakonec hezky sedlo. Za mě lehký nadprůměr ve svém žánru.

teer.h
21.02.2021 3 z 5

(SPOILER) Poslední díl a přiznám se, že jsem ráda, že i poslední. Hlavní hrdinka mi lezla čím dál více na nervy a to samé i Blaise (mě se teda nelíbil už od začátku).
Námět celé knihy byl fajn, ale... sakra, tak vojsko Kalovaxianů bez pomoci magie dobyje Království s magii... no a pak se banda asi 6 dospívající rozhodne vzít království zpět pomocí magie... a ejhle ono se to podařilo, před tím, když magii vládlo tisíce lidí to nešlo.
Ale Sóren tomu dával alespoň lepší atmosféru :D
Přiznám se, že nakonci mi Cress bylo líto.

1259
11.02.2021 5 z 5

Závěrečný díl byl naprosto fantastický. Mělo to pořádnou romanci, dynamiku a hodně smutný konec u kterého mé oko nezůstalo suché. Naprosto super.

barbb8k
04.01.2021 4 z 5

Nechápu negativní ohlasy u této série. Je pravda, že druhý díl nebyl úplně ono, ale i přesto je to skvělá série.

Když jsem začala číst tuto knihu, byla jsem čas od času trochu ztracená, protože už je to nějaká doba, co jsem četla předchozí díl.

Děj se rozjel už v první kapitole.
Předchozí díl skončil zvláštně, takže jsem se bála, že začátek tohoto bude zdlouhavý a nebude se mi líbit, ale autorka tuto část naštěstí vynechala, za což jsem byla moc ráda.

Postavy jsem měla celkově ráda, až na nějaké výjimky.
Theodosii jsem neměla ráda, neboť mi připadala naivní, ale v Královně plamenů se začala chovat jako pravá vládkyně a já ji začala mít konečně ráda.
Herona, Art a Blaise jsem milovala už od začátku, což se nezměnilo.

Konec se dal sice očekávat, ale i tak tam bylo pár věcí, které mě překvapily a rozčílily.

Papája88
29.12.2020 5 z 5

Vůbec nechápu negativní ohlasy na tuto sérii. Jsem ráda, že jsem se jimi nenechala ovlivnit a vděčná, že to nevzdalo ani nakladatelství a vydalo i závěrečný díl. Styl psaní mi vyhovoval, stejně tak i to, že ve všech dílech zůstalo vše jen z pohledu hlavní hrdinky, protože o její vývoj zde šlo především. Její reakce na situace mi přišla celkem uvěřitelná. Je fakt, že milostná linka tu není moc výrazná a ještě ve druhém díle jsem čekala, že se objeví někdo další a "zajímavější",no, vývoj vztahu byl sice pomalý, ale nakonec o to pevnější a pro mě realističtější. Nezdálo se mi, že by měly knihy hluchá místa, ano, nebojovalo se pořád, ale všechny ty části, kdy řešili strategii jak politiky, tak i bojů/přepadení a jiné postupy, mě bavili a to i přesto, že nemám ráda rozvleklé knížky "bez děje", tady mi to bez děje nepřišlo... Rozumím, že to čtenářům "těžších" knih tak možná nepřipadalo, ale pro kategorii Young Adult se s tím tato série, v mém osobní seznamu, opravdu řadí mezi ty nadprůměrnější. K závěru knihy mi jedna smrt přišla skutečně zbytečná a říkala jsem si jen: Proč!? Ale celkově musím říct, že to bylo příjemné čtení. :)

Čtecímaniak
13.12.2020 4 z 5

hm..... Tohle bylo zajímavé.
Do druhého dílu jsem se pustila s chutí a natěšená, že to bude něco velkého. Prostě BUM. Haha, šeredně jsem se zmýlila.
Kniha je nudná. Až na posledních stranách se vlastně dozvíte, co se tam děje.
Theo pořád jenom někam utíká. Nic jiného nedělá. Přesouvá se z místa na místo a bojí se Cress.
Tohle se děje až asi do strany 300.
Konec? Tohle je konec?! Já chtěla víc Sórena! Autorko, noták!
Pokud není vaším šálkem kávy nudná kniha, která se táhne a nic se neděje, tohle nečtěte.
4-3,5* dávám jenom za obálku, Sórena a nějakou tu dobrou dějovou linii.

historická fantasy

Laura Sebastian