pobijecmuch - Přečtené (1277)Dívky z trajektu
? - srpen 2017
Dívky z trajektu 2017, L. Theils

Strašná nuda, takových knih bylo už napsáno tisíce a za pár týdnů si ani nevzpomenete co jste četli.


Poločas rozpadu
srpen 2017 (09.-15.)
Poločas rozpadu 2017, F. Kotleta

Výborné pokračovaní Spadu. Knihy od Franty nepotřebují žádnou reklamu, protože jsou to knižní hity už před samotným vydáním. Těším se na závěrečný díl, kdy uvidíme, zda se podaří zachránit naši planetu.


Špinavý kšefty na North Ganson Street
? - srpen 2017
Špinavý kšefty na North Ganson Street 2017, S. C. Zahler

Hodně drsná, ale velice dobře napsaná detektivka. Prostředí jak z komiksového Sin City, plno sarkasmu, jízlivosti a černého humoru. Musím pochválit i výtečný překlad. Prostě dobré čtení na toto léto.


O čem sním, když náhodou spím
? - srpen 2017
O čem sním, když náhodou spím 2017, A. Babiš

odpad!

Tak pan velkouzenář nám napsal už i knihu, někdo, ale tvrdí, že pravým autorem je nějaký pan Přibil. No a před časem byla zdarma rozdávána v Levných knihách. Neberte to, když to tentokrát nejsou koblihy, ale už rovnou zdarma knihy. Dokonce jsem tento "bestseller roku 2017" i přelouskal, ale brzo pochopil, že je to pouze předvolební agitka. Prostě jen takový propagandistický slint, který si jeho věrní fanoušci budou brát večer do postele. Můj komentář bude krátký, protože tady se ani nedá co komentovat. Jediné co můžu pochválit je ilustrátor, možná by bylo lepší, kdyby z toho byl pouze kreslený komiks. Já když spím, tak také sním, ale o tom, že ti různí Babišové, Kalouskové a Sobotkové, atd. z politiky konečně zmizí a nebudou otravovat vzduch v tomto státě.


Tuareg
červenec 2017 (24.-29.)
Tuareg 2002, A. V. Figueroa

Exotické prostředí, život na poušti a zákony místních domorodců dělají pro čtenáře velice zajímavé čtení i v této době. Škoda jen, že dnešní čtenáři raději jezdí ve vlaku a skáčou Do vody. Toto je taková literární klasika, kterou dnešní mládež nezná. Závěr knihy je sice trochu uspěchaný, ale o to překvapující.


Smrtící žár
? - červenec 2017
Smrtící žár 2015, P. Briggs

Bohužel nejslabší díl z této série. Začátek začal dost nudně a vlastně v polovině ještě pořád byl. Nevím, ale tento žánr vychází nějak z módy, takže s Aničkou asi skončím.


Korene zla
červenec 2017 (12.-19.)
Korene zla 2017, D. Dán

Jméno Dominik Dán je už literární pojem, protože jeho detektivky nemají konkurenci. Tento příběh je opravdu ten z lepších kousků. Nesouhlasím, že konec je odfláknutý. Jeho knihy vychází ze skutečných případů a těžko v našich českých a slovenských kotlinách bude sériový vrah řádit jako v některých vymyšlených severských krimi. U nás se tak často sériový vrah nevyskytuje.


Kosmonaut z Čech
? - červenec 2017
Kosmonaut z Čech 2017, J. Kalfař

odpad!

Nečekejte klasický sci-fi příběh o kosmické cestě do vesmíru, jde spíše o filozofování nad nesmrtelností pavouka (určitě ne chrousta), spousta politiky, pár slz nad rodinou a spoustu dalších témat. Prostě zbytečnosti, které v klasickém sci-fi nenajdete, protože tam nepatří. Posledních padesát stran se táhne jak pořádný chlapský hlen. Předpokládám, že autor původně ani nechtěl napsat sci-fi román, ale pouze účtuje se svým vlastním životem, ve kterém má několik kostlivců dobře zavřených ve své skříni. Petřínská rozhledna, raketoplán Jan Hus, bramborové pole, atd – to vše se rovná holému zoufalství, které se ani nedá více pojmenovat. Jarine, nehul už tu trávu – je na tebe moc silná!!! Srovnávat tuto knihu s Marťanem, nebo Solarisem vymyslel asi absolutní laik sci-fi.


Andělé a démoni: fakta
? - červenec 2017
Andělé a démoni: fakta 2005, S. Cox


Da Vinciho kód - fakty
? - červenec 2017
Da Vinciho kód - fakty 2005, S. Cox


Papež a Mussolini - Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě
? - červenec 2017
Papež a Mussolini - Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v Evropě 2017, D. Kertzer

Kertzer píše zajímavou literaturu faktu. Zejména tato jeho publikace, kde uvádí faktické podklady o spojení papeže Piuse a fašistického diktátora Mussoliniho. Tato kniha mohla vzniknout až po šedesáti letech, kdy byla zpřístupněny materiály o spojení Vatikánu a fašistického Německa.


Příště se zmrazit nenechám
? - červenec 2017
Příště se zmrazit nenechám 2007, P. Mandík

Po sto stránkách děj sklouzává do průměru a ani závěr není nic moc. Čekal jsem od této knihy asi trochu více. Celkově tedy obyčejný průměr.


Velká kniha lochecu
? - červen 2017
Velká kniha lochecu 2001, P. Č. Jelínek (pseudonym)


Bolkova jedenáctka
? - červen 2017
Bolkova jedenáctka 2007, P. Jelínek


Marie Terezie - Cudná císařovna s hroznou pověstí
? - červen 2017
Marie Terezie - Cudná císařovna s hroznou pověstí 2017, J. Bílek

Doporučuji všem čtenářům, kteří se zajímají o historii doby Marie Terezie. Zvlášť v tomto roce 2017, kdy je 300.výročí narození této jediné české královny.


Ženy diktátorů
? - červen 2017
Ženy diktátorů 2011, D. Ducret

Tato kniha mně zklamala. Podivné a nezajímavé fakta o slečnách a manželkách několika diktátorů světa. Něco jsem už četl od jiných autorů, něco zase se mně zdálo, jako nějaké dohady a mýty. Ještě možná tak byl zajímavý příběh Eleny Ceauşescu. Na literaturu faktu slabota.


Tady byla Britt-Marie
? - červen 2017
Tady byla Britt-Marie 2016, F. Backman

Autor se opakuje a vtip přestává být vtipem. Kniha je určena spíše pro ženy. Po Ove, mně autorovo psaní už nesedne, je to takové chladné jak psí čumák ze Švédska.


Solární stanice
? - červen 2017
Solární stanice 2007, A. Eschbach


Podezřelý č. 1
červen 2017 (23.-26.)
Podezřelý č. 1 2016, J. Patterson

Další díl z volné detektivní řady Private. Kniha se opět výborně čte. Pan Patterson to prostě umí.


Do vody
? - červen 2017
Do vody 2017, P. Hawkins

odpad!

Po příběhu notorické vymaštěné alkoholičky z knihy Dívka ve vlaku, tu máme další literární módní výstřelek pod názvem Do vody. Autorka se netají skutečností, že tato její nová kniha není pro každého čtenáře. Já bych řekl spíše čtenářky, protože její knihy mají cílovou skupinu ženy. Kniha je opravdu těžká jak na děj, ale hlavně na postavy, které vám přivodí pěkný knižní guláš. Pokud by byla kniha Do vody vydána před Dívkou ve vlaku, tak by se určitě propadla do literární žumpy a paní Hawkins by se místo psaní musela konečně začít živit něčím užitečnějším. Moje resumé je jednoduché, kdo si užije tohoto literárního výplodu, tak je tak trochu flagelant. Nebo možná rád skáče z vlaku do vody, ale pozor, rychlé ochlazení způsobuje i smrtelné křeče.


Muslimské peklo - Skutečný příběh české ženy a její dcerky
červen 2017 (18.-19.)
Muslimské peklo - Skutečný příběh české ženy a její dcerky 2016, I. Karlíková

Takových knih může být napsáno stovky a stejně se naše mladé dívčiny nezmění. Z pohledu českého muže pořád nechápu, co je láká na těchto cizokrajných krasavcích. Po knize jsem sáhl, jen proto, že ve vzdálené rodině máme podobný případ zamilované dívky do muslima. I když kniha je spíše pro ženské čtenářky, tak jsem se nestačil divit, co naivní ženu může potkat za trable a dobrodružství. Kniha je napsána velmi srozumitelnou formou a měla by být takovým zdviženým prstem. A jak říká sama autorka, kdyby jen jediné dívce tato kniha pomohla, tak to stálo za vydání a hlavně přečtení. Jo, přísloví říká, že každý je strůjcem svého štěstí, dodám, že i neštěstí.


Děs
? - červen 2017
Děs 2016, D. Hidden

odpad!

Vše už zde bylo napsané. Snad jenom dodat otázku, co vedlo vydavatele vydat knihu, která není populární ani ve světě?


Žlutý baron
červen 2017 (08.-10.)
Žlutý baron 2017, J. Patočka

Doporučuji všem, kteří se zajímají o tuto podivnou postavičku naší politiky a byznysu. Tedy jak odpůrcům, tak i jeho fanouškům. Třeba někomu otevře oči.


Najděte Reachera
červen 2017 (06.-07.)
Najděte Reachera 2016, D. Capri

Pro mně jako fanouška série Jack Reacher velké zklamání. Jack se totiž v knize vůbec neobjeví a vy čtete pouze nějaké podivné vyšetřování dvou agentů FBI. Paní autorce doporučuji, aby se příště jménu Reacher vyhnula. Takové půjčování jmen hlavních hrdinů vždy neskončí dobře. To by jsme se také příště mohli dočkat, že E.L. James napíše další díl Harry Pottera. A to by potom byl asi pěkný mazec.


Večerní škola
červen 2017 (01.-06.)
Večerní škola 2017, L. Child

Každý příběh ze série Jack Reacher je pro mně doslova literární lahůdka. Čtení si užívám a prostě se bavím. Stejně tomu bylo i u tohoto dílu. Autor hlavního hrdinu vrátil do doby, kdy ještě sloužil v armádě a poslal ho do Evropy. Oproti ostatním čtenářům, mně osobně méně akce vůbec nevadilo. Vyšetřování v Hamburku bylo hodně napínavé, Reacher opět nezklamal a vše dotáhl do zdárného konce. Jen na okraj si postěžuji, že vydavatel BB art by mohl popřemýšlet, zda nevydat v této sérii i tzv. půlky - chybějící díly.


Můj život bez mříží
? - květen 2017
Můj život bez mříží 2014, J. Kajínek

odpad!

Protože mně byl můj komentář ke knize přesunut do diskuze, tak se vyjádřím znovu, ale jinak. Autorem těchto pochybných memoárů je sice pan Kajínek, ale sepsání provedl někdo jiný. Knihu jsem nakonec přelouskal, ale vůbec se mně nelíbila a vlastně mně také nic nedala. Pokud by toto dílo napsal kdokoliv z nás, tak to žádný vydavatel nevydá. Přeji všem jeho fanouškům pěkné počteníčko a příjemné erotické sny s panem Kajinkem.


Vlčice
? - květen 2017
Vlčice 2005, Z. Žemlička

K této sérii o vlčici Kroaně jsem se dostal až letos a rozhodně nejsem zklamán. Protože, ve stejné době jsem četl i sérii Propast času, tak jsem samozřejmě nějak tak trochu srovnával. Musím říci, že je to velice rozdílné čtení. Toto má spád a rozumný děj, druhá kniha je taková hrozná směs všeho možného a hlavně nemožného. Moc se těším na další díly s Kroanou a doporučuji ji všem milovníkům dobré české fantasy.


Babiš - Příběh oligarchy
? - květen 2017
Babiš - Příběh oligarchy 2014, T. Pergler

Pro toho, kdo hledá senzace, tak tato kniha není. Informace uvedené v této knize jsou všude k dispozici. Je to pouze shrnutí o tom z jaké rodiny Babiš pochází, zmínka o jeho studium a následné práci v zahraničním obchodě, kdy získává styky a poznává řadu zahraničních obchodníků. To mu následně, po revoluci, pomohlo k založení byznysu a ovládnutí několika firem na Slovensku a ČR. Ano, je tam i zmíněna jeho účast ve svazu mládeže, KSČ a možné spolupráce s STB. Většina knihy je však o jeho obchodu a byznysu v České republice, kdy přes tehdejší politické špičky se stává známou osobou. Knihu jsem si přečetl pouze jen k vytvoření uceleného obrázku o tomto pánovi. Na jeho jméno jsem totiž narazil už dříve, např. v knihách Jaroslava Kmenty - viz Mrázek, nebo Krejčíř. Knihu si může klidně přečíst jak jeho fanoušek, tak i jeho odpůrce, protože panu Babišovi neubližuje, ani ho nevychvaluje.


Červenobílá
? - květen 2017
Červenobílá 2014, D. Vácha

Historické romány o československých legionářích rád čtu a pan Vácha to umí dobře napsat.


Nikam
? - květen 2017
Nikam 2016, D. Vácha

Vácha je velmi dobrý vypravěč válečných románů (zejména knihy o čs. legiích), ale tento pokus o nějaké scifi se mu prostě nepovedl. Jak už tu bylo napsáno dříve - spousta postav, které vyvolají u čtenáře chaos, děj, který se neustále opakuje, ale nikam neposune. Osobně jsem měl po hodině čtení velký problém u toho dál vydržet. Za snahu a že to napsal český autor tomuto guláši uděluji jednu pěknou hvězdu.


Malý muž a velká žena
? - květen 2017
Malý muž a velká žena 1982, V. Sládková

Románový triptych (Poslední vlak z Frývaldova, Pluky zla, Dítě svoboděnky) se ve skutečnosti stal známý až po jeho zfilmování. Osobně dávám přednost filmovému zpracování a knižní nechávám literárním fajnšmekrům. Ještě pro doplnění předchozího komentujícího uvádím, že Frývaldov (kde se odehrává děj knihy) je dřívější název současného Jeseníku. A televizní seriál se natáčel v Lokti nad Ohří, v Praze, Karlových Varech, Nejdku a Brně.


Příběh Služebnice
? - květen 2017
Příběh Služebnice 2008, M. Atwood

odpad!

Nerad se chlubím, ale u tohoto literárního díla jsem udělal rekord. Knihu jsem četl, přeskakoval a u ní usínal asi rok. Prostě asi nejsem fanda takovéto matriarchální literatury. Začátek mně připadal, že jsem v prostředí kláštera svatých boromejek, později jsem byl vehnán na výroční schůzku sdružení Profesionální žena, kde mně předsedkyně šikanovala, že jsem opět nevrátil dolů prkýnko na klozetě. Prostě podivný bláznivý svět, kde je muž jen hračkou pro ženy. Kniha úplně postrádá děj a monology jsou sice někdy hodně emotivní, ale vlastně o ničem. Závěrem tohoto depresivního komentáře prohlašuji, že knize dávám hodnocení odpad, ale pěkný odpad.


Mnichovský přízrak
květen 2017 (01.-07.)
Mnichovský přízrak 2008, G. Benamou

Zajímavá výpověď člověka, který podepsal v roce 1938 Mnichovskou dohodu a vlastně jediný ze zástupců čtyřky přežil 2. světovou válku. Celá Mnichovská dohoda je tak trochu zahalena tajemstvím a různými konspiračními úvahy světových historiků. Podle některých odborníků totiž odstoupení Sudet, měl měsíc před dohodou, navrhnout sám prezident Beneš.


Báječné dny
? - květen 2017
Báječné dny 2017, R. Montes

Tak tato celá kniha byla pěkná úchylárna. Jestli toto je v Brazílii thriller roku, tak hodně lituji tamní čtenáře. Ať žije Gertruda! Čtenářkám Harlekýnek rozhodně nedoporučuji číst. :-)


15 let v legii - Příběh českého vojáka ve francouzské cizinecké legii
? - květen 2017
15 let v legii - Příběh českého vojáka ve francouzské cizinecké legii 2015, S. Gazdik

Tato kniha je dobrá, ale pozor, ta vůně exotiky a dobrodružství není pro každého. Resp. pouze pro silné jedince a ten, který nebyl přijat do AČR může na FCL ihned zapomenout. Za prvé - nastoupením služby ve FCL se český občan dopouští závažného trestného činu (české zákony to vlastně nedovolují), za druhé - vstupní zdravotní, fyzické nebo psycho testy jsou tak těžké, že jim projde opravdu málo kdo. Knihu hodnotím velice dobře, protože mně to bavilo a poučilo. Doporučuji všem, kteří mají vztah k vojenství.


Manželé odvedle
? - duben 2017
Manželé odvedle 2017, S. Lapena

Upozornění všem skalním čtenářům dobrých detektivek, této literární jednoduchosti se raději vyhněte! Houby světový bestseller, obyčejná průměrná detektivka, která pouze oblbuje svou reklamou zejména čtenářky, které si myslí, že musí jít s literární módou. Touto knihou jsem byl velmi zklamán – prostě jen lapen Lapenou.


Čierna hra: Vláda mafie
? - duben 2017
Čierna hra: Vláda mafie 2015, J. Karika


Nacisté ve službách USA
duben 2017 (08.-18.)
Nacisté ve službách USA 2015, E. Lichtblau

Jeden z dalších velkých kostlivců USA. Ochrana nacistů a mlžení nad jejími životopisy to všechno v zájmu studené války. CIA to vždy uměla a je to vlastně organizace, která byla a bude nedotknutelná.


Marie Terezie - záhady a mystéria
? - duben 2017
Marie Terezie - záhady a mystéria 2017, V. Liška

Publikace vydaná k 300. výročí narození české královny Marie Terezie. Doporučuji všem, kteří se zajímají o dějiny, speciálně o tuto panovnici, která je známá svými reformy - Tereziánské reformy.


Poslední
duben 2017 (05.-07.)
Poslední 2017, A. Oliva

Nebylo to tak zoufalé, jak tu někteří čtenáři žalují, prostě takový průměr. Zajímavý děj, se kterým se v knize velice málo setkáte a zajímavé finále, které i překvapí.


1 2 3 4 5 6 7 >