pocketka pocketka komentáře u knih

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Váhala jsem mezi 3-4 hvězdičkami. Kniha je čtivá, odpočinková, nijak extra u ní nemusíte přemýšlet. Slza dojetí možná také ukápne. Škoda prozrazení toho, co se stalo s Billym již někde v polovině. Určitě doporučuji knihu Dopisy, které nikdo nečetl. Velice podobné, ne-li stejné téma, jen "Dopisy..." jsou mnohem chytlavější, dojemnější.

23.05.2020 4 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Mohla to být vcelku dobrá kniha. Ale nebyla. Ze začátku stránky rychle ubíhají, příběh vypadá zajímavě. Nicméně tak od třetiny začnete chápat, co to všichni píšou o tom, že se příběh táhne, že přeskakují stránky. Děláte to stejně. Díky alespoň za Vida, který byl fajn chlap, jakého byste možná i chtěli za souseda.
Zcela jistě nejslabší kniha od Liane Moriarty a obávám se, že pro mne již poslední a další od autorky si již kupovat nebudu.

16.05.2020 2 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Jak já se bála, že budu zklamaná. Na Šikmý kostel čtěte samé pozitivní reakce, máte velká očekávání. A ty se naplní. Spisovatelka píše krásným jazykem, poutavě, uvěřitelně. Kdybych mohla, dám více hvězdiček za skvělý konec, kdy jsem si říkala: no jo, pár stran do konce, to bude 'žili, byli, šťastně až do smrti' a ejhle.... Prostě nádhera, víc takových knih.

06.05.2020 5 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Bohužel zde zřejmě půjdu proti proudu. Nečtu žádné průvodce, cestopisy ani biografie. Moje chyba, že jsem špatně pochopila, že se jedná o vyprávění, o příběh založený na skutečné události. A co víc, v překladu bylo pár chyb a to takových, že měly vliv i na pochopení textu. Na filmové zpracování se ráda podívám, ale kniha je pro mne zklamáním.

21.04.2020 2 z 5

Případ Kláry P. Případ Kláry P. Jan Vavřík

Nevyhledávám knihy, kde se projednává jakákoliv závislost. Drogy, alkohol... Kdybych věděla, že tohle bude hlavní náplní této knihy, tak po ni nikdy nesáhnu. Nicméně...nemohla jsem přestat číst. Jakožto matce dvou dětí se mi hlavou honilo plno myšlenek, co když se něco podobného stane i mi, ač se snažíme děti vychovat, jak nejlépe to umíme. U dopisů jsem se neubránila dojetí a slzám. Jen škoda až pohádkového konce, kdy "žili šťastně až do smrti", zdál se mi uspěchaný, jakoby to autor už chtěl mít za sebou. Za ten strhávám jednu hvězdičku a také za bohužel větší množství překlepů a chyb v textu.

06.04.2020 4 z 5

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Doufala jsem, že dle anotace a recenzí bude tato kniha krásná, že mne zaujme od prvního slova. Byla.
Není to klasický příběh, který by doslova popisoval hrůzy koncentračních táborů, spíše je zlehčuje a ukazuje v pozitivnějším světle. Nicméně se příběh četl velmi lehce, chcete vědět, jak to bude dál. Bohužel jsem hvězdu musela ubrat za ne příliš povedený konec, kdy jsem měla pocit, že knihu dopisoval někdo jiný.

30.03.2020 4 z 5

Druhý život Druhý život S. J. Watson

Knihu jsem dokončila rychločtením jen z toho důvodu, že je nerada nechávám nedotčené. Příběh mne vlastně ani nezaujal, nelíbil se mi styl psaní a navíc mi byl vrah jasný již od počátku. Podruhé ji už zcela jistě číst nebudu.

22.03.2020 1 z 5

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

Bohužel tato kniha byla velkým zklamáním. Neustále jsem se rozčilovala nad sobeckým chováním protivné Vivian a nad naivitou Russe, který měl být trochu více chlapem a říct dost. Od druhé poloviny jsem již knihu jen projela rychločtením, abych se dozvěděla velmi předvídatelný konec. Pro mne jednoduchá nudná kniha o ničem.

23.02.2020 1 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Nádherný knižní skvost. Vše dokonalé. Popis Aljašky, příběh, téma, zažíváte dojetí, zlost, zoufalost. Trochu mne mrzí ne moc zdařilý, nereálný konec. Jakoby to autorka chtěla mít za sebou. Nicméně knihu s klidným svědomím a nadšením doporučuji.

14.02.2020 5 z 5

První den mého života První den mého života Paolo Genovese

Mám velmi rozpoluplné pocity. Na knihu jsem se těšila, vlastně ihned po přečtení anotace jsem zakoupila. Čte se vcelku dobře, ale i tak jsem ji četla, na můj vkus, docela dlouho. Příběh je zajímavý, nevšední, chcete vědět, jak to skončí, udržuje vás v napětí až do poslední kapitoly. Ale i tak mi přišla taková nemastná, neslaná.... něco tomu chybělo. Nad čím jsem se také pozastavila byl zvláštní překlad, kdy nebyly přeloženy názvy obchodů, jako např drugstore apod. Proboha, proč?

27.01.2020 3 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Božínku, to byla nádhera. Přes počáteční trable, kdy jsem měla pocit, že je vše až příliš květnatě popisováno, jsem byla knihou pohlcena, těšila se na další chvíli, kdy mohu pokračovat ve čtení. Silný příběh, závěr knihy je velmi dojemný, kdy slzy dojetí prostě nezastavíte. Bez váhání doporučuji jako jednu z nejlepších knih.

03.01.2020 5 z 5

Návrat z pekla Návrat z pekla Jan Vavřík

Krásně napsaná kniha, je v ní moc hezká čeština. Dvakrát jsem ji musela odložit, jak jsem byla znechucena zvěrstvy, které tam byly popsány - ale to je vlastně důvod, proč takové knihy čtu. Určitě sáhnu po další knize od autora.

02.12.2019 4 z 5

Adamův pád Adamův pád Sandra Brown

Po prvním odstavci víte, jak kniha dopadne a žádné překvapení vás nečeká. Jednohubka, přečtená za jeden den. Žádný literární skvost to není, ale jako mezičlánek mezi dvěma složitějšími knihami ideál.

09.11.2019 2 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Zajímavě zpracované téma, celou dobu si myslíte, že víte, jak vše skončí. Z počátku nesympatická matka - ale víme, jak bychom se zachovali my sami? Na konci knihy ji i chápete.
Docela jsem válčila s rozdělením kapitol na jednotlivé postavy, protože kapitoly na sebe nenavazují.
Nicméně konec Vás zaručeně rozseká. Za ten autorce tleskám.

08.11.2019 3 z 5

Zpátky z Afriky Zpátky z Afriky Corinne Hofmann

Velké zklamání. Bílou masajkou jsem byla nadšená a proto si hned koupila díl druhý a rovnou i třetí. Autorka již jen těžila z popularity prvního dílu. Hodně částí se opakovalo, do čtení jsem se musela nutit. Možná by kniha nebyla tak špatná, kdybych četla s delším časovým odstupem. Rozhodně nedoporučuji číst s rozestupem jednoho dne.

15.10.2019 2 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Knihy od této autorky mám ráda. Na tuto jsem se vrhla kvůli tématu, kdy jsem si chtěla poplakat, posmutnit. Postava Jeniffer mne moc nezaujala, po většinu knihy působila jako chladná panička. Nebýt docela zajímavého (ač velmi předvídatelného) konce knihy, byla bych snad i zklamaná. Kniha holt nenadchne, ale ani neurazí. Pokud se Vám téma líbilo, rozhodně doporučuji knihu Dopisy, které nikdo nečetl.

07.10.2019 3 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Úchvatná kniha. Brečela jsem jak malé dítě. Krásný, smutný příběh, přesto reálný. Jedna z mých nej knih. Určitě doporučuji.

29.09.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Kniha se četla sama, Mornštajnová opravdu psát umí. Ze začátku se mi pletly postavy, hůře jsem se orientovala kdo je kdo. Hotýlek je zatím nejslabší knihou od autorky, ale zcela jistě sáhnu i po dalších.

21.08.2019 4 z 5

Chlapec ze sněhu Chlapec ze sněhu Chloe Mayer

Kniha se četla vcelku dobře, ale na mne bohužel působila velmi depresivně. Ani nedoporučuji, ale ani od ní neodrazuji. Jedním slovem bych pouze řekla "zajímavá".

15.08.2019 3 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Skvělá kniha, mnohem lepší než film. Mnohokrát jsem ji odložila s tím, že jak někdo může být tak hloupý, jednou mi až zabylo fyzicky špatně... ale vždy po chvíli knihu vzala opět do ruky a pokračovala ve čtení.

26.07.2019 5 z 5