pobijecmuch - Komentáře

Dívky z trajektuDívky z trajektuL. Theils

Strašná nuda, takových knih bylo už napsáno tisíce a za pár týdnů si ani nevzpomenete co jste četli.

předevčírem

Poločas rozpaduPoločas rozpaduF. Kotleta

Výborné pokračovaní Spadu. Knihy od Franty nepotřebují žádnou reklamu, protože jsou to knižní hity už před samotným vydáním. Těším se na závěrečný díl, kdy uvidíme, zda se podaří zachránit naši planetu.

Špinavý kšefty na North Ganson StreetŠpinavý kšefty na North Ganson StreetS. C. Zahler

Hodně drsná, ale velice dobře napsaná detektivka. Prostředí jak z komiksového Sin City, plno sarkasmu, jízlivosti a černého humoru. Musím pochválit i výtečný překlad. Prostě dobré čtení na toto léto.

O čem sním, když náhodou spímO čem sním, když náhodou spímA. Babiš

Tak pan velkouzenář nám napsal už i knihu, někdo, ale tvrdí, že pravým autorem je nějaký pan Přibil. No a před časem byla zdarma rozdávána v Levných knihách. Neberte to, když to tentokrát nejsou koblihy, ale už rovnou zdarma knihy.
Dokonce jsem tento "bestseller roku 2017" i přelouskal, ale brzo pochopil, že je to pouze předvolební agitka. Prostě jen takový propagandistický slint, který si jeho věrní fanoušci budou brát večer do postele.
Můj komentář bude krátký, protože tady se ani nedá co komentovat. Jediné co můžu pochválit je ilustrátor, možná by bylo lepší, kdyby z toho byl pouze kreslený komiks.
Já když spím, tak také sním, ale o tom, že ti různí Babišové, Kalouskové a Sobotkové, atd. z politiky konečně zmizí a nebudou otravovat vzduch v tomto státě.

04. srpnaodpad!

TuaregTuaregA. V. Figueroa

Exotické prostředí, život na poušti a zákony místních domorodců dělají pro čtenáře velice zajímavé čtení i v této době. Škoda jen, že dnešní čtenáři raději jezdí ve vlaku a skáčou Do vody. Toto je taková literární klasika, kterou dnešní mládež nezná. Závěr knihy je sice trochu uspěchaný, ale o to překvapující.

Smrtící žárSmrtící žárP. Briggs

Bohužel nejslabší díl z této série. Začátek začal dost nudně a vlastně v polovině ještě pořád byl. Nevím, ale tento žánr vychází nějak z módy, takže s Aničkou asi skončím.

Korene zlaKorene zlaD. Dán

Jméno Dominik Dán je už literární pojem, protože jeho detektivky nemají konkurenci. Tento příběh je opravdu ten z lepších kousků. Nesouhlasím, že konec je odfláknutý. Jeho knihy vychází ze skutečných případů a těžko v našich českých a slovenských kotlinách bude sériový vrah řádit jako v některých vymyšlených severských krimi. U nás se tak často sériový vrah nevyskytuje.

Kosmonaut z ČechKosmonaut z ČechJ. Kalfař

Nečekejte klasický sci-fi příběh o kosmické cestě do vesmíru, jde spíše o filozofování nad nesmrtelností pavouka (určitě ne chrousta), spousta politiky, pár slz nad rodinou a spoustu dalších témat. Prostě zbytečnosti, které v klasickém sci-fi nenajdete, protože tam nepatří. Posledních padesát stran se táhne jak pořádný chlapský hlen.
Předpokládám, že autor původně ani nechtěl napsat sci-fi román, ale pouze účtuje se svým vlastním životem, ve kterém má několik kostlivců dobře zavřených ve své skříni.
Petřínská rozhledna, raketoplán Jan Hus, bramborové pole, atd – to vše se rovná holému zoufalství, které se ani nedá více pojmenovat.
Jarine, nehul už tu trávu – je na tebe moc silná!!!

Srovnávat tuto knihu s Marťanem, nebo Solarisem vymyslel asi absolutní laik sci-fi.

17. červenceodpad!

Papež a Mussolini - Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v EvropěPapež a Mussolini - Tajemství papeže Pia XI. a vzestup fašismu v EvropěD. Kertzer

Kertzer píše zajímavou literaturu faktu. Zejména tato jeho publikace, kde uvádí faktické podklady o spojení papeže Piuse a fašistického diktátora Mussoliniho. Tato kniha mohla vzniknout až po šedesáti letech, kdy byla zpřístupněny materiály o spojení Vatikánu a fašistického Německa.

Příště se zmrazit nenechámPříště se zmrazit nenechámP. Mandík

Po sto stránkách děj sklouzává do průměru a ani závěr není nic moc. Čekal jsem od této knihy asi trochu více. Celkově tedy obyčejný průměr.

Marie Terezie - Cudná císařovna s hroznou pověstíMarie Terezie - Cudná císařovna s hroznou pověstíJ. Bílek

Doporučuji všem čtenářům, kteří se zajímají o historii doby Marie Terezie. Zvlášť v tomto roce 2017, kdy je 300.výročí narození této jediné české královny.

Ženy diktátorůŽeny diktátorůD. Ducret

Tato kniha mně zklamala. Podivné a nezajímavé fakta o slečnách a manželkách několika diktátorů světa. Něco jsem už četl od jiných autorů, něco zase se mně zdálo, jako nějaké dohady a mýty. Ještě možná tak byl zajímavý příběh Eleny Ceauşescu. Na literaturu faktu slabota.

Tady byla Britt-MarieTady byla Britt-MarieF. Backman

Autor se opakuje a vtip přestává být vtipem. Kniha je určena spíše pro ženy. Po Ove, mně autorovo psaní už nesedne, je to takové chladné jak psí čumák ze Švédska.

Podezřelý č. 1Podezřelý č. 1J. Patterson

Další díl z volné detektivní řady Private. Kniha se opět výborně čte. Pan Patterson to prostě umí.

Do vodyDo vodyP. Hawkins

Po příběhu notorické vymaštěné alkoholičky z knihy Dívka ve vlaku, tu máme další literární módní výstřelek pod názvem Do vody. Autorka se netají skutečností, že tato její nová kniha není pro každého čtenáře. Já bych řekl spíše čtenářky, protože její knihy mají cílovou skupinu ženy. Kniha je opravdu těžká jak na děj, ale hlavně na postavy, které vám přivodí pěkný knižní guláš. Pokud by byla kniha Do vody vydána před Dívkou ve vlaku, tak by se určitě propadla do literární žumpy a paní Hawkins by se místo psaní musela konečně začít živit něčím užitečnějším.
Moje resumé je jednoduché, kdo si užije tohoto literárního výplodu, tak je tak trochu flagelant. Nebo možná rád skáče z vlaku do vody, ale pozor, rychlé ochlazení způsobuje i smrtelné křeče.

22. červnaodpad!

Muslimské peklo - Skutečný příběh české ženy a její dcerkyMuslimské peklo - Skutečný příběh české ženy a její dcerkyI. Karlíková

Takových knih může být napsáno stovky a stejně se naše mladé dívčiny nezmění. Z pohledu českého muže pořád nechápu, co je láká na těchto cizokrajných krasavcích. Po knize jsem sáhl, jen proto, že ve vzdálené rodině máme podobný případ zamilované dívky do muslima. I když kniha je spíše pro ženské čtenářky, tak jsem se nestačil divit, co naivní ženu může potkat za trable a dobrodružství. Kniha je napsána velmi srozumitelnou formou a měla by být takovým zdviženým prstem. A jak říká sama autorka, kdyby jen jediné dívce tato kniha pomohla, tak to stálo za vydání a hlavně přečtení. Jo, přísloví říká, že každý je strůjcem svého štěstí, dodám, že i neštěstí.

DěsDěsD. Hidden

Vše už zde bylo napsané. Snad jenom dodat otázku, co vedlo vydavatele vydat knihu, která není populární ani ve světě?

16. červnaodpad!

Žlutý baronŽlutý baronJ. Patočka

Doporučuji všem, kteří se zajímají o tuto podivnou postavičku naší politiky a byznysu. Tedy jak odpůrcům, tak i jeho fanouškům. Třeba někomu otevře oči.

Najděte ReacheraNajděte ReacheraD. Capri

Pro mně jako fanouška série Jack Reacher velké zklamání. Jack se totiž v knize vůbec neobjeví a vy čtete pouze nějaké podivné vyšetřování dvou agentů FBI. Paní autorce doporučuji, aby se příště jménu Reacher vyhnula. Takové půjčování jmen hlavních hrdinů vždy neskončí dobře. To by jsme se také příště mohli dočkat, že E.L. James napíše další díl Harry Pottera. A to by potom byl asi pěkný mazec.

Večerní školaVečerní školaL. Child

Každý příběh ze série Jack Reacher je pro mně doslova literární lahůdka. Čtení si užívám a prostě se bavím. Stejně tomu bylo i u tohoto dílu. Autor hlavního hrdinu vrátil do doby, kdy ještě sloužil v armádě a poslal ho do Evropy. Oproti ostatním čtenářům, mně osobně méně akce vůbec nevadilo. Vyšetřování v Hamburku bylo hodně napínavé, Reacher opět nezklamal a vše dotáhl do zdárného konce.
Jen na okraj si postěžuji, že vydavatel BB art by mohl popřemýšlet, zda nevydat v této sérii i tzv. půlky - chybějící díly.

Můj život bez mřížíMůj život bez mřížíJ. Kajínek

Protože mně byl můj komentář ke knize přesunut do diskuze, tak se vyjádřím znovu, ale jinak. Autorem těchto pochybných memoárů je sice pan Kajínek, ale sepsání provedl někdo jiný. Knihu jsem nakonec přelouskal, ale vůbec se mně nelíbila a vlastně mně také nic nedala. Pokud by toto dílo napsal kdokoliv z nás, tak to žádný vydavatel nevydá. Přeji všem jeho fanouškům pěkné počteníčko a příjemné erotické sny s panem Kajinkem.

25. květnaodpad!

VlčiceVlčiceZ. Žemlička

K této sérii o vlčici Kroaně jsem se dostal až letos a rozhodně nejsem zklamán. Protože, ve stejné době jsem četl i sérii Propast času, tak jsem samozřejmě nějak tak trochu srovnával. Musím říci, že je to velice rozdílné čtení. Toto má spád a rozumný děj, druhá kniha je taková hrozná směs všeho možného a hlavně nemožného.
Moc se těším na další díly s Kroanou a doporučuji ji všem milovníkům dobré české fantasy.

Kronika konce světaKronika konce světaS. Birdman

Žádné upoutávky, nebo ochutnávky, ode mně nečekejte, když se mně něco líbí, tak to napíšu na rovinu a nedělám kolem toho mlhu. Prostě tato kniha je pro mně super. Děj se odehrává v mém rodném městě Brně a okolí. Birdman je pro mně něco jako bratranec Franty Kotlety. Škoda jen, že asi psaní pověsil na hřebík a uvažovaného pokračování tohoto postapa románu se již nedočkáme.

Babiš - Příběh oligarchyBabiš - Příběh oligarchyT. Pergler

Pro toho, kdo hledá senzace, tak tato kniha není. Informace uvedené v této knize jsou všude k dispozici. Je to pouze shrnutí o tom z jaké rodiny Babiš pochází, zmínka o jeho studium a následné práci v zahraničním obchodě, kdy získává styky a poznává řadu zahraničních obchodníků. To mu následně, po revoluci, pomohlo k založení byznysu a ovládnutí několika firem na Slovensku a ČR. Ano, je tam i zmíněna jeho účast ve svazu mládeže, KSČ a možné spolupráce s STB. Většina knihy je však o jeho obchodu a byznysu v České republice, kdy přes tehdejší politické špičky se stává známou osobou.
Knihu jsem si přečetl pouze jen k vytvoření uceleného obrázku o tomto pánovi. Na jeho jméno jsem totiž narazil už dříve, např. v knihách Jaroslava Kmenty - viz Mrázek, nebo Krejčíř. Knihu si může klidně přečíst jak jeho fanoušek, tak i jeho odpůrce, protože panu Babišovi neubližuje, ani ho nevychvaluje.

ČervenobíláČervenobíláD. Vácha

Historické romány o československých legionářích rád čtu a pan Vácha to umí dobře napsat.

NikamNikamD. Vácha

Vácha je velmi dobrý vypravěč válečných románů (zejména knihy o čs. legiích), ale tento pokus o nějaké scifi se mu prostě nepovedl. Jak už tu bylo napsáno dříve - spousta postav, které vyvolají u čtenáře chaos, děj, který se neustále opakuje, ale nikam neposune. Osobně jsem měl po hodině čtení velký problém u toho dál vydržet. Za snahu a že to napsal český autor tomuto guláši uděluji jednu pěknou hvězdu.

Příběh SlužebnicePříběh SlužebniceM. Atwood

Nerad se chlubím, ale u tohoto literárního díla jsem udělal rekord. Knihu jsem četl, přeskakoval a u ní usínal asi rok. Prostě asi nejsem fanda takovéto matriarchální literatury.
Začátek mně připadal, že jsem v prostředí kláštera svatých boromejek, později jsem byl vehnán na výroční schůzku sdružení Profesionální žena, kde mně předsedkyně šikanovala, že jsem opět nevrátil dolů prkýnko na klozetě.
Prostě podivný bláznivý svět, kde je muž jen hračkou pro ženy. Kniha úplně postrádá děj a monology jsou sice někdy hodně emotivní, ale vlastně o ničem. Závěrem tohoto depresivního komentáře prohlašuji, že knize dávám hodnocení odpad, ale pěkný odpad.

10. květnaodpad!

Malý muž a velká ženaMalý muž a velká ženaV. Sládková

Románový triptych (Poslední vlak z Frývaldova, Pluky zla, Dítě svoboděnky) se ve skutečnosti stal známý až po jeho zfilmování. Osobně dávám přednost filmovému zpracování a knižní nechávám literárním fajnšmekrům.
Ještě pro doplnění předchozího komentujícího uvádím, že Frývaldov (kde se odehrává děj knihy) je dřívější název současného Jeseníku. A televizní seriál se natáčel v Lokti nad Ohří, v Praze, Karlových Varech, Nejdku a Brně.

Mnichovský přízrakMnichovský přízrakG. Benamou

Zajímavá výpověď člověka, který podepsal v roce 1938 Mnichovskou dohodu a vlastně jediný ze zástupců čtyřky přežil 2. světovou válku. Celá Mnichovská dohoda je tak trochu zahalena tajemstvím a různými konspiračními úvahy světových historiků. Podle některých odborníků totiž odstoupení Sudet, měl měsíc před dohodou, navrhnout sám prezident Beneš.

Báječné dnyBáječné dnyR. Montes

Tak tato celá kniha byla pěkná úchylárna. Jestli toto je v Brazílii thriller roku, tak hodně lituji tamní čtenáře. Ať žije Gertruda! Čtenářkám Harlekýnek rozhodně nedoporučuji číst. :-)

15 let v legii - Příběh českého vojáka ve francouzské cizinecké legii15 let v legii - Příběh českého vojáka ve francouzské cizinecké legiiS. Gazdik

Tato kniha je dobrá, ale pozor, ta vůně exotiky a dobrodružství není pro každého. Resp. pouze pro silné jedince a ten, který nebyl přijat do AČR může na FCL ihned zapomenout. Za prvé - nastoupením služby ve FCL se český občan dopouští závažného trestného činu (české zákony to vlastně nedovolují), za druhé - vstupní zdravotní, fyzické nebo psycho testy jsou tak těžké, že jim projde opravdu málo kdo.
Knihu hodnotím velice dobře, protože mně to bavilo a poučilo. Doporučuji všem, kteří mají vztah k vojenství.

Manželé odvedleManželé odvedleS. Lapena

Upozornění všem skalním čtenářům dobrých detektivek, této literární jednoduchosti se raději vyhněte!
Houby světový bestseller, obyčejná průměrná detektivka, která pouze oblbuje svou reklamou zejména čtenářky, které si myslí, že musí jít s literární módou. Touto knihou jsem byl velmi zklamán – prostě jen lapen Lapenou.

Nacisté ve službách USANacisté ve službách USAE. Lichtblau

Jeden z dalších velkých kostlivců USA. Ochrana nacistů a mlžení nad jejími životopisy to všechno v zájmu studené války. CIA to vždy uměla a je to vlastně organizace, která byla a bude nedotknutelná.

Marie Terezie - záhady a mystériaMarie Terezie - záhady a mystériaV. Liška

Publikace vydaná k 300. výročí narození české královny Marie Terezie. Doporučuji všem, kteří se zajímají o dějiny, speciálně o tuto panovnici, která je známá svými reformy - Tereziánské reformy.

PosledníPosledníA. Oliva

Nebylo to tak zoufalé, jak tu někteří čtenáři žalují, prostě takový průměr. Zajímavý děj, se kterým se v knize velice málo setkáte a zajímavé finále, které i překvapí.

TrhlinaTrhlinaJ. Karika

Po románu Tma, další poslabší kniha tohoto autora. Začátek mně připadal slibný, ale potom se děj více méně táhl jako dětský soplík. Bohužel pořád u mně vede V tienu mafie a Na smrť.

Krycí jméno VerityKrycí jméno VerityE. Wein

Myšlenka byla dobrá, ale způsob vypravování mně absolutně nesedl. Celé to bylo takové utahané a nudné. Tato kniha mně prostě zklamala a do pokračování se určitě nepustím.

StalkeřiStalkeřiP. Finch

Velice solidní detektivka, která ve všem předčí módní krimi případy napsané třeba Bryndzou. Kniha má napětí, akci a velice dobrou zápletku.
Už se těším na druhý díl - Znesvětitel, který má být brzo u prodejců.

Noční lovNoční lovR. Bryndza

No, hurá, konečně jsem tuto průměrnou detektivku dorazil do konce. V polovině knihy vám autor prozradí vraha, potom se opakuje několik situací z předchozího dílu - opět napadení Eriky hlavním padouchem a znovu odvolání z případu, tentokrát dovolená. Tato celá série je psaná asi podle nějaké šablony. Jsou daleko, daleko lepší detektivky, ale Bryndza je v této době móda a proto ho čtou i ti, kteří by po krimi v životě nesáhli.

Vzestup islámského státu – pod černou vlajkou teroruVzestup islámského státu – pod černou vlajkou teroruJ. Warrick

Srozumitelně napsaná kniha o vzniku Islámského státu, které porozumí i naprostý laik.

1 2 3 4 5 6 7 >