pobijecmuch pobijecmuch komentáře u knih

Plameňák na konci léta – Malá antologie amerických žánrových autorek Plameňák na konci léta – Malá antologie amerických žánrových autorek * antologie

Velmi dobrá antologie od velmi dobrých autorek scifi. Hodnotím obsah a ne nějaký obal. I když vím, že někdo knihy podle toho nakupuje.

07.09.2016 5 z 5

Vetřelec – Odplata Vetřelec – Odplata James A. Moore

Solidní pokračování série o Vetřelcích. Lebbon to sice není, ale po trochu rozvláčném začátku je to opět dobrá sci-fi.

07.09.2016 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Snaha o humor byla, tedy u několika hlášek se mohl některý čtenář i zasmát. Mně to připadalo, že snad původně tento příběh byl otiskován na pokračování ve Vlastě nebo v jiném ženském časopisu. Tato kniha neurazí, ale také nenadchne. Pokračování už raději nechám pro jiné čtenáře, asi zejména čtenářkám.

07.09.2016 1 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Mawer udělal z hlavní hrdinky promiskuitní ženu a tak asi naštval spoustu čtenářek. Nedivím se, že kniha má tak špatné hodnocení. Je tam vytvořena nějaká zbytečná postava vypravěče (asi sám Mawer), neustálé přeskakování v čase, opakování situací, a spoustu a spoustu přidaného textu o ničem, prostě vzduchoprázdno, kde každá provazochodkyně spadne na ústa.

26.08.2016 1 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Toto není klasický špionážní román, ale román o dívce, která její ctižádostivost dostane do mlýna 2. světové války.
Všichni se mnou určitě budou souhlasit, když řeknu, že autor dobře věděl pro kterou cílovou skupinu tento román napsal. Ano, tento román se bude hodně líbit ženám, protože se rádi vcíti do role Mariany, Anne-Mary, Alice a jak se ještě dál jmenovala. Já jsem jako muž, třeba nepochopil, proč odevzdala svůj věneček prvnímu mužskému, který se namanul. Mně osobně, se určité jednání hlavní postavy vůbec nelíbilo. Někdy to bylo hodně naivní a někdy velice nelogické.
Nu což, každý má jiné nároky na literaturu. Dávám tedy průměr, ale druhý díl také zkusím.

23.08.2016 3 z 5

Zkáza Zkáza Jay Bonansinga

Podle této knihy poznáte, kdo je hlavní tahoun celé série Živí mrtví. Jay Bonansinga to rozhodně není. Knize chybí spád a větší napětí. Autor nám vytvořil nějakou nesympatickou postavu reverenda Jeremiáše a tak celou sérii směřuje obrazně do horoucích pekel. Dávám pouze tři hvězdy, protože i ta Lilly začíná blbnout.
Kirkmane vrať se, bez tebe to není ono.

18.08.2016 3 z 5

Rytířka Natal Rytířka Natal Alexandr Buškov

Ano, celkem solidní fantasy. Autor Alexandr Buškov je mezi českými čtenáři méně známý, resp. není o něho zájem.
Feminismes bych se tu neoháněl. Prostě ženy můžou být taky někdy šikovnější.

14.08.2016 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Styl psaní a zejména slovník paní Stehlíkové mně vůbec nesedí. Polovina knihy nás neustále odkazuje do minulosti, který má za úkol něco vysvětlit, ale nic vám vlastně neprozradí. Mně to hodně nudilo. Budu asi jeden z mála, který ohodnotí knihu jako velmi špatná.

11.08.2016 1 z 5

Nežná fatamorgána Nežná fatamorgána Dominik Dán

Trošku jiná Dánovka, ze které jsem ze začátku měl pocit četby kriminálního sborníku. Potom jsem se do toho dostal a pochopil co Dán píše i mezi řádky. Takže opět plný počet. A četl jsem to v originále, heč! :-)

10.08.2016 5 z 5

Kniha mně vcelku pobavila, leč nejvyšší hodnocení tentokrát nedám. Kniha měla vyjít, již před půl rokem a čekal jsem tedy od Františka něco hodně strhujícího. Děj není špatný, hlášky opět zábavné, ale přesto jsem měl dojem, že s některými nápady jsem se v jiných knihách Kotlety už setkal. Tak snad příště se Fanda polepší.

05.08.2016 4 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

No, já nevím, už Silo bylo velkým reklamním tahákem vydavatele.
Prvních 150 stran se vůbec nic neděje a máte chuť knihu hodit do stoupy. Potom se to nějak rozjede, ale vše se strašně pomalu táhne. No a závěr knihy dostihne závěr prvního dílu.
Toto je už jen takový odvar předchozí knihy. Hodně, hodně slabé.

23.07.2016 2 z 5

Santiniho jazyk Santiniho jazyk Miloš Urban

Televizní zpracování od Jirky Stracha bylo daleko zajímavější. Psanou předlohu jsem četl až potom a už mně nebrala.

22.07.2016 3 z 5

Leningrad - Tragédie obleženého města, 1941-1944 Leningrad - Tragédie obleženého města, 1941-1944 Anna Reid

Obsáhlá kniha o blokádě Leningradu v 2. sv.válce. Autorka dost podrobně popisuje zejména osudy obyčejných obyvatel v obklíčeném městě Leningrad. Kniha vznikla zejména díky osobních rozhovorům, deníkům, a hlavně informacím, které byly Ruskem konečně uvolněny. Doporučuji všem čtenářům literatury faktu a literatury o druhé světové válce.

18.07.2016 5 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Tuto knihu, jak se tu s oblibou píše, jsem četl v originále. Je to jeden z nejlepších románů tohoto slovenského autora. Jde o případ sériového brutálního vraha, který děsil celé Slovensko. A je to zpracovaný skutečný případ, který se odehrál po velké amnestii v roce 1990. Tento kriminální román rozhodně předčí i ty severské krimi. A to, že autor snad podle jména musí být seveřan, mně hodně rozesmálo.

17.07.2016 5 z 5

Útok na Bagdád Útok na Bagdád Leo Kessler (p)

Prostě klasika od Kesslera. Čtenáři válečných románů po této knize určitě rádi sáhnou, milovníci romantických pohádek knihu štítivě zahodí do koše. Každý ať si vybere podle své čtenářské gramotnosti.

07.07.2016 5 z 5

Obyčejní hrdinové Obyčejní hrdinové Scott Turow

Moc se divím, že se k této knize dosud nikdo nevyjádřil.
Tento válečný román z pohledu amerického důstojníka JAGu popisuje 2. světovou válku trochu z jiného pohledu. Kniha je až překvapivě velmi dobře napsaná a nechybí zde jak popis válečných operací spojenců v Evropě, v letech 1944-45, tak i osobní příběh hlavní postavy.
Knihu doporučuji všem fandům válečné literatury. A klidně ji podsuňte i svým manželkám, protože tam i ženy najdou kus romantiky.

03.07.2016 5 z 5

Bába Motyka Bába Motyka Marko Hautala

Pokud Hautala při psaní této knihy nejedl malé houbičky, tak musel určitě kouřit sušené sobí lejna.
Bába Motyka je prostě jeden literární chaos. Čtenáři, kteří vykřikují, že Hautala je nový King nemají pravdu, ani omylem. A kdo má rád dobrý horor, tak se tomuto blábolu obloukem vyhne. Tahle kniha je prostě všechno, jen ne dobrá!
Budu citovat z recenze k této knize: "Bába Motyka je jen pro intelektuály, kteří si chrochtají blahem, zatímco ostatní čtenáři odcházejí k popelnici".

30.06.2016 odpad!

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Opět se nám tu od některých uživatelé objevuje přirovnávání. Jednou jde prý o Lisbeth, podruhé o Buffy. Nesouhlasím, takové přirovnání je nesmysl.
Tuto knihu za thriller nepovažuji, je to takové skoro fantasy, tedy určeno výhradně pro současnou mládež. Prostě normální pohádka, které stejně nebudete věřit.

27.06.2016 1 z 5

Hups, tak tuto knihu někteří čtenáři neskousnou. Jde zejména o silně věřící čtenáře, kterým se takové téma nebude líbit.
Děj je opravdu takový divoký, i když hlavní postavy jsou podobně atypické a mají opět bláznivé nápady a hlášky. Přiznávám, že předešlé Jonassovy knihy byly humornější a takové více propracovanější.

24.06.2016 3 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Asi nemám tu správnou karmu na čtení této literatury. Pro mně nuda, nuda a tlachání. Když jsem to konečně nějak přelouskal, bylo to přímo buddhovské - osvobození od utrpení.

22.06.2016 odpad!