Osm
ekniha

Nový román Radky Třeštíkové, nejčtenější české autorky součastnosti! Příběh o několika láskách s jednou detektivní zápletkou. Začíná nečekaně skoro koncem a končí začátkem. Hlavní hrdinka Míša je následkem střelného poranění v bezvědomí. Kdo jí chtěl ublížit a proč, když ji všichni měli rádi? A co se stane, až ... celý text

Nový román Radky Třeštíkové, nejčtenější české autorky součastnosti!

Příběh o několika láskách s jednou detektivní zápletkou. Začíná nečekaně skoro koncem a končí začátkem. Hlavní hrdinka Míša je následkem střelného poranění v bezvědomí. Kdo jí chtěl ublížit a proč, když ji všichni měli rádi? A co se stane, až se Míša probudí a ze svého života si bude pamatovat jenom něco? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/345952/osm-dV2-345952.jpg 3.8288
Detektivky, Romány, Pro ženy
Formáty eknihy:EPUB, PDF
Vydáno:, Motto

Baraaa
včera

Fajn čtení, bohatý děj, který pěkně svižně ubíhá. Sice mě rozčilovali skoro všichni hrdinové, ale to asi má být. Některým bych nafackovala, at se konečně proberou :-) Konec by mohl být opravdu rozvinutější nebo tam je prostor pro pokračování? Za mě se Radka T. knihu od knihy lepší! :-)

Deny95
předevčírem

Velice hezky se kniha četla. Mě se moc líbila.

tereza2627
předevčírem

Četla se skoro sama, suprově napsaná.. ale ze začátku jsem měla hlavní postavu docela ráda, ale ke konci se mi úplně znechutila.. .a ten konec? čekala jsem něco lepšího teda... za mě docela zklamání...a rozhodně bych nepovažovala za detektivku

WexxAr-ka
předevčírem

Po celou knihu jsem byla začtená, hltala jsem každý řádek, ale ten konec - celý "Začátek" mi prostě nesedl, proto mínus jedna * :)

Nunynka

Že začátku jsem byla tak nějak zklamaná. Nemohla jsem se začíst. Ale nakonec se mi kniha moc líbila. Že začátku jsem hlavní hrdinkou měla moc ráda a ke konci jsem ji přímo nesnášela. Mám ráda knihy co mají takový obrat.

kudrdlinka

Zatím jsem od R. T. četla jen To prší moře a ta se mi, ač byla dost depresivní, líbila určitě víc. Obě se hezky četly, chytly mě od prvních stránek, ale tady jsem trochu rozpačitá, nevím co si mám vlastně myslet. Možná jsem ji úplně nepochopila, možná je to tím zvláštním koncem, možná proto, že mi tam nikdo nebyl sympatický, nikdo s kým bych se trochu ztotožnila. Příběh je ale zajímavě poskládaný.
A rozhodně bych knížku nenazvala detektivkou, ani trochu jinou, spíš je to o lidech a vztazích.

Macawi

Moc se mi líbil styl psaní, knihu jsem četla jedním dechem. Nevím, jak moc bylo "zatajeno", kdo Míšu postřelil, ale já jsem to až do poslední chvíle netušila :-).

militu

Moje první kniha od autorky. Knize se nedá upřít to, že je velmi čtivá, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Ale to je asi to jediné. Měla jsem strašný vztek jak na všechny postavy tak na autorku samotnou. Námět se mi líbil, ale dalo by se to shrnout do půlky, není třeba na třech stránkách rozebírat např. Alicino sexuální dobrodružství a pak najednou střih a hele ono se vlastně nic nestalo, to bylo jenom v její hlavě. Míšu jsem měla ráda asi tak v první třetině knihy dál to byla hrůza, ale o tom to není je jasné, že v každé knize jsou postavy které se někomu líbí a jinému zase ne. V této knížce se mi snad líbily jen děti. Chtěla jsem si přečíst ještě bábovky, ale nemám na ně odvahu.

Jordyz

Za mě paráda! Moje druhá přečetená kniha od autorky. První byla To prší moře a ta na mě byla příliš depresivní. Z této knihy jsem nadšená. Ano, souhlasím, že konec je zvláštní, ale také zvláštně děsivý. Myslím si, že tento otevřený konec je právě tou třešničkou na dortu a jakýkoli napsaný a daný konec by mě asi mrzel a nebyla bych s ním spokojená :-) Takto je to taková mrazivá tečka. A to že byly všechny postavy tak trochu praštěné - a co? Mě to právě bavilo pozorovat. Za mě super dovolenkové čtení, přečteno za dva dny a určitě doporučuju.

Blanka1964

Podstatně lepší, než Bábovky. Ale zase ten konec....nějak jsem měla pocit, že autorka nevěděla, jak to ukončit...ale ano, líbilo, doporučuji.

myšpa

Kniha se četla dobře, pěkný děj, rychlý spád, určitě knihu doporučuji přečíst.

EvieS

Kniha nebyla špatná ale přesto jsem nebyla úplně spokojená. Jak už psaly uživatelky předemnou, neúplný konec, nesympatické postavy, ze kterých se nakonec vyklube banda bláznů. A zařazení pod detektivky? To vůbec. Styl psaní bych ještě i přežila, četla jsem mnohem horší (viz Přítelkyně smrti). Další co mi vadilo, byly pasáže v cizí řeči, ten konec tomu opravdu nasadil korunu.

amorito

Jména postav mi na rozdíl od jiných čtenářů nevadí, ve svém okolí mám příbuzné, kamarády a jejich potomky, kteří nosí stejné jméno jako postavy z knihy. Plně ovšem souhlasím s tím, že postavy a jejich jednání jsou jen těžko uvěřitelné. Je to spíš takové malé panoptikum.

Rozhodně ovšem nesouhlasím s tím, aby byla knížka označována jako "detektivka" nebo "příběh s detektivní zápletkou". To, že se jedná o příběh, v němž figuruje postřelená, vyšetřovatelé a neznámý pachatel, neznamená, že se jedná o detektivku...

Knížku jsem přečetla, vracet se k ní ovšem nehodlám.

Dandy1

Většinou knihy začínají docela nudně, ale s přibývajícími stránkami nabírají spád a napětí. Tady je to bohužel přesně naopak.

ken-zo

Četla jsem ze zvědavosti, velké očekávání jsem neměla a nebyla jsem ani překvapená ani zklamaná. Samotný styl psaní mě vcelku bavil, ale pointa spočívající v tom, že jsou všichni blázni, mě úplně neuspokojila. A závěr podle mě překročil hranici otevřeného konce směrem k nijakému vyšumění...

simona5r

Super oddechovka, která udržuje člověka v mírném napětí až do konce :-)

qwerb

Kniha nebyla špatná, příběh plynul dobře, ale závěr se mi nezdál dobře promyšlený. Předtím dočteny knihy spisovatelky Chalupové, a ty se mi líbily více. Třeštíková má zvláštní styl psaní, člověk si na něj musí zvyknout, pak tomu přijde na chuť. Ještě se chystám přečíst Bábovky.

saez

Mám-li hodnotit, pak nemohu napsat víc než Marca-M. Naprostý souhlas. Autorka se nám trochu posunula, ale pořád to nějak není ono.

marca_m

Oproti Bábovkám (srovnání se nevyhne) je kniha Osm jistým posunem autorčina stylu, zejména v tom, že příběh drží přecejen o něco více pohromadě. Po přečtení mám však neodbytný pocit, že se nedostavila žádná pointa, vlastně důvod, proč měla kniha vzniknout, což očekávám i u oddechovek. Kvůli zajímavosti a uvěřitelnosti samotných postav to jistě nebylo, protože jsou to opět postavy dost bizarní a do jedné nesympatické. Všechny se chovají tak divně a absurdně, že možná to je jediným tmelem knihy Osm. O detektivku se rozhodně nejedná.

mattonka

Kniha se mi četla dobře,těšila jsem se,jak to nakonec dopadne... Konec autorce moc nevyšel.

Někdy jsem měla dojem, že krátké jednoduché věty píše dítě na základní škole. Některé momenty byly na druhou stranu povedené. Ale detektivkou bych knihu rozhodně nenazývala.

Verisvlckova

Má první kniha od autorky Radky Třeštíkové. Ze začátku jsem si nemohla zvyknout na její styl psaní, byla jsem zvyklá na daleko více složitější věty, kolikrát mi přišlo, že její rozsáhlá (ačkoliv nenáročná souvětí) píše dítě na základní škole. Nicméně, jsem se do toho vžila a za 5 dní byla kniha přečtena. Rozhodně bych ji nenazývala detektivkou, jak jsem si před přečtením knihy myslela. Kniha začíná velmi dobře, pak už je to trochu horší, neboť to ustupuje právě od žánru detektivka. Bohužel mi ani jedna postava nepřirostla k srdci. Také mi bylo "líto", že autorka udělala z naprosto všech ženských postav chudinky s nějakou psyhickou poruchou - Michaela, která je posedlá naprostou čistotou; Alice, která je posedlá dokumentováním všech blbostí na sociálních sítí a zuby nehty si udržet chlapa až do takových extrému, kdy se neúprosně ponižuje; Julie - opakovaně podváděná posedlá představou chorobné nemoci a konečně vyšetřovatelka Šeredová s už tak dost blbým příjmením a navíc z ní autorka tu šeredu (s prominutím) udělala. Nebylo mi tohle prostě sympatické.
Konec, na který jsme se všichni těšili a kvůli kterému vlastně celou knihu čteme a čekáme na rozluštění "záhady" tomu dal korunku. Policie to nevyřešila, nedozvěděli jsme se ani co bylo dále, zdali Michaela rodinu našla, jak to dopadlo s Alicí jejím novým nápadníkem a Honzou, v podstatě nedokončená kniha.
Knihu jsem však přečetla celkem rychle, v podstatě neurazí, ale také nenadchne. 2/5

rottovat

Mně se to líbilo. A moc. Určitě je to o třídu výš než předchozí Bábovky, více mi to připomíná To prší moře. Čte se to velmi dobře, na dovolenou je to ideální čtení. Uznávám, že vykreslení určitých postav, jejich jména, prostředí, ve kterém žijí a to, jak sami vypadají, může působit jak ze stránek lesklých magazínů. Ale ať si zdejší kritici říkají co chtějí, autorka prostě psát umí a její styl mě baví. Oceňují trefné dialogy a okamžiky z každodenního života (hlavně u pasáží s dětmi je vidět, že autorka čerpá z vlastních zkušeností, protože kdo ještě sám děti nemá, takhle skvěle by to nepopsal) a i celý příběh mi tentokrát sedl. Za mě zatím "nej" knížka tohoto léta.

Gooverka

Třeštíková mi trochu připomíná Hartla, který taky píše o naprosto běžných osudech lidí. Musím ocenit, že kniha má spád a čtenáře lehce chytne tak, že musí číst stále dál. Někdy mi trochu nevyhovovaly přílišné stereotypy, jen s málem postav jsem se dokázala ztotožnit a některé jejich jednání mi přišlo nedovysvětlené nebo naprosto nelogické. Jestli mě něco vyloženě zklamalo, tak to byl odfláknutý konec, který se podle mě dal rozpracovat daleko více a lépe. I přesto dávám 4 hvězdy za super oddechové čtení na léto.

Val

Tak za mě super. Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla na styl autorčina psaní. Píše , jakoby postavy své myšlenky vyslovovaly nahlas a to mě baví :-) . Oblíbit si některou z postav byla docela fuška. Už , když se k tomu v mém případě schylovalo, tak se ukázalo, že je to totální magor :-) . Konec je otevřený, ale pokud se nad tím člověk zamyslí, tak docela děsivý, pokud si člověk uvědomí, kam až daná osoba dovede zajít.... Pokud se jí to podaří, tak je to na další knihu.

Ivetinka

Knihy od českých autorů moc nečtu, takže mě překvapilo, že mě kniha tolik uchvátila. Čte se pěkně. Jediný, co mě zklamalo, byl ten konec. Hltala jsem stránku po stránce, takže mi ten závěr přišel tak trošku odfláknutý. Hledat jehlu v obrovský kupce sena?? Hodilo by se pokračování.. Aspoň bychom se dozvěděli, jestli tu jehlu našla, a jak se vyvíjejí osudy dalších postav... a samozřejmě s nějakou zapeklitou zápletkou. :D

Žožik

České autory ani detektivky moc nečtu, ale tahle kniha se mi opravdu líbila. Zvláštní styl psaní mi vyhovoval, bavilo mě domýšlet si, co se mohlo stát a jak se to mohlo stát - bylo to takové zajímavé ozvláštnění.

Zoy

Kniha nebyla špatná, oddychová kniha na dovču. Ale ten konec..............................................

josska

Na tuhle knížku jsem se moc těšila,Bábovky mě zklamaly a ted detektivka,byla jsem na ni zvědavá,sice moc postav ale pěkně se četla až na ten konec

samali

Včera dočteno, stačilo mi na to pět dní. Autorčin styl psaní se mi líbí, je to svižné, má to spád. Myslím, že je naprosto jasné, kdo se na vraždě podílel a jak se to všechno seběhlo. A otevřený konec ? Povedený. Těším se na další knihu od Radky.