pinar pinar komentáře u knih

Ticho mezi námi Ticho mezi námi Abbie Greaves

(SPOILER) Pro mne zklamání. Zdlouhavé čtení, bez překvapení. Zajímavé asi pro toho, kdo má podobnou rodičovskou zkušenost, jako je popisována v knížce. Pokud se popisované téma (dítě propadne drogám) čtenáře netýká, knížka se čte těžce a u mně se skoro zařadila mezi těch několik málo knih, které jsem nedočetla, odložila nedočtené. Způsob psaní příběhu očima manžela a následně očima manželky mohlo být zajímavé, nicméně tento nápad zůstal nevyužit, vlastně celá kniha je psaná očima manžela, který následně komentuje vnímání manželky.

12.04.2021 1 z 5

Asistent generální ředitelky Asistent generální ředitelky Jakub Roland

Velmi slabe, zadne zajimave nebo nove uchopene tema, tezkopadny dej, bez prekvapeni, marna snaha o erotickou pikantnost. skoda casu, knizka je opravdu pro hoooodne nenarocneho cternare.

02.03.2021 1 z 5

Karel Jan Schwarzenberg: Knížecí život Karel Jan Schwarzenberg: Knížecí život Karel Schwarzenberg

Bohužel jsem nedokázala dočíst, ztratila jsem se v množství šlechtických rodů, nebavilo mě to. Jsou tam zajímavé intra do historie, např. jak čeští šlechtici podporovali českou státnost, ale celkově se mi knížka nelíbila, nedočetla jsem do konce.

07.08.2020 2 z 5

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Joy Fielding mám ráda, toto je první knížka, která mne nebavila, od začátku jsem tušila, kdo je vrahem a v čem spočívá zápletka. Ke všemu se nic moc neděje, děj neplyne, ale pomalu se vleče. Zklamání.

30.07.2020 2 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Strašně smutný. Přečetla jsem najednou, protože jsem doufala, že se nakonec vše vysvětlí a dobře dopadne. Knížku doporučuji, pokud nečekáte lehké a odpočinkové čtení.

30.07.2020 5 z 5

Dívky nalehko Dívky nalehko Iva Procházková

Mně se líbilo moc. Příběh není součástí televizního seriálu Vraždy v kruhu, dobře se čte, postavy mají dynamiku a byla jsem mile překvapená. doporučuji.

21.07.2020 5 z 5

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Mně se knížka moc líbila, dobře se četla, postavy psychologicky vykreslené, jednají konzistentně a uvěřitelně, nečekaný konec. Kdo má rád romány Joan Fieldingové, nebude zklamán. Přečetla jsem na jeden zátah, a ještě jsem na závěr byla překvapená konečným rozuzlením, které vyplývá právě z psychologie hlavních postav knížky a je vlastně takovým pohádkovým koncem - zlo je potrestáno sebou samým.

10.07.2020 4 z 5

Mlsná huba Mlsná huba Magda Váňová

Mám ráda Magdu Váňovou, tuto knihu ale považuji za její zatím nejslabší. Dobře se čte, to je velká přednost autorky, ale tentokrát děj nemá podle mého názoru pointu, Laura jako osoba mstící se za utrpěnou křivdu na všech chlapech to provádí tak, že otročí v hospodě jako pomocná kuchařka - no nevím. Konec mě s knížkou hodně smířil, byl pro mě nečekaný, zajímavý a aspon postava Arnošta se zachovala konzistentně, i když pro mě nepředvídateně. Takže jako oddechová četba asi ano, pokud nečekáte silný motiv a nevadí vám trochu nelogické chování hlavní hrdinky Laury.

10.07.2020 2 z 5

Převážně zdvořilý Leopold Převážně zdvořilý Leopold Michal Viewegh

Nedokázala jsem to dočíst, nebavilo mě to, nezajímalo mě, co se stane dále. Psáno hrozně rozvlekle, i formát širokých řádků je nesympatický. Kdybych nevěděla, kdo to napsal, na Viewegha bych toto dílo netipovala. Je ale pravdou, že knížky z jeho dřívější doby, možná před druhým manželstvím, mě bavily moc, dále už jen sestupná tendence. Na druhou stranu úcta k tomu, jak se vypořádal s nemocí a problémy v osobním životě.

09.07.2020

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Pro mne po Dedine a Já jsem hlad trochu zklamání. Dobře se čte, ale to je tak všechno. Bez překvapeni, od začátku jsem tusila , jak se bude příběh vyvíjet. Tento příběh pro mne zůstal na povrchu.

15.02.2020 2 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

I když nemám ráda nářečí a rustikální romány, tento příběh jsem četla jedním dechem. Knížka se čte lehce, i když témata a příběhy jednotlivých postav lehká nejsou, a občas člověka zamrazí při některých momentech, které vlastně zná i z vlastního života. Objednala jsem v knihovně i Chirurga, a těším se na další díla autorky

29.01.2020 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Mně se líbila, Radka Třeětíková umí zajímavě vykreslit jednotlivé postavy, má odpozorovaný současný způsob komunikace, což příznivě ovlivnuje čtenářův dojem a souznění s dějem stejně jako reálie v knížce popisované. Knížka se mi líbila moc.

29.01.2020 5 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

No, monžá jsem měla vyšší očekávání díky hodnocení zde. Psychologie postav se byla na začátku nadějná, ale dále se osoby nerozvíjely, jejich jednání dále nebylo konzistentní a bylo hodně násilné. Největším zklamáním bylo potom závěrečné řešení (které jsem už od půl knihy tušila), ale bylo doplněno absurdními motivy, zdálo se mi za vlasy přitažené a nevěrohodné.

29.01.2020 2 z 5

Izrael / MP průvodce nová edice Izrael / MP průvodce nová edice Gerhard Heck

Nové aktualizované vydání, na cestu, do batohu ideální - poskytne nezbytné základní informace. Výhodou výborně mapy Izraele a Jeruzaléma.

27.01.2020 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Předešlé dva romány Kroky vraha a Dům na samotě jsem přečetla jedním dechem. Tahle poslední kniha mne zklamala. Příliš mnoho prostoru věnováno pytláctví, ochraně rysa, jelenů a jiných chráněných zvířat. I když nezpochybňuju význam ochrany přírody, přece jen toho bylo na můj vkus příliš, a naopak ustoupila do pozadí psychologie postav, kterou autorka v předešlých knížkách poutavě vykreslovala a stavěla na ni i motiv kriminálního činu. V této knížce je motiv málo uvěřitelny, odhalení vraha je spíše náhodné. Tato knížka mne zklamala, doufám, ze ta příští bude zase “psychologická” .

04.01.2020 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Dobře se četlo, i když bylo třeba soustředění, abych se neztratila v množství postav a souvislostech. Nicméně podařilo se, bavila mne nepredvidatelnost souvislosti a zároveň potvrzena zkušenost, ze svět je malý, život se odehrává v zásadě ve vymezeném kruhu a vše souvisí se vším.

01.01.2020 3 z 5

V nejlepším věku V nejlepším věku Martina Kemrová

Na první pohled lehké nezávazné dámské čtení, ale na několika místech mě názory nebo komentáře docela dostaly . Zahraly me hlavně pasáže, popisující podobne problémy jako jsem měla nebo mám já a je posilující vědět; ze totéž prožívají i jiné ženy (hlavně syndrom hodně holky mne potěšil, ze v to nejsem sama). Těším se na další díl - V nejlepším věku po sedesatce :-)

30.12.2019 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Bez velkého očekávání jsem zabalila s sebou na dovolenou. Zmatl mě název i popis na záložce. Po přečtení prvních stránek jsem se nemohla od čtení odtrhnout. Dej ze současnosti , psychologicky uvěřitelné a dobře vystřižené hlavní postavy, pro mě blízké místo na Babe, kde se dej odehrává (mám tenhle kousek funkcionalisticke Prahy moc rada), zajímavé vystaveny dej, neočekávaný vývoj dějových linii, pro mě velká paráda a pro ty, kteří mají rádi romány ze současnosti s detektivní zápletkou doporučuji. Do nového roku ještě nějaký čas zbývá, tak jsem běžela do knihkupectví , koupila jedinou knihu autorky, kterou měli-Sněžný měsíc-a už se na ni moc těším.

30.12.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Moc dobře se čte, nemohla jsem odejít, četla jsem v jednom tahu od první do poslední stránky. Zajímavý způsob vyprávění ve dvou časových rovinách - život a co utvářelo otce, a motivy jeho chování a život a vnímání a vliv chování otce na jeho dceru. Věrně zachyceny reálie sedmdesátých a osmdedesátých let, pro mě pamětníka jsou tyhle momenty stále živé. Doporučuju.

23.05.2019 5 z 5

Absolutní nasazení Absolutní nasazení Martina Navrátilová

na první pohled jsem myslela, že je knížka o nějaký dokument o životě Martiny Navrátilové. Překvapilo mně, že je to detektivka z tenisového prostředí. To hraje vlastně hlavní roli, Martina jej důvěrně zná a celkem zábavnou formou jej přibližuje čtenáři. Hlavní postavy nejsou nějak zvlášť psychologicky vykreslené a zápletka není úplně složitá, ale knížka se dobře čte a rozhodně čtenáře seznámí s řadou zajímavostí ze světa tenisu.

25.06.2018 4 z 5