Rytířka Natal

V postkatastro­fickém světě plném násilí je rytířská zbroj a pevné dívčí odhodlání často tou poslední nadějí…

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97020/rytirka-natal-5IG-97020.png 3.812
Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno, Ikarie (Praha)

Anastasia, 1989

Kniha Rytířka Natal

optos2330
30.03.2018

Jednoduchá oddychová žánrovka s predvídateľným dejom. Odvážna hrdinka si presekáva cestu z bodu A do bodu B.
Keď tu zrazu...
Príde prekvapivý dejový zvrat a letargická prechádzka sa zmení na pseudo-vedeckú diskusiu s lokálnym psychopatom.

pobijecmuch
14.08.2016

Ano, celkem solidní fantasy. Autor Alexandr Buškov je mezi českými čtenáři méně známý, resp. není o něho zájem.
Feminismes bych se tu neoháněl. Prostě ženy můžou být taky někdy šikovnější.

Temný snílek
23.11.2013

Kniha je zvláštní především tím, že se z počátku tváří jako klasické fantasy typu Conan, kde jsou však ženy ty silné a vládnou mečem, pak však děj nabere překvapivých obrátek a promění se spíše ve sci-fi. Jde totiž o postapokalyptický děj, což činí knihu zajímavou.

Obálka mě zaujala na první pohled, polonahá děva s nádherným tělem a velkým mečem se mi velmi líbila. Vyrostla jsem totiž na Xeně, takže obdivuji bojovnice, co porážejí jednoho muže za druhým. Že je to feministické? No a co? Prostě mám ráda ženy, co se o sebe umějí postarat.

Děj je propracovaný a čtivý, čtenář si četbu užije a příběh ho vtáhne do sebe. Jen je dost krátká, takže pokud se vám líbila, není problém si jí přečíst znovu.

Siréna
Siréna