Osm ekniha

Nový román Radky Třeštíkové, nejčtenější české autorky součastnosti! Příběh o několika láskách s jednou detektivní zápletkou. Začíná nečekaně skoro koncem a končí začátkem. Hlavní hrdinka Míša je následkem střelného poranění v bezvědomí. Kdo jí chtěl ublížit a proč, když ji všichni měli rádi? A co se stane, až se Míša probudí a ze svého života si bude pamatovat jenom něco?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345952/osm-dV2-345952.jpg 3.72460
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno (ekniha), Motto

Kniha Osm

saryk93

Knihu jsem chtěla přečíst, abych si na autorku vytvořila vlastní názor (vzhledem k tomu, že se dost různí). Bohužel mě její styl psaní žáka na druhém stupni ZŠ nezaujal. Extrémně dlouhé souvětí, ve kterém kolikrát nebylo jasné, zda je vyprávění částí příběhu, nebo už to říká jedna z postav. Vycpávky stylu "no to je jedno" mi dost vadily, v přímé řeči to beru, ale tohle bylo zbytečné.
Mnohdy zmatené prolínání osudů postav mi tolik nevadilo, spíš mi občas přišlo, že téměř každá z nich je trochu na hlavu.
Oceňuji však odlehčenost psaní a celkem kvalitní zápletku, ale po další knížce autorky už nejspíš nesáhnu.

katves

Bohužel jsem se v průběhu nedokázala zorientovat, odradilo mě to a knihu jsem nedočetla.

tynka8t

Mně osobně prostě Radka sedí, sedí mi její styl psaní, sedí mi, že příběh není nikdy přímočarý a má spoustu odboček a zápletek. Četla jsem Veselí, které já vnímám jako nejpovedenější její dílo. Nepředčily to ani vychvalované Bábovky.

valeria0031

Náročné si zapamatovat kdo je kdo zpočátku. Musíte si tu vztahovou motanici v hlavě srovnat.
Zároveň možná až moc dlouhé napětí a pak uspěchané rozuzlení.
Zezačátku jsem byla naprosto nadšená - propracované postavy, šílené, ale zároveň skutečné životní situace, zajímavá zápletka.
Ale po půlce a hlavně ke konci mě kniha zanechala zklamanou.

Tereza457

Mě se kniha líbila, autorka má takové pohodové psaní,nic složitého,taková oddechovka. Příběh sám o sobě nijak zvláštní, kapitoly trochu zvláštně srovnané, ikdyž mi to ani nevadilo. Co mě nejvíc zklamalo byl asi konec a třeba pořádné vysvětlení. Jinak je kniha fajn.

kika_

(+ SPOILER) Kniha byla taková nijaká. Ze začátku jsem se špatně orientovala v časových linkách. Kapitoly přeskakovaly bez vysvětlení, trvalo mi, než jsem si to zařadila.
Připadalo mi, že všechny hlavní postavy měly docela vážné psychické problémy a všichni všechny podváděli..zvláštní příběh.
Žádné složité čtení, žádná hluboká myšlenka. Neurazí, nenadchne.

tadobra

premyslim nad 3-4 hvezdickami. mela jsem to prectene rychle, moc me to bavilo, ale detektivka to fakt nebyla. plus to odhaleni vraha se mi zdalo extremne spatny- tady to bylo nedotazeny, porad jsem zmatena jak to teda vrah udelal atd. no nic, kdyby to byl nejakej obycejnej roman a netvarilo by se to jako detektivka, dala bych vic bodu.

Dataline

Nudný příběh na letní dovolenou k moři. Za chvíli ani nebudete vědět, o cem kniha byla. Nezanecha ve vás žádnou stopu.