Vládkyně kouře

Když bylo Theodosii pouhých šest let, císař zavraždil její matku, Královnu ohně. Přisvojil si Theinu zemi, držel ji jako rukojmí a korunoval ji Princeznou popela. Deset dlouhých let si s ní pohrával a ponižoval ji. Žil v přesvědčení, že kurážnou dívku zlomil, že je jeho vězeňkyně slabá a bezbranná. Neuvědomoval si, že nejničivější zbraní je bystrá mysl. Theo už nenosí korunu z popela. Vzala si nazpátek svůj právoplatný titul a prince Sórena jako rukojmí. Její lidé ale zůstali v císařově moci. Nyní ji od nich a jejího trůnu dělí tisíce mil. Aby je získala zpátky, bude potřebovat armádu. Nezbývá jí nic jiného než vložit důvěru do své tety, nebezpečné pirátky, která proslula pod přezdívkou Prokletý drak. Ta tvrdí, že Theo může vojsko získat pouze pod podmínkou, že se provdá. Tímto činem by ale provedla něco, co astreanská královna nikdy dřív neudělala. Theo ví, že za svobodu se platí vysoká cena, ale je odhodlána zachránit svou zemi, aniž by ztratila samu sebe....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421833/vladkyne-koure-ujl-421833.jpg 3.885

Princezna popela 2.

Dobrodružné, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , CPress

Lady Smoke, 2019

Kniha Vládkyně kouře

Tak konečně sem jí dočetla. Trvalo to dlouho, neboť sem knihu musela vrátit kvůli tiskové vadě, ale už ji mám a k tomu dočtenou. Takže příběh byl dobrý, hezky to na sebe všechno navazoval a mělo to pořádně hlavu i patu. Za mě super a jdu na závěrečný díl.

teer.h

(+ SPOILER) Theo mi leze čím dál víc na nervy. Na to, že byla několik let pod krutovládou a nemohla nic, tak se teď chová jak pěkně rozmazlený smrad.
Celkově jsem se do příběhu nemohla moc začíst. Nedělo se tam nic extra a vlastně ty zápletky, co tam byly, tak mě ani nepřekvapily. U mě je od začátku favoritem Sóren.
Knihu jsem začala hltat asi posledních 150 stránek.
Jsem zvědavá na další díl... snad se to zlepší :)

Pedruska01
24.12.2020

Je to už dlouhá doba, co jsem dočetla první díl, který nebyl úplně nejlepší, takže jsem šla do tohoto s tím, že i když si toho moc z předchozí knihy nepamatuji, tak mě to zajímá. Musím hned na úvod říct, že jsem zklamaná více směry. Ta kniha byla mnohé: zbytečně dlouhá, roztahaná, nic se pořádně nedělo, nedalo se tomu věřit, pak uspěchaná, vůbec ne dobře napsaná. Nevím, co si autorka myslela, že dělá, ale to, co dala na ten papír, do té knihy je strašné. Tak trochu jsem trpěla, protože jsem jí četla dlouho a úplně mi to nešlo, rozhodně ne, tak jak bych chtěla. Přála jsem si, abych už to už konečně měla za sebou.
Hlavní hrdinku Theu jsem neměla ráda, už od samého začátku. A co si budeme... tohle je prostě dost blbý. Byla to malá holka, která tak nějak sežrala svět. Protivila se mi, jak se začala rozcapovat a vyskakovat si - jaká z ní je královna, jak vymýšlela totální nesmysly - a jak samozřejmě všichni dělali, co si usmyslela. Vadilo mi na ni všechno. Byla to blbka, která byla mimo. Na každé druhé stránce měla jednou takový a pak onaký názor, rychle to měnila - což vytvářelo zmatek a nedůvěru. To, jak si hrála se Sorénem a Blaisem ve smyslu citů, které vyzněli v tom celku směšně - tím mi pila krev. Jednou toho miluje, podruhé ho nemiluje. Jednou se znají, podruhé se neznají. Tragická parodie na milostný trojúhelník. Přetáhla bych jí násadou, ať se vzpamatuje, pokud by to bylo vůbec možné.
Zbytek postav bohužel nestojí ani za řeč, protože to byly jen prázdné figurky, které buď slepě plnili přání Thei anebo se řadili ke "záškodníkům", ale hodně rychle šli ze scény. Např. půl stránková působnost císaře - fraška. Čekala jsem něco velkého, krutého a možná, aby i té rozcapené holce dal za vyučenou. Bohužel jsem se nedočkala, protože to už autorka připravovala půdu pro další díl a celkem jí bylo jedno, že tenhle brutálně odflákla.
Děj byl buď neskutečně zbytečný, scény, které byly o ničem a především dlouhé anebo neuvěřitelně rychle smetené do kšá, ačkoliv by mohli být tím nejzajímavějším. Prostě bylo to naopak a tím pádem celé špatně. Co mě zarazilo mimo jiné na samém konci, Thea měla keců, jak chce získat zpět svoji zemi, zburcovala miliony lidí (což byla záležitost asi jedné kapitoly a nikdo s tím neměl samozřejmě problém, jak ovečky jí následovali - směšně neuvěřitelné) a pak stála na kopci a se založenýma rukama a čekala. Nejspíš nový směr/móda. Ještě jsem se nesetkala s tímhle postojem. Vždycky hlavní hrdinové bojovali společně se svými lidmi. Tahle ne.
Bohužel k téhle knize nemám, respektive nedokážu mít dobrého slova. Nestačila jsem se divit, všechno bylo naopak a totálně špatně. Vůbec jsem ničemu nevěřila, bylo to špatně napsané a vykreslené, neskutečně unáhlené, ačkoliv to má tolik stránek, což nechápu! Zklamání. Naštvání. Nic víc. Jsem ráda, že jsem tuhle knihu konečně dočetla. Nic mi nedala a neřekla, a takový potenciál to mělo na samém začátku - první díl. Velká škoda. Neuvěřitelně to kleslo.
Jelikož to je série a já jen nerada nedočítám, určitě do ruky vezmu třetí a poslední - díky bohu - díl (po nějaké době, až se vzpamatuju). Doporučit nemohu a hodnocení... tohle vůbec není na nějaký střed, takže asi si tentokrát zahraju na krutého císaře já a dám tomu nanejvýš 2,5*.

anndrra
06.10.2020

Nejdřív jsme se nemohla začíst. Knihu jsem dokonce odložila a přečetla mezitím dvě další, když jsem se k ní vracela, bála jsem se, že se situace bude opakovat. Naštěstí zbytečně. Nakonec to bylo asi lepší než jednička a moc se těším na trojku.

Sariega
03.09.2020

Začátek mě moc nezujal a a říkala jsem si jestli jsem neudělala chybu když jsem to koupila a po přečtení mám ten názor že je to lepší než první díl. Jediné co jsem nečekala byli oběti na zámku a ty mě vážně rozhodili chvíli jsem nevěděla co si mám myslet...Theo se mi v tomto díle ale zdála až moc přecitlivělá a zároveň panovačná.
Těším se na třetí díl a myslím že by mohl být ze všech nejlepší i když se mi zatím asi líbili všechny.

leník511
03.07.2020odpad!

Tohle bylo snad ještě horší než první díl !!!

andrejci
01.07.2020

Stejně jako u minulého dílu to mělo pomalý rozjezd. Prostředek byl lepší, ale stejně mě nejvíc rozsekal konec. To jsem nečekala. První díl byl možná trošku lepší. Postavy se mi tady zdály víc dětské. Jsem zvědavá na třetí díl. Co musím podotknout je obálka. Ta se mi moc líbí.

Malinali
20.04.2020

No hurá, tak tohle mě bavilo mnohem více než 1., a těším se tedy na finále. Některé části byly trochu moc roztahané, ale jinak za mě super.

Zrádné srdce
Zrádné srdce